Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
26 stycznia 2012r. godz. 14:01, odsłon: 2760, bolec.info/UM Bolesławiec

Nie będzie połączenia z Warszawą bo...nie ma lokomotyw

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej odpowiada na wniosek prezydenta Piotra Romana.
Pociąg na stacji
Pociąg na stacji (fot. Internet)
Prezydent Bolesławca Piotr Roman zwrócił się do Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej o przywrócenie bezpośredniego połączenia kolejowego ma trasie Warszawa – Zgorzelec. Prezydent Bolesławca zwraca uwagę na niewykorzystanie zmodernizowanej trasy E30 w III Paneuropejskim Korytarzu Transportowym od zachodniej granicy państwa do Wrocławia i Opola. – „Zlikwidowane bezpośrednie połączenie południowo-zachodniej Polski ze stolicą pozbawia blisko milion mieszkańców możliwości korzystania z tej infrastruktury. Czy po to wydano setki milionów euro i zmodernizowano linię do możliwości osiągnięcia na niej prędkości podróżnej 160 km/h, żeby jeździły tu szynobusy? Kilkuletnie starania i negocjacje z PKP PLK i przewoźnikami nie przywróciły bezpośredniego połączenia Zgorzelca, Bolesławca i Legnicy z Warszawą”– podkreśla prezydent Piotr Roman.

Ministerstwo odpowiedziało, iż zgodnie z informacjami przekazanymi przez PKP „Intercity” S.A. w chwili obecnej nie ma możliwości technicznych do uruchomienia pociągów na przedmiotowych trasach. Niemniej Spółka deklaruje gotowość uruchomienia bezpośredniego połączenia Legnica-Warszawa od 9 grudnia 2012 r pod warunkiem pokrycia deficytu wynikającego z uruchomienia pociągu i decyzja zostanie podjęta na etapie przygotowania oferty połączeń na rozkład jazdy pociągów 2012/13 . – „Wydłużenie do Legnicy relacji pociągu kursującego do Wrocławia wiąże się z dodatkowymi kosztami zlecenia obsługi związanej z obrządzaniem składu podmiotom zewnętrznym, a wydłużenie relacji do Zgorzelca z koniecznością prowadzenia pociągów trakcją spalinową, do obsługi której Spółka w tym rejonie nie posada lokomotyw ” – poinformował w odpowiedzi ,b>Andrzej Massel, podsekretarz stanu MTBiGM.
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMAMrowka zaprasza