ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4824, 18 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

5 listopada 2020r. godz. 08:55, odsłon: 2923, Bolec.Info/11LDKPanc
Żołnierze walczą z pandemią
Żołnierze Czarnej Dywizji niosą pomoc potrzebującym w tym trudnym czasie pandemii Covid-19.
Bolesławiec - Informacje: Żołnierze walczą z pandemią Żołnierze Czarnej Dywizji pobierają wymazy (fot. st.chor.sztab. Rafał Mniedło)

Żołnierze Czarnej Dywizji, nie tylko są zaangażowani w ich podstawowe zadanie, jakim jest szkolenie oraz bycie w pełnej i natychmiastowej gotowości do obrony granic kraju, ale także aktywnie niosą pomoc potrzebującym w tym trudnym czasie pandemii Covid-19.  

Już wiosną tego roku, żołnierze 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11LDKPanc) aktywnie nieśli pomoc, zabezpieczając transporty środków medycznych, wspierając Policję w kontrolowaniu kwarantanny. Chronili także granicę państwa w pasie południowo – zachodnim, a także wydzielali zespoły medyczne do bezpośrednich działań antypandemicznych.  

Obecnie kawalerzyści spod znaku husarskiego skrzydła w ramach operacji „Trwała Odporność” zostali zaangażowani wraz z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej w walkę z niewidzialnym wrogiem. W pierwszej kolejności było to m.in. wsparcie 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej (16DBOT) o cztery zespoły do pobierania wymazów, które działają w rejonie województwa dolnośląskiego. Ponadto w trybie ciągłym w wyznaczonych jednostkach Czarnej Dywizji są utrzymywane kilkudziesięcioosobowe zespoły do dezynfekcji w gotowości do natychmiastowego użycia. A także w sześciu miastach na terenie obiektów wojskowych są przygotowane rejony kwarantanny z ponad tysiącem miejsc.

- Ratownicy, których skierowaliśmy do działań przeciw epidemiologicznych to w pełni przygotowani i przeszkoleni żołnierze, spośród których większość jest po wyższych studiach medycznych oraz na co dzień wykonują zadania w szpitalach oraz stacjach pogotowia ratunkowego. – mówiła sierż. Dagmara Fercho, z wydziału służby zdrowia 11LDKPanc.

Aby sprostać ciągle pojawiającym się nowym wyzwaniom, jakie stawia przed żołnierzami to niecodzienne pole walki, do wspólnych działań z żołnierzami WOT w rejonie województwa dolnośląskiego w tym tygodniu zostanie skierowanych kolejnych kilkuset żołnierzy. Ich zadaniem będzie m.in. wsparcie rozwijanego systemu punktów pobierania wymazów, pomoc Policji podczas sprawdzania miejsc kwarantanny oraz  wsparcie bieżącej działalności szpitali. Przed nimi także nietypowe zadanie, kilkudziesięciu z nich zamieni karabiny na pióra i będą wspierać stacje sanitarno – epidemiologiczne w działalności administracyjno – biurowej. 

Tekst i zdjęcia: st.chor.sztab. Rafał Mniedło

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Ołowianoniebieski Bratek   5 listopada 2020r. o 10:44

~Ołowianoniebieski Bratek

Postów:

Żołnierze szukają łóżek, które ukryli lekarze! Jak w stanie, gdy wojennym wojskowe grupy operacyjne szukały w sklepach ukrytych towarów, od pieluch po sprzęt agd,rzekomo ukrywanych przez sprzedawców. Słuszną linię ma obecna władza czerpiąc garściami ze wzorców z PRL. A przymiotnik "narodowy" odmieniany jest wszystkie przypadki jak w PRL-u "ludowy".
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rdzawoczerwona Godecja   5 listopada 2020r. o 14:16

~~Rdzawoczerwona Godecja

Postów:

Wazna i sluszna inicjatywa,ale chaslo do mnie nie trafia,szkoda że mon nie zwraca uwagi co sie dzieje w samym wojsku jakie jest przeciwdzialanie covidowi.wyatarczy popatrzec rano między 6,30-7,00 podczas dojscia do pracy np.w Świetoszowie 1000 albo wiecej osób ida kilkaset metrów jak mrówki jeden kolo drugiego a maseczki mozna policzyc na palcach jednej reki wchodza do namiotu gdzie im mierza temperature chorymi termometrami co pokazuja co chca.a pózniej rozjeżdżaja sie do domów w kilku województwach.Pewno oni choruja pezobjawowo,ale ich rodziny rodzice dziadkowi już nie,to jest odpowiedzialność,MON,pewno jak by zostali przebadani,to bysmy sie mocno zdziwili.i tak jest we wszystkich jednostkach,nie tylko wojskowych.i zakladach pracy czesto podobnie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Piwny Heliotrop   5 listopada 2020r. o 18:14

~~Piwny Heliotrop

Postów:

~~Rdzawoczerwona Godecja napisał(a): Wazna i sluszna inicjatywa,ale chaslo do mnie nie trafia,szkoda że mon nie zwraca uwagi co sie dzieje w samym wojsku jakie jest przeciwdzialanie covidowi.wyatarczy popatrzec rano między 6,30-7,00 podczas dojscia do pracy np.w Świetoszowie 1000 albo wiecej osób ida kilkaset metrów jak mrówki jeden kolo drugiego a maseczki mozna policzyc na palcach jednej reki wchodza do namiotu gdzie im mierza temperature chorymi termometrami co pokazuja co chca.a pózniej rozjeżdżaja sie do domów w kilku województwach.Pewno oni choruja pezobjawowo,ale ich rodziny rodzice dziadkowi już nie,to jest odpowiedzialność,MON,pewno jak by zostali przebadani,to bysmy sie mocno zdziwili.i tak jest we wszystkich jednostkach,nie tylko wojskowych.i zakladach pracy czesto podobnie.
Myślisz że naprawdę rządowi zależy na dziadkach kiedy wali się system emerytalny To właśnie dlatego ktoś wysłał tego wirusa by pozbyć się Nas tak też jestem emerytem i pracuję w służbie zdrowia .Strajki kobiet ich strach by nie stracić stołków więzi ludzi pozbawiając ich powietrza słońca i upewniając że Stwórca się pomylił nie zakładając masek na twarze Spójrz na twarze tych w maskach kiedy widzą kogoś bez maski
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnopiwna Pelargonia   5 listopada 2020r. o 23:39

~Ciemnopiwna Pelargonia

Postów:

Błaszczak był chory i nie było dla niego łóżka?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Noclegi KlekusiowoMORENADomoExprtWeterynarz
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy