ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4830, 24 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

21 października 2020r. godz. 10:00, odsłon: 3996, Bolec.Info
Jurek Owsiak zakażony
Prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma koronawirusa
Bolesławiec - Informacje: Jurek Owsiak zakażony Jerzy Owsiak (fot. Ralf Lotys (Sicherlich) - Wikipedia)

Jurek Owsiak napisał na Facebooku:

Ostatni tydzień był dla mnie i dla Fundacji bardzo pracowity - między innymi robiliśmy bardzo duże zakupy sprzętów medycznych. Prowadziliśmy je w ogromnym reżimie sanitarnym i chociaż po zakończeniu Konkursu Ofert czułem się jeszcze bardzo dobrze, to w piątek wieczorem poczułem typowe objawy grypy - ból mięśni, gorączka 38 stopni. Byłem przekonany, że może to być tylko grypa, ale na wszelki wypadek zgłosiłem wraz z żoną chęć zrobienia testów. Weekend był trudny, ale powoli objawy mijały. W poniedziałek myślałem, że jak to typowa grypa: przyszła i po prostu odchodzi. We wtorek zrobiliśmy jednak testy i okazało się, że wynik jest pozytywny. To pokazuje, jak bardzo różną formę przybiera koronawirus. Gdyby pandemia nie była obecna we wszystkich przekazach medialnych, uznałbym to za coś, co w życiu już zdarzyło mi się nieraz i dzisiaj byłbym już w Fundacji. Wyniki testu zmieniły jednak te plany o 180 stopni. Dlatego apeluję do Was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie.

W weekend wysłałem do wszystkich pracowników, z którymi miałem styczność, informację, aby mieli się na baczności, że poddam się testom, ale w międzyczasie i oni powinni bardzo uważać na siebie i swoich bliskich i ograniczyć wszelkie spotkania. Już od poniedziałku nasza Fundacja pracuje praktycznie w systemie home office. W poniedziałek to było 80% a dzisiaj po wynikach większość nas już na home office. Dodatkowo od dzisiaj wszystkie osoby, które miały ze sobą styczność - zgodnie z zasadami - spędzą czas na ścisłej samoizolacji. Piszę o tym ze szczegółami, abyśmy wszyscy zdawali sobie sprawę, że zagrożenie jest stałe wokół nas. Mimo że podczas naszej pracy - zarówno Konkursu Ofert, jak i podczas funkcjonowania pracy w Fundacji, przestrzegamy zasad bezpieczeństwa, między innymi codzienne mierzenie temperatury naszym pracownikom, noszenie maseczek, to jednak nie ustrzegliśmy się, aby zarazić się koronawirusem. Natychmiast powiadomiłem o tym naszych pracowników i teraz oczywiście poddam się wszystkim czynnościom, które nakłada na mnie ten pozytywny wynik testu. Fundacja mimo home office pracuje pełną parą, już raz na wiosnę w pierwszej fazie pandemii w ten sposób organizowaliśmy naszą pracę i jak wszyscy widzicie, nie straciliśmy ani jednego dnia, aby dobrze pracować i realizować wszystkie nasze fundacyjne plany.

Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy w całej Polsce będąc na pierwszej linii frontu, przeprowadzają testy. Niezmienne pozdrowienia i szacunek dla wszystkich lekarzy, pracowników szpitali, ratowników, całego personalu medycznego za ich nieprawdopodobnie ciężką i ważną pracę. Wszystkich cierpiących - mocno tulimy do serca. Walczymy!

