ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4774, 29 listopada 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

21 października 2020r. godz. 09:51, odsłon: 2234, Bolec.Info/eluban.pl
Dwadzieścia "covidowych" łóżek w Lubaniu
W lubańskim szpitalu wstrzymano wszystkie planowe zabiegi, decyzją NFZ wykonywane będą jedynie zabiegi ratujące życie.
Bolesławiec - Informacje: Dwadzieścia Łużyckie Centrum Medyczne Lubań (fot. Eluban)

Decyzją Wojewody Dolnośląskiego Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu zostało zobowiązane do przygotowania dwudziestu łóżek dla osób chorych na koronawirusa.

Wojewoda Dolnośląski wydał decyzję, na mocy której NZOZ Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu ma za zadanie podjąć realizację świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

- Musimy przygotować dwadzieścia miejsc dla pacjentów „covidowych” i to w tej chwili się dzieje. Siedem łóżek zostanie zabezpieczonych dla pacjentów z podejrzeniem a  dziesięć dla pacjentów z podejrzeniem lub zdiagnozowanym koronawirusem i trzy stanowiska intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością potwierdzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. - mówi  Walery Czarnecki, starosta powiatu lubańskiego.

Starosta dopytywany o ilość łóżek w lubańskim szpitalu, które są zajęte przez pacjentów z koronawirusem odpowiedział, że w ubiegłym tygodniu było ich kilka. Dziś z nieoficjalnych informacji, które do nas docierają wynika, że kilka miejsc pozostało wolnych.

W lubańskim szpitalu wstrzymano wszystkie planowe zabiegi, decyzją NFZ wykonywane będą jedynie zabiegi ratujące życie.

 

Jeśli interesuje Was temat epidemii zapraszamy do facebookowej grupy Koronawirus w Bolesławcu - tylko WAŻNE informacje z terenu powiatu


Przyłącz się do facebookowej grupy "Koronawirus w Bolesławcu - tylko WAŻNE informacje z terenu powiatu" , w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Noclegi KlekusiowoMORENADomoExprtWeterynarz
reklama Plus zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy