ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4774, 29 listopada 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Plus zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

29 września 2020r. godz. 09:50, odsłon: 1017, Bolec.Info
Mistrzostwa w Biegu na Orientację
Młodzicy UKS „ Orientpark.pl” Iwiny - najlepsi w makroregionie.
Bolesławiec - Informacje: Mistrzostwa w Biegu na Orientację Grupa Orientpark na podium (fot. Dariusz Pachnik)

W miniony weekend (26-27 września) odbyły się równolegle w całej Polsce (w czterech makroregionach) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegu na Orientację. Nasz makroregion obejmuje województwa: wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie i opolskie. W tym ostatnim, w Zdzieszowicach walczyli zawodnicy UKS „Orientpark.pl” Iwiny.

Na starcie stanęło ponad 130 młodych „orientalistów” (80 zawodniczek i 52 zawodników). Zawody zaczęły się w sobotę od biegu sprinterskiego. W tej konkurencji połowę wszystkich medali zdobyli młodzi zawodnicy z naszego powiatu. Pierwsze miejsce wśród chłopców zdobył Jędrzej Pachnik, a tuż za nim uplasował się Gracjan Dwojak. Wśród dziewcząt srebro wywalczyła Maja Nikołajuk. Zaledwie 6 sekund do medalu zabrakło Julce Halewicz (5 miejsce), 14 m.

Po południu rozegrano sztafety. Niestety bałagan organizacyjny rzutował na ostateczne wyniki. W tym chaosie, dwie nasze sztafety nie zostały sklasyfikowane i jedynie pierwsza sztafeta dziewcząt stanęła na najniższym stopniu podium (Julia Halewicz, Sonia Szeliga i Maja Nikołajuk). W niedzielę przy zdecydowanie lepszej pogodzie odbył się bieg na dystansie klasycznym. Chłopcy pokazali ponownie swoją klasę i ustrzelili dublet medalowy. Złoto – Jędrek, srebro – Gracjan. Antek podciągnął się o dwa miejsca w stosunku do sprintu i uplasował się na 8 pozycji. Dziewczęta bez medalu, ale Maja znów w czołówce - 5 miejsce.

Łącznie zawodnicy „Orientparku” zdobyli sześć medali, co stanowi 1/3 całej puli medalowej. To był najlepszy występ zawodników na MMM w historii klubu.

Gratulujemy młodym zawodnikom osiągnięć sportowych i życzymy dalszych sukcesów.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Przekrwiona Robinia   30 września 2020r. o 6:21

~Przekrwiona Robinia

Postów:

Brawo Nasi! Super, gratulacje!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

DomoExprtWeterynarzNoclegi KlekusiowoMORENA
reklama Mrowka zaprasza
Inne informacje z regionu