Tymczasem trwają przygotowania do 29. finału WOŚP. Więcej na temat lokalnego finału i prac bolesławieckiego sztabu dowiecie się w tekście: Już jest sztab WOŚP Bolesławiec

 

Jeśli interesuje Was temat epidemii zapraszamy do facebookowej grupy Koronawirus w Bolesławcu - tylko WAŻNE informacje z terenu powiatu


Przyłącz się do facebookowej grupy "Koronawirus w Bolesławcu - tylko WAŻNE informacje z terenu powiatu" , w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 > >>

M21W2   21 października 2020r. o 17:14

M21W2

Postów: 1860

Zanim udostępnię muszę sprawdzić - miało być nie znającym Historii PRL i terroru komunistycznego - qwex - tu nic z Janusza nie zacytuję w ocenie PRL i Solidarności dzieli nas przepaść .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Horus   21 października 2020r. o 17:16

Horus

Postów: 4581

owszem ...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Burgundowy Klon   21 października 2020r. o 17:21

~Burgundowy Klon

Postów:

Zbliża się trzecia fala bankructw i rozbiorów Poldki
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudobrązowa Serduszka   21 października 2020r. o 17:22

~~Rudobrązowa Serduszka

Postów:

Wydać zakaz organizowania tego spędu WOŚP ! Wystarczy, że pod marketami kwestują cały rok to jeszcze w styczniu legalnie w całym mieście !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

qwax_   21 października 2020r. o 21:26

qwax_

Postów: 1610

M21W2 napisał(a):
To że wszystkie wirusy mutują , żadna nowość dlatego naj wpierw wyodrębniono z jakim szczepem mamy do czynienia aby w ogóle rozpocząć poszukiwanie leków i szczepionki .

Chwalisz się słuchaniem naukowców, ale twoja wiedza jest bardzo wybiórcza ;)
Kto, kiedy i gdzie wyodrębnił konkretny szczep koronawirusa, by na niego opracować szczepionkę
Koronawirus ciągle mutuje, tak jak wirus grypy
https://www.o2.pl/informacje/koronawirus-mutuje-niepokojace-wnioski-naukowcow-6557500920884064a
Więc między bajki należy włożyć historie o opracowaniu szczepionki. Z pewnością wiele takich zostanie "opracowanych", bo firmy farmaceutyczne widzą w tym miliardowy interes.
A ludzie zapłacą każdą cenę za te szczepionki.
Bo zamiast dbać o swój układ odpornościowy, telewizor im powiedział, że tylko szczepionka uratuje im życie ;)

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Pomarańczowa Cykoria   22 października 2020r. o 18:53

~Pomarańczowa Cykoria

Postów:

Kiedy Braun zrobil profesure z wirusologii?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnozielony Heliotrop   22 października 2020r. o 19:19

~~Jasnozielony Heliotrop

Postów:

ilu profesorów ,tyle opinii

także jeden więcej jeden mniej

jakie to ma znaczenie.

my Polacy znamy się na wszystkim

dlatego dajemy radę
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bladoniebieski Agrest   22 października 2020r. o 19:21

~~Bladoniebieski Agrest

Postów:

M21W2 napisał(a): Zanim udostępnię muszę sprawdzić - miało być nie znającym Historii PRL i terroru komunistycznego - qwex - tu nic z Janusza nie zacytuję w ocenie PRL i Solidarności dzieli nas przepaść .


Tak czytam od czasu co pisze M21W2 i wychodzi mi na to, że nie wiedzieć czemu, każdą głupotę obecnej władzy, jak również jej łamanie prawa chce usprawiedliwiać. Może qwax jest młody, ale ja mam już (niestety) swoje lata i dobrze pamiętam, że w taki sam sposób komuniści usprawiedliwiali swoje działania. Oni też zawsze mówili, że bezprawie robione niby w imię dobra społecznego jest w porządku. PiS ma podejście bolszewickie do prawa, bo "naczelnik" jak prawdziwy lewicowiec, wychowany w dobrobycie w PRLu, ma takie podejście. A do tego strasznie nie lubi ludzi (o takich socjalistach pisał kiedyś Orwell - dopóki ich nie poznał, myślał, że oni współczują biednym i uciemiężonym, a jak poznał, to zrozumiał, że nienawidzą bogatych, którzy coś potrafią zrobić). No i cierpi, bo przespał stan wojenny i nikt się nim nie interesował, kiedy ciebie ścigali towarzysze z SB. Taki to "naczelnik", który wydaje rozkazy przez telefon marszałkowi Sejmu.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 > >>

Noclegi KlekusiowoMORENADomoExprtWeterynarz
Inne informacje z regionu