Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Arkadiusz Sikora
BolecFORUM Nowy temat
12 stycznia 2012r. godz. 08:52, odsłon: 2409, bolec.info/ZSE

Elektronik inwestuje...

Zespół Szkół Elektronicznych ma ambicję zostać liderem w zakresie nowoczesnych, zapewniających zatrudnienie, kierunkach kształcenia zawodowego.
(fot. ZSE)
Aby sprostać temu wyzwaniu nieodzowne są inwestycje w bazę lokalową i sprzęt, ponieważ nowoczesne kształcenie wymaga profesjonalnych urządzeń i specjalistycznych laboratoriów, których zakup oraz wyposażenie wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Jednak dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu oraz zaprzyjaźnionych firm możemy budować wizerunek szkoły nowoczesnej i wychodzącej naprzeciw potrzebom i wymogom rynku pracy.

Kończące się I półrocze roku szkolnego 2011/2012 zaowocowało dwoma ważnymi wydarzeniami związanymi z realizacją wyżej opisanych działań. Dzięki współpracy z firmą Dersen Zespół Szkół Elektronicznych w Bolesławcu przygotowuje nowoczesną pracownię dla uczniów technikum informatycznego i teleinformatycznego. Projekt sali przygotowali nauczyciele ZSE, uwzględniając wymagania bezpieczeństwa oraz zapewniając warunki umożliwiające przeprowadzenie egzaminu zawodowego. Dobiehają końca prace adaptacyjne jednego z pomieszczeń, którego wyposażenie zaplanowaliśmy na początek 2012r. Nie bez znaczenia jest tutaj zaangażowanie właścicieli firmy Dersen z Iwin, którzy zadeklarowali, że pomogą nam tę pracownię wyposażyć w sprzęt specjalistyczny. Na przełomie marca i kwietnia planujemy jej uroczyste otwarcie.Firmie Dersen jeszcze raz dziękujemy za wsparcie w pracach adaptacyjnych.

Drugim ważnym wydarzeniem był zakup sprzętu dla uczniów technikum cyfrowych procesów graficznych. Klasa ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, więc inwestycja w zakup takich urządzeń jak drukarka wielkoformatowa, kolorowa drukarka laserowa A3, ploter okazała się konieczna. Dzięki wyposażeniu pracowni uczniowie będą mogli w przyszłości zdobywać dodatkowe umiejętności, a co najważniejsze w pełni realizować program nauczania. Dużą część niezbędnego wyposażenia szkoła już posiada. Dodatkowo możemy poszczycić się również profesjonalnym oprogramowaniem graficznym firmy Adobe. (Photoshop, InDesign i inne).

Zakup sprzętu oraz oprogramowania mógł zostać zrealizowany tylko dzięki bezpośredniemu zaangażowaniu finansowemu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu, za które ZSE serdecznie dziękuje.

Budowanie nowoczesnej oferty kształcenia zawodowego to nie lada wyzwanie organizacyjne a przede wszystkim finansowe. Postaramy się z tym zadaniem zmierzyć jak najlepiej, aby kolejne roczniki Elektronika miały szansę na kształcenie w nowoczesnych laboratoriach wyposażonych w nowoczesny sprzęt.
(fot. ZSE)
(fot. ZSE)
(fot. ZSE)
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim. Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA