ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4911, 12 maja 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

bobrzanie.pl4 maja 2021r. godz. 19:54, odsłon: 735, Bolec.Info/Zoo Georlitz
Podwójne narodziny
Wszystkie trzy samice kangura olbrzymiego w Zoo Görlitz mają już potomstwo w torbie.
Bolesławiec - Informacje: Podwójne narodziny Jeden z trzech młodych kangurów, „Joey“ odważa się wyjrzeć z torby matki. (fot. www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer)

Kto może twierdzić, że ma dwa razy urodziny? Kangury mogą!

Urodziny numer jeden to dzień, w którym po ciąży trwającej zaledwie 36 dni rodzą się jako maluszki wielkości  gumowego żelka, które dzięki dobrze rozwiniętym przednim kończynom i węchowi, samodzielnie trafiają do torby matki. Tam przysysają się do sutka mamy, który pęcznieje w ich małym pyszczku, dzięki czemu maleństwo nie zgubi się, niezależnie od tego jak daleko i wysoko będzie skakać mama.

Urodziny numer dwa to dzień, w którym młody kangur po raz pierwszy wystawi głowę z torby.

- Jest to ważny dzień dla opiekunów zwierząt w ogrodach zoologicznych, ponieważ od tego dnia licząc sześć miesięcy wstecz, można ustalić rzeczywistą datę urodzenia” – wyjaśnia kurator ogrodu zoologicznego Catrin Hammer.

Wszystkie trzy młode kangury z Naszego Zoo obchodziły właśnie swoje drugie urodziny. Jeden z nich regularnie opuszcza torbę matki i trochę niezręcznie bada otoczenie, podczas gdy dwoje młodszych z zaciekawieniem śledzi wszystko z bezpiecznej torby.

Więcej o życiu Zoo Görlitz-Zgorzelec przeczytacie na stronie bobrzanie.pl.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


WeterynarzDomoExprt
reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu