ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4910, 11 maja 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony26 kwietnia 2021r. godz. 21:13, odsłon: 931, Powiat Bolesławiecki/ I LO
Z nami zrozumiesz świat
W I LO oferta nauczenia języków obcych poszerzona jest o ponadprogramowe działania, wybiegające poza podręczniki.
Bolesławiec - Informacje: Z nami zrozumiesz świat Projekt Erasmus+ (fot. I LO Bolesławiec)

O tym, jak we współczesnym świecie niezbędna jest znajomość języków obcych – przekonywać nikogo nie trzeba. Ale poznając język Szekspira, Moliera, Gothego, Dantego czy Cervantesa w trakcie lekcji, ma się jeszcze większą satysfakcję, jeśli można się nimi posługiwać w trakcie projektów, wycieczek szkolnych czy rodzinnej wymiany. Tak właśnie dzieje się w I Liceum, gdzie oferta nauczenia języków obcych poszerzona jest o ponadprogramowe działania, wybiegające poza podręczniki szkolne i przyjęte sposoby nauczania.

To szereg projektów z języków obcych, takich jak m.in. Dzień Języków Obcych, organizowany od wielu już lat, proponowany w różnych formach – prezentacji kultur i języków krajów z całego świata, konkursów wiedzy o prezentowanych krajach oraz konkursu muzycznego Lingua et Musica ,w którym uczniowie śpiewają po angielsku, francusku, niemiecku, hiszpańsku, grecku, a nawet... estońsku! Wiele zabawy, świetna atmosfera, a przy tym nauka!

Z języka angielskiego można spodziewać się przedstawień teatralno-muzycznych, które po próbach od jesieni pokazywane są najczęściej na deskach Teatru Starego jako Festiwal Języka Angielskiego, którego widownię stanowią uczniowie ze starszych klas szkół podstawowych,... którzy często potem jako nasi uczniowie angażują się w te przedsięwzięcia. Festiwali było już osiemnaście, mamy pomysły na kolejne. Od wielu lat gościmy też angielskojęzyczny „The Bear Theater”, który w atrakcyjnej formie angażuje młodzież w spektakle. W komunikacji w j. angielskim świetnie współpracujemy z Instytutem Anglistyki Uniwersytetu Wrocławskiego, którego wykładowcy przyjeżdżają do nas na warsztaty i wykłady.

Projekt „Cudze chwalicie...” to coś dla ambitnych uczniów lubiących historię, kulturę, kuchnię, muzykę, architekturę, geografię, etnografię Dolnego Śląska. Corocznie organizowane interdyscyplinarne przedsięwzięcia naukowe jako dodatkowe zajęcia, których efektem końcowym jest międzyklasowa wycieczka, podczas której uczniowie są przewodnikami i prowadzą ją po angielsku. Byliśmy w starych zamkach, na szczycie Karkonoszy, w pałacach, śledziliśmy dzieje naszych ziem do epoki kamienia. Ogromna wiedza, duża praca i wspaniała przyjemność.

Ci, którzy umiłowali język niemiecki mają szansę go doskonalić w trakcie wymiany rodzinnej z gimnazjum w Siegburgu, a także podczas wyjazdów na warsztaty na Wydział Germanistyki na Uniwersytet Zielonogórski. Warto wspomnieć o sukcesach w konkursach językowych i świetnych projektach polsko-niemieckich.

Dużą popularnością w szkole cieszy się także język francuski i włoski, które przyciągają nie tylko pięknem, ale też możliwością wyjazdu do Włoch w ramach rodzinnej wymiany pomiędzy Liceum i szkołami włoskimi, a także w trakcie projektów, takich jak Erasmus+.

Mamy nadzieję, że język hiszpański, który dotychczas uczniowie poznawali na zajęciach pozalekcyjnych – a który od nowego roku szkolnego będą mogli wybrać w systemie lekcyjnym – także zyska wielu zwolenników.

Dla miłośników języka rosyjskiego mamy także propozycję zajęć pozalekcyjnych.

Organizujemy też wycieczki do Londynu, Oxfordu, Cambridge i Paryża, Berlina, Drezna…i mamy nadzieję, że będziemy to kontynuować. To doskonały czas nauki języków i wiele wrażeń podczas zwiedzania!

Zachęcamy. Świat wydaje się łatwiejszy jeśli „go rozumiesz”.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


WeterynarzDomoExprt
reklama Zapraszamy!
reklama Zapraszamy!
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy