ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4774, 29 listopada 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Plus zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

21 października 2020r. godz. 10:46, odsłon: 2081, Małgorzata Orzoł
Piękno zaklęte w fotografii
Uczniowie klasy 1 fotografii i multimediów z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bukowcu
Bolesławiec - Informacje: Piękno zaklęte w fotografii Uczniowie klasy 1 fotografii i multimediów z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu (fot. ZSHiU w Bolesławcu)

Uczniowie  klasy 1 fotografii i multimediów z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu wraz z nauczycielami zawodu – Grzegorzem Matorynem i Robertem Pomichterem odwiedzili wystawę laureatów fotografii górskiej w Pałacu w Bukowcu, szukając inspiracji dla siebie. XXI Biennale Fotografii Górskiej to najstarsza impreza o tej tematyce w Polsce, która organizowana jest  przez Jeleniogórskie Centrum Kultury. Jej historia liczy 40 lat. Konkurs adresowany jest do wszystkich fotografujących góry, ich piękno i wszelkie przejawy ludzkiej aktywności na terenach górskich. Od uczestników konkursu oczekiwano fotografii wykonanych we wszystkich górach świata. Oprócz  artystów fotografików wzięli  w nim  udział  amatorzy fotografii. Młodzież obejrzała przepiękne krajobrazy górskie i analizowała sposób wykonania poszczególnych fotografii.

Dla młodych miłośników fotografii  zaplanowany był plener w Parku Krajobrazowym w Bukowcu. Tam zapoznawali się z fotografią krajobrazu Przekonali się, że warto wybierać głębokie przestrzenie i  pamiętać, że to nie dobór sprzętu, ale wybór krajobrazu i odpowiednie skadrowanie go decydować będzie o tym, czy fotografia jest interesująca. Najważniejsze jest bowiem oko osoby stojącej za obiektywem! Oprócz „mocnych punktów” na zdjęciu przedstawiającym krajobraz, w których oko oglądającego zatrzymuje się na zdjęciu najdłużej (co udowodnili psychologowie widzenia!) ważny jest też pierwszy plan, czyli to, co znajduje się najbliżej oglądającego. Utrwalenie ciekawego obiektu na pierwszym planie, pokazanie go niejako na tle rozległego krajobrazu jest gwarantem wykonania zajmującej fotografii.

Oprócz krajobrazu  uczniowie wykonali przy oświetleniu naturalnym. Robiąc portret, młodzież zwracała uwagę na pozę, wyraz twarzy, gest i bezpośredniość. Zdjęcia powstawały w otoczeniu pięknych stawów, starych drzew oraz mauzoleum założycieli parku, hrabiostwa von Reden.
Efekty pracy możemy zobaczyć w naszej galerii. Młodzieży oraz ich opiekunom  panu G. Matorynowi i R. Pomichterowi gratulujemy pięknych, jesiennych zdjęć.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Przylga   22 października 2020r. o 1:00

Przylga

Postów: 20

Fajny kierunek, sam bym sobie poszedł do takiej szkoły :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

MORENADomoExprtWeterynarzNoclegi Klekusiowo
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu