ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4599, 7 czerwca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tylko na Bolcu15 grudnia 2010r. godz. 21:20, odsłon: 7487, Bolec.Info
SUMPTUASTIC gra od 10 lat
Czy ten znakomity zespół swój w jubileuszowy koncert zagra w Bolesławcu?
Bolesławiec - Informacje: SUMPTUASTIC gra od 10 lat (fot. )
SUMPTUASTIC to siedmioosobowa grupa pochodząca z Bolesławca, która powstała w 2000 roku.

Rok 2010 to szczególny rok dla zespołu, ponieważ grupa świętuje 10 lat działalności.

Z tej okazji zespół przygotował specjalną płytę "The BEST of" na której umieszczono 18 największych przebojów SUMPTUASTIC oraz dwa premierowe utory "Skrzydła" i "Dopóki Jesteś".

Premiera albumu to 3 grudnia 2010, wydany przez Universal Music Polska.
Największe przeboje: Kołysanka, Za jeden uśmiech Twój, Bo mam Ciebie, Niebo bez Ciebie.


Obecny skład zespołu to :
Andrzej Janusz - leader, kompozytor, autor tekstów,wokal
Joanna Iwanowska - wokal
Aleksandra Ziora - wokal
Wojciech Szajwaj - gitara
Tomasz Bubieńczyk - perkusja
Marek Zając - keys
Marek Stefaniak - bas

Byli członkowie SUMPTUASTIC :
ˇ Konrad Truszkowski - wokal [ od 2000 do 2001 ]
ˇ Przemysław Rudyk - gitara, wokal [ od 2001 do 2004 ]
ˇ Robert Opała - bas [ od 2000 do 2008 ]
ˇ Wojciech Gulis - bas [ od 2008 do 2009 ]
ˇ Izabela Tarka - wokal [ od 2000 do 2010 ]

Historia zespołu
Zespół SUMPTUASTIC powstał w 2000 roku z inicjatywy Andrzeja Janusza oraz Marka Zająca.
Pierwsze próby z muzyką miały swój początek w roku 1995 kiedy to powstała pierwsza grupa Andrzeja Janusza, "Black Spider", która przetrwała zaledwie rok.
Kolejnym projektem Andrzeja był zespół "Index", który w swoim dorobku ma jeden singiel "Rex" wydany przez wytwórnię ESKA Music z Zabrza.


SUMPTUASTIC jest trzecim projektem Andrzeja i Marka. Debiutancki album „bo to wszystko jest Dla Ciebie” wydany w 2003 roku przez Hit’n’Hot Music osiągnął ogromny sukces sprzedając się w nakładzie ponad 100 tysięcy egzemplarzy.


Drugi album zespołu „Cisza” ( 2005 r. Hit’n’Hot Music ) ugruntował popularność zespołu, zdobywając uznanie wśród 45 tysięcy nabywców.
W 2006 roku SUMPTUASTIC podpisał kontrakt z Maciejem Durczakiem i RockHouse Entertainment co pozwoliło grupie zaistnieć w mediach ogólnopolskich.

We wrześniu 2006 roku światło dzienne ujrzał trzeci album „Bez ciemności nie ma snów” wydany przez RockHouse Entertainment. Przez pierwsze tygodnie od dnia premiery był jednym z najchętniej kupowanych polskich albumów (w premierowym tygodniu – jako najwyższa nowość – zadebiutował na 12 pozycji listy OLiS. W następnym trafił już do Top 10).

Wydanie trzeciego albumu poprzedził występ na Sopot Festival 2006, do którego zespół zakwalifikował się jako jeden z pięciu finalistów wybranych przez słuchaczy Radia Zet. Piosenka „Za jeden uśmiech Twój” przez kilkanaście tygodni była jednym z najczęściej odtwarzanych przebojów w ogólnopolskich stacjach radiowych.

Drugim singlem promującym album był utwór tytułowy „Bez ciemności nie ma snów”. W roku 2007 SUMPTUASTIC ponownie wystąpił na Sopot Festival 2007 z utworem „Opuszczony”. Finalnie trzeci album zespołu zdobył status Złotej Płyty.


Po trzech latach od wydania trzeciego albumu SUMPTUASTIC powrócił z nowym albumem „Iluzjoniści” ( wrzesień 2009 ) który wydała wytwórnia My Music Group. Singlem promującym album został utwór „Mali Wielcy” który przez kilka tygodni zajmował czołowe miejsca na ogólnopolskich listach przebojów otrzymując wyróżnienie Ballady Roku 2009 przyznane przez Radio FaMa.

Drugim singlem promującym album „Iluzjoniści” został utwór „Kiedy mrok pochwyci mnie”.


Oprócz sukcesów na listach i sprzedaży albumów, od pięciu lat zespół należy do ścisłej krajowej czołówki pod względem ilości granych koncertów.

Ma na swoim koncie kilkaset koncertów w kraju i za granicą (głównie Niemcy i USA), a każdy z nich to niezapomniane przeżycie dla każdego widza.

Zespół bardzo rzadko występuje w Bolesławcu. Z niewiadomych powodów, nie był nawet zapraszany na święto Ceramiki.
Teraz jednak z okazji 10 lecia powstania jest nadzieja, że ich jubileuszowy koncert odbędzie się w Bolesławcu, ale to między innymi zależy od władz miasta w tym dyrektora Międzynarodowego Centrum Ceramiki i Prezydenta Bolesławca.
Bolesławiec - Informacje: SUMPTUASTIC gra od 10 lat (fot. )
Bolesławiec - Informacje: SUMPTUASTIC gra od 10 lat (fot. )
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


CasusMORENAAutogazMRpartsLombard Prawy Duzy
reklama ZSET Twoją szkołą!
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy