Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Lodowisko w Zamku Kliczków!
BolecFORUM Nowy temat
Tekst zlecony
16 stycznia 2021r. godz. 10:52, odsłon: 420, Zlecony tekst

Sejf to obecnie rozwiązania nie tylko dla najbogatszych

Komu się przyda i jaki wybrać?
Sejf to obecnie rozwiązania nie tylko dla najbogatszych. Komu się przyda i jaki wybrać?
Sejf to obecnie rozwiązania nie tylko dla najbogatszych. Komu się przyda i jaki wybrać? (fot. pexels.com)

Jeszcze do niedawna sejf kojarzony był z luksusowym elementem wyposażenia nowoczesnych apartamentowców, czy domów ludzi wyjątkowo zamożnych. Obecnie oczywiście rozwiązanie to nadal perfekcyjnie chroni cenne aktywa najbogatszych, jednak to również coraz powszechniejsza forma zabezpieczania kosztowności, czy dokumentów osób, które po prostu chcą spać spokojnie. W sejfach coraz częściej przechowujemy nie tylko biżuterię, czy ważną dokumentację, ale także rodzinne pamiątki, bądź dowolne prywatne kolekcje. A sejf perfekcyjnie chroni zarówno przed kradzieżą, jak i ewentualnym pożarem. Komu dedykowane są dzisiaj tego typu rozwiązania i jaki sejf warto wybrać? Sprawdzamy.

Sejf "szyty" na miarę Twoich indywidualnych potrzeb

Obecnie wybór rozwiązań w zakresie zaawansowanych systemów zabezpieczania wartościowych rzeczy jest naprawdę imponujący. W łatwością można zatem dopasować zarówno rozmiar sejfu, jak i klasę jego bezpieczeństwa do indywidualnych potrzeb oraz tego, co mamy zamiar przechowywać w sejfie. Inną propozycją będą bowiem sejfy do przechowywania biżuterii, czy kolekcji zegarków, a inną specjalistyczne rozwiązania np. do przechowywania broni (ta opcja dedykowana jest np. myśliwym). Na https://www.hartmann-tresore.pl/ znaleźliśmy wyjątkowo interesujący wachlarz propozycji w tym zakresie. Sejfy domowe, które dzięki odpowiednim rozmiarom i estetycznemu designowi łatwo wkomponować w dowolną przestrzeń i dowolną aranżację. A o tym, że sejf jest racjonalnym wyborem w przypadku praktycznie każdej osoby, nie musimy chyba nikogo przekonywać.

Co możemy przechowywać w sejfie?

Z pewnością rzeczy cenne oraz te, które będą dla ewentualnych włamywaczy najbardziej pożądane (a zatem przedmioty, które łatwo zamienić na gotówkę). Biżuteria i zegarki oraz dzieła sztuki to standardowo chronione przez sejfy aktywa. Coraz częściej jednak decydujemy się na profesjonalne zabezpieczenie dokumentów (np. paszportu), które mogłyby wpaść w niepowołane ręce, a także zdjęć, czy rodzinnych pamiątek. Sejf chroni nie tylko przed kradzieżą, ale również przed ogniem, a nawet zalaniem.

Ścienny, podłogowy, meblowy - jaki sejf wybrać?

Sejf ścienny i meblowy to chyba najbardziej popularne rozwiązania. Druga wymieniona opcja jest najmniej inwazyjna w montażu, można zatem zdecydować się na nią w dowolnym momencie i pozostawia ona najwięcej swobody aranżacyjnej. Z kolei sejfy podłogowe są przeznaczone do montażu w ukrytych miejscach. Pozwalają one na dyskretne przechowywanie kluczy, rezerwy gotówki lub innych cennych przedmiotów. Takie sejfy skutecznie chronią przed dostępem osób trzecich oraz przed ogniem.

Wybierając sejf domowy warto zwrócić uwagę na klasę jego bezpieczeństwa oraz ognioodporności (oczywiście możemy zdecydować się na sejf zapewniający jedynie ochrony antywłamaniowej). W kontekście przechowywanych w sejfie przedmiotów istotny będzie rozmiar sejfu oraz jego wyposażenie i układ tego wyposażenia. Dostępne rozwiązania przewidują tutaj bowiem półki, czy szuflady, a nawet rotomaty jeśli planujemy przechowywać w sejfach zegarki.

Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim. Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
Weterynarz Bolesławiec
MORENA Zaprasza