ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4712, 28 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

25 czerwca 2013r. godz. 09:50, odsłon: 16777, Bolec.Info
Manipulacje w Domu Bożym
Gwiazdą "Nocy Kościołów" w bolesławieckim Sanktuarium był Jan Pospieszalski, który wygłosił wykład o maniupulacji. A zna się on na tym jak mało kto.
Bolesławiec - Informacje: Manipulacje w Domu Bożym Jan Pospieszalski w Bazylice Maryjnej w Bolesławcu 21.06.2013r. (fot. Kazimierz Marczewski)
"Noc Kościołów" w Bolesławcu rozpoczęła się od mszy świętej, po której miał odbyć się wykład i koncert bolesławieckiego chóru. Prelegent jednak spóźnił się kilkanaście minut, wiec zebrani mogli na początek wysłuchać koncertu na wysokim poziomie artystycznym.


Jan Pospieszalski wszedł do świątyni w asyście m.in. Piotra Romana i po paru chwilach rozpoczął swój "koncert". Muzyk/dziennikarz/polityk? dał prawdziwy popis mowy nienawiści. Tematem wykładu miały być manipulacje w mediach... a na manipulacjach to się Jan Pospieszalski zna jak mało kto, od lat jest doskonałym praktykiem. Podczas pierwszej godziny jego show usłyszeliśmy m.in. piosenkę Czerwonych Gitar, opowieść o powstaniu i roli mediów w dziewiętnastowiecznych Stanach Zjednoczonych oraz sporo o mordowaniu Polaków w Katyniu, o PRLu, UB i Smoleńsku. Dopiero po przeszło godzinnym słowotoku, którego celem było odpowiednie podgrzanie atmosfery, dowiedzieliśmy się, że sprzedażą reklam w Polsce rządzi jakiś dziwny układ, a reklamodawcy nie podejmują swoich działań w oparciu o racjonalne mechanizmy rynkowe tylko... no ten układ wszystkiemu jest winien. Dowód? Newsweek i Wprost, które mają podobny łączny nakład jak Gazeta Polska i Gość Niedzielny, zarabiają na reklamach nieproporcjonalnie mniej. Z takimi dowodami ciężko jest dyskutować, dlatego bez bicia przyznajemy się, że nie wytrzymaliśmy do końca wykładu. Do dziś zastanawiamy się, czy Dom Boży to odpowiednie miejsce na takie wydarzenia?

"Noc Kościołów" w diecezji legnickiej odbywała się, poza Bolesławcem, jeszcze w trzech innych świątyniach. W jednej z nich mszę i wykład poprowadził Hyacintha O. Egbebo, czarnoskóry biskup z Nigerii, w drugiej można było posłuchać koncertu polskiego chóru z Białorusi i porozmawiać o losie Polaków za granicami, w trzeciej odbył się koncert muzyki sakralnej.

- Niech ten czas, kiedy wiele kościołów, bazylik i zakonów otwiera swoje podwoje, będzie dla wszystkich uczestników wielkim przeżyciem duchowym i intelektualnym - czytamy na stronie diecezji legnickiej. Jak w kontekście tych słów ocenić to co działo się w Bolesławcu?Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~bolesławianin   25 czerwca 2013r. o 10:20

~bolesławianin

Postów:

Żałuję tylko, że tak słabo to nagłośniono, sam bym poszedł chętnie posłuchać p. Pospieszalskiego. Jeśli p. Pospieszalski miałby być manipulatorem to różne bolesławieckie media mogłyby się z nim ścigać. Szczerze to chyba p. Pospieszalski by nie wygrał tego pojedynku^^ Pozdrawiam :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Tutejszy   25 czerwca 2013r. o 10:31

~Tutejszy

Postów:

Kto jest bez winy niech ...., a może zastanówmy się czy artykuł jest manipulowaniem czytelnika, trąci subiektywizmem autora tekstu, który poniekąd daje zamazany obraz rzeczywistości a więc można rzec manipuluje odbiorcą tekstu .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

alter   25 czerwca 2013r. o 10:35

alter

Postów: 8238

Po pierwsze: wyraz "manipulacje" powinien być w cudzysłowie!

Po drugie: przyznanie się, do wcześniejszego wyjścia autora artykułu oznacza brak profesjonalizmu, oraz niepotrzebne zaangażowanie emocjonalne.

I pytanie do autora!
W jaki sposób można obiektywnie relacjonować to wydarzenie, jeżeli nie dotrwało się do jego końca?

Poezja Królową Sensytywnego Życia.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   25 czerwca 2013r. o 11:05

~

Postów:

To jest zadanie na dzisiejsze popołudnie. ;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   25 czerwca 2013r. o 11:08

~

Postów:

Ależ Dom Boży ma służyć do modlitwy ! Już Jezus wygnał wszelkich "kupców" i "faryzeuszy" ...
Okropnie ubolewam ,że kościół w którym pobrałem większość sakramentów (za nieodżałowanego proboszcza Rączki ) staje się ...
(no dopisz sobie,dopisz ...bo mi to przez gardło nie chce przejść)
Odpychacie mnie od siebie a przecież np. za ks. Tischnera ,ks. Bonieckiego,ks. Jaworskiego (obecnie metropolita lwowski a kiedyś zwykły ksiądz) dałbym się pokrajać ...
Przestańmy dawać się manipulować !
To już nie te czasy kiedy można było straszyć piekłem...
Nadszedł czas ,że jedynie prawdą i miłością można ...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   25 czerwca 2013r. o 11:33

~

Postów:

czym stała sie ta budowla przy ulicy kościelnej? Czyżby trybuną przedwtborczą Cz godzi się w tym budynku pluć jadem i nienawiścią. Myślę że ksiądz Rączka płacze jak widzi co z jego parafii i owieczek zrobił obecnie zarządzający. Przykro się na to patrzy i tego słucha. Ja już od dawna tam nie uczęszczam, bo ziejąca obłuda mnie odstrasza.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~kmicic   25 czerwca 2013r. o 11:37

~kmicic

Postów:

Panowie "redaktorzy" wyszli ponad pół godziny przed końcem wykładu pełen profesjonalizm. No i oczywiście jak zwykle jesteście wzorem obiektywizmu hehehe

P. S
Ciekawe jak szybko mój komentarz zostanie usunięty. Ostatnio był aż 2 godziny - więcej czujności towarzysze
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~RRR   25 czerwca 2013r. o 11:43

~RRR

Postów:

Pospieszalski jak pamiętam z TVP to wzór dziennikarskiego obiektywizmu i rzetelności więc do kościoła .Macierewicz to chodząca sprawiedliwość ,współczesny Katon więc do BOK MCC.Obaj oczywiście nie uprawiali w tych instytucja żadnej polityki,tak ze obie zachowały apolityczną cnotę.
Niedziwne,że i NOP występuje na Wrocławskim Uniwersytecie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

WeterynarzMORENAProfiCztery kulturyDomoExprt
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Inne informacje z regionu
reklama Żabka zaprasza!