Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Spór zbiorowy w Toyota Boshoku  
~~ja niezalogowany
12 grudnia 2017r. o 8:53
~~Nielubiezwiazkow napisał(a): Do ciekawych- Ukraińcom płace więcej. Zasada jest prosta lepsza praca lepsza placa.


mam nadzieją że szybko cię w.y.r.u.c.h.a.j.ą. ci twoi ukraińcy i puścisz plajta frajerze
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Robotnik niezalogowany
12 grudnia 2017r. o 9:06
Żeby poprawiła się sytuacja pracowników trzeba się organizować. Związki są zohydzane od wielu lat. Ale innej możliwości nie widzę. Pracodawca da tyle ile będzie musiał i ani grosza więcej. Więc trzeba być zorganizowanym i bronić swoich interesów. Pracodawcy dogadują się ze sobą ustalają politykę zatrudnienia w regionie wymieniają się informacjami. Dlaczego pracownicy nie mieliby się zrzeszać? Zarabiają na nas miliony nie mogą dołożyć kilka tysięcy aby żyć przyzwoicie? Bardzo kibicuje pracownikom Toyoty. Czekam może coś drgnie w tym mieście.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Operatur niezalogowany
12 grudnia 2017r. o 10:28
700zl?? Zbyt piekne zeby bylo prawdziwe,ale pozyjemy zobaczymy...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~były pracownik niezalogowany
12 grudnia 2017r. o 11:43
~~Nedcarrulez napisał(a): Pracuje na nedcarze w tej firmie i jedno wam powiem. Ja nie chce żeby mnie reprezentowały związki!!! To ludzie o tak żenującym poziomie że aż boli. Praca jest ciężka fizycznie i to wszystko bo reszta jest ok. Zarobki nie są zle bo jak szybko się uczysz to zostajesz skoczkiem i masz dodatki. W tym zakladzie pierwszy raz spotykam sie z tym ze sa 13 dla produkcji. Multisport za małe pieniądze i mwdicover Free. Za dojazdy płacą więc jak się spikniesz z kolegami we 4 to jeszcze na tym zarobisz. Najwięcej narzekają starzy wyjadacze bo im dupe ściska że przychodza swiwzaki i pracują i awanse dostają a oni nie. A związki w zakładzie nic nie robią poza sianiem zlej atmosfery. Ja się pytam co do tej pory wywalczyły związki?? Japończycy sa ok, o Polacy Polakom świnie podsuwaja.


Uważasz,że Ci ludzie mają żenujący poziom, a na jakim Ty poziomie jesteś jak dostajesz wyższą wypłatę i lepsze warunki pracy to co wtedy, gęba Ci się cieszy ? I co to dzięki twojemu( jak zrozumiałem) wysokiemu poziomowi??? Ci co tak krytykują związki tylko jak im się grunt pod nogami wali to do tych co mają żenujący poziom pierwsi lecą!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Solidarność Weber Hydraulika niezalogowany
12 grudnia 2017r. o 12:40
Spór Zbiorowy to naturalne narzędzie związkowców w walce o lepsze warunki pracy i płacy dla załogi. My wiemy to najlepiej bo co dwa lata skutecznie tym narzędziem operujemy. 100% poparcia dla związkowców z Toyoty i oczywiście w razie potrzeby jesteśmy niedaleko. Powodzenia !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~brodiaga niezalogowany
12 grudnia 2017r. o 15:47
Karbowi w tych wszystkich toyotach, baderach, to jest dno, za pare plnów,wejdą w odbyt właścicielowi, ale oni też nie są niezastąpieni...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~szarypolak niezalogowany
12 grudnia 2017r. o 21:10
Robotnik prawdę napisał...od lat pracodawcy z okolic sie zrzeszają i spotykają w celu ustalenia jednego frontu wyzysku miejscowej siły roboczej...żaden z tych pracodawców nie odskoczy od pozostałych...minimalne różnice...tu wczasy pod gruszą tam talon na święta...tu premia roczna tam wyzsza stawka...suma sumarum minimum 2100 + 1000 za orkę w nadgodzinach i prace nawet w zasmarkanym stanie...oczywiscie brutto...Ciekawe kiedy znowu sie spotkają żeby dalej nas d.y.m.a.ć...? I gdzie? Ostatnio o ile wiem było spotkanie w Zgorzelcu... Ludzie bądźmy razem!!! Tylko razem coś możemy! Samemu nikt tego betonu nie ruszy!!! Oni mają czas,pieniądze i siły żeby rozpracować każdego...wy macie tylko szare życia i coraz mniej na nie siły! Nie negujmy siły związków jak sami nie potrafimy zawalczyć o siebie i innego człowieka...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
12 grudnia 2017r. o 21:31
Dokładnie. Redaktorzy bolec.info od miesięcy pieją z zachwytu nad rzekomym brakiem bezrobocia oraz rynkiem pracownika w okolicy, a tu okazuje się że niewiele powyżej najniższej krajowej jest płacową normą....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego