ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4907, 8 maja 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Aktualizacja16 kwietnia 2021r. godz. 14:09, odsłon: 5133, Kazimierz Marczewski
Dwadzieścia lat bez remontu
-Od wielu lat jest to miejsce przebywania bezdomnych i innych "imprezowiczów" - mieszkanka budynku przy ul. 1 Maja.
Bolesławiec - Informacje: Dwadzieścia lat bez remontu Zdewastowana klatka schodowa przy ul 1 Maja 8/8 w Bolesławcu (fot. Kazimierz Marczewski)

Otrzymaliśmy informację od mieszkanki budynku przy ul. 1 Maja, że od wielu lat klatka schodowa przy numerze 8/9 tej ulicy jest nieremontowana. W zimie korytarze i niezasiedlone mieszkania są sypialnią bezdomnych i innych "imprezowiczów". Na kilkanaście mieszkań, tylko dwa są zajęte przez lokatorów. Inne nie są zamieszkałe.

Odwiedziliśmy to miejsce. Od zewnątrz budynek jest wyremontowany, ma nową elewację i ładnie wygląda. A wewnątrz, jak mówi nam mieszkanka kamienicy,  to prawdziwy ,,syf i malaria". Klatka schodowa jest totalnie zniszczona. Tynki sypią się. Nie remontowano jej prawie od dwudziestu lat.

Zapytaliśmy Urząd Miasta i Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bolesławcu Sp. z.o.o. zarządzające tą nieruchomością dlaczego obiekt ten jest od wielu lat wewnątrz niewyremontowany.

Ostatnio jeden z lokali tego budynku wynajął i wyremontował na biuro poselskie Szymon Pogoda poseł na Sejm PIS.

 Na nasze pismo odpowiedział Urząd Miasta.

- Ze względu na zły stan techniczny komunalnych lokali mieszkalnych przy ul. 1 Maja 8/9 następowało sukcesywnie (od 2016 r.) przesiedlanie lokatorów z ośmiu mieszkań. Po opuszczeniu mieszkań przez lokatorów zostały one zabezpieczone przed dostępem osób trzecich. Ostatnie zabezpieczenie miało miejsce 22.03.2021 r. - pisze rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Agnieszka Gergont.

-Obecnie jeszcze tylko jedno mieszkanie MZGM jest zasiedlone. Udział gminy w nieruchomości wynosi 69%. Aktualnie rozważana jest możliwość sprzedaży lokali przez Urząd Miasta Bolesławiec. W obecnym stanie prawnym nie ma możliwości sprzedaży nieruchomości jako całości budynku 8 i 9, ponieważ są w niej sprzedane wcześniej lokale.

Dotychczas wspólnota przy ul. 1 Maja 8/9 wyremontowała dach i elewację. Wspólnotą zarządza Towarzystwo Budownictwa Społecznego  w Bolesławcu. TBS informuje, że dalsze remonty części wspólnych są uzależnione od decyzji wspólnoty mieszkaniowej, tzn. właścicieli lokali mieszkaniowych i użytkowych w nieruchomości przy ul. 1 Maja 8/9. Prace remontowe muszą zostać poprzedzone stosowną uchwałą wspólnoty mieszkaniowej.

- Wynajęcie lokalu na biuro poselskie (czy też każde inne biuro) nie ma wpływu na decyzje podejmowane przez całą wspólnotę mieszkaniową - dodaje rzeczniczka.

Jak informuje nas lokatorka, kilka dni temu ktoś wyważył drzwi i prawdopodobnie nocował na klatce schodowej. To oznacza, że wracamy do stanu początkowego.

Zadajemy więc pytanie: Jak to możliwe, że można dopuścić do takiej dewastacji budynku i nie ponieść za to żadnej odpowiedzialności?

AKTUALIZACJA

Dowiedzieliśmy się, że budynek z zewnątrz został zdewastowany. Skradziono wszystkie elementy miedziane: gzymsy, parapety i tym podobne. Piwnica budynku jest totalnie zniszczona i zaniedbana. Pytamy władzę miasta: dlaczego nie przekazali nam wcześniej tej informacji? Oczekujemy wyjaśnienia TBSu i UM w tej sprawie.

Ul.1 Maja, czwarty budynek od lewej

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 > >>

~Jasnolawendowy Kiścień   16 kwietnia 2021r. o 11:08

~Jasnolawendowy Kiścień

Postów:

Zając powinien beknąć.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnobursztynowa Cykoria   16 kwietnia 2021r. o 12:28

~~Ciemnobursztynowa Cykoria

Postów:

UM niech sprzeda lokale a mieszkańcy sami o to zadbają.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ognisty Groszek   16 kwietnia 2021r. o 12:54

~~Ognisty Groszek

Postów:

Czy zarządca TBS dołożył należytej staranności i przygotował uchwałę z kosztorysem na remont i przedłożył ją dla właścicieli w celu podjęcia ? Bo to tłumaczyłoby, dlaczego TBS nie remontuje przez 20 lat, a zarządza prawie tyle samo. Chyba jednak TBS uchwały do podjęcia nie dał właścicielom. Bo gdyby dał, Pani usłyszałaby od TBS-u, że właściciele podpisali się na uchwale przeciw wykonaniu remontu i może przeciw zaciągnięciu kredytu. Dlatego Pani ma uzasadnione pretensje do zarządcy o taki smutny widok.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Zielonobrunatna Pernecja   16 kwietnia 2021r. o 12:55

~Zielonobrunatna Pernecja

Postów:

Budynki po prawej nie są takie stare. Te po lewej stronie mają dwa razy tyle lat. Jakim cudem do takiego stanu to ludzie doprowadzili?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jaskrawożółty Słoneczniczek   16 kwietnia 2021r. o 13:07

~~Jaskrawożółty Słoneczniczek

Postów:

~~Ognisty Groszek napisał(a): Czy zarządca TBS dołożył należytej staranności i przygotował uchwałę z kosztorysem na remont i przedłożył ją dla właścicieli w celu podjęcia ? Bo to tłumaczyłoby, dlaczego TBS nie remontuje przez 20 lat, a zarządza prawie tyle samo. Chyba jednak TBS uchwały do podjęcia nie dał właścicielom. Bo gdyby dał, Pani usłyszałaby od TBS-u, że właściciele podpisali się na uchwale przeciw wykonaniu remontu i może przeciw zaciągnięciu kredytu. Dlatego Pani ma uzasadnione pretensje do zarządcy o taki smutny widok.


Skoro miasto ma powyżej 50 % udziałów, wystarczy jeden podpis. To proste ale komu się chce?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnoniebieska Inkarwilla   16 kwietnia 2021r. o 13:08

~~Ciemnoniebieska Inkarwilla

Postów:

Podobno w mieście brakuje mieszkań. Dlaczego władze miasta nie wyremontują ich i nie dadzą w najem naprawdę potrzebującym rodzinom?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Bladoniebieska Iglica   16 kwietnia 2021r. o 13:40

~Bladoniebieska Iglica

Postów:

No wlasnie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Niebieskawozielony Jarząb   16 kwietnia 2021r. o 14:20

~~Niebieskawozielony Jarząb

Postów:

Budowy mieszkań komunalnych brak, remontów mieszkań komunalnych brak. Ale niszczyć mienie komunalne to już tak, może by sprawdzić kiedy te mieszkania były sprzedane? przed wysiedleniem mieszkańców czy po, to mi wygląda na wałek, kasę wydali na remont dachu i elewacji, by oddać jakiemuś kolesiowi za czapkę śliwek.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 > >>

Noclegi KlekusiowoDomoExprtWeterynarz
reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu