ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4827, 21 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

22 października 2020r. godz. 14:00, odsłon: 841, Bolec.Info/UM Bolesławiec
,,100 100-latków na 100-lecie"
Rówieśnicy Niepodległej w Bolesławcu. Spotkanie odbędzie się 9 listopada w CIK "Orzeł".
Bolesławiec - Informacje: ,,100 100-latków na 100-lecie Plenerowa wystawa "Rówieśnicy Niepodległej" (fot. UM Bolesławiec)

Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza do obejrzenia plenerowej wystawy "Rówieśnicy Niepodległej", będącej częścią projektu "100 100-latków na 100-lecie" zrealizowanego przez wrocławski Ośrodek "Pamięć i Przyszłość" w ramach Wieloletniego Programu Rządowego "Niepodległa".

Wystawa będzie prezentowana w Bolesławcu w dniach do 30 października 2020 r. przed budynkiem BOK-MCC.

"W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości poproszono Jej rówieśników z całego kraju, aby podzielili się z nami swoimi osobistymi historiami, które nierozerwalnie splatają się z losami naszej ojczyzny w ostatnim stuleciu. Ich relacje zostały nagrane, a fragmenty wspomnień, dotyczące m.in. dorastania w dwudziestoleciu międzywojennym, bolesnego doświadczenia II wojny światowej i codzienności w realiach komunistycznego państwa, zostały zaprezentowane na wystawie na symbolicznej osi czasu i zilustrowane zdjęciami z domowych archiwów naszych rozmówców." - piszą organizatorzy. "Zapytaliśmy ich też o to, co z tak odległej perspektywy czasu można uznać za największe osiągnięcie ludzkości - dla jednych było to radio, czy automatyczna pralka, gdy dla innych motoryzacja, czy Internet, z którego korzystają nadal ciekawi świata. Rówieśnicy Niepodległej wskazywali również, co dla nich osobiście było w ostatnim burzliwym stuleciu historii Polski najważniejszym wydarzeniem. Dzielili się też tym, czym jest dla nich niepodległość i to ważne pytanie kierujemy również do odbiorców wystawy."

Na zakończenie wystawy odbędzie się spotkanie dotyczące publikacji wydanej w ramach projektu, które poprowadzą Marek Szajda i Marcin Musiał z Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. W publikacji znalazły się m. in. wspomnienia osób związanych z Bolesławcem - mieszkańca naszego miasta oraz reemigrantki z byłej Jugosławii, która mieszka obecnie w Nowogrodźcu.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie 9 listopada 2020 r. o godz. 17.00 w CIK "Orzeł", ul. Chopina 17 w Bolesławcu. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią covid-19 prosimy o telefoniczną rezerwację miejsc pod nr telefonu 75 645 35 98.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Noclegi KlekusiowoMORENADomoExprtWeterynarz
Inne informacje z regionu