Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Spór zbiorowy w Toyota Boshoku  
~~ niezalogowany
12 grudnia 2017r. o 0:42
~~ napisał(a):
~~Xxx napisał(a): Akurat na płacę nie ma co narzekać. Dopłata do paliwa, 13'stka,wczasy, premie itd. W niejednym zakładzie dostaje się tylko godzinowke i do widzenia. Jednak o warunki warto się spierac. Na szwalni jest małe Auschwitz

Dostaniesz na czysto 3tys ? za pracę po 8 godzin dziennie, bez weekendów i świąt?


A od kiedy to zwykly robol dostaje 3 tys? Niewykwalifikowani w kazdym kraju maja niewiele ponad minimalna. Chcesz wiecej to sie doksztalc i znajdz lepsza prace. Proste. 3 tys to ma inzynier informatyk w Boleslawcu. Bylo skonczyc informatyke, to bys mial pieniadze. Nie chcialo sie uczyc, to teraz bedziesz zapier@#$ za grosze. Taki swiat.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~marcin niezalogowany
12 grudnia 2017r. o 0:59
~~Nielubiezwiazkow napisał(a): To jest chore. Prywatny zakład i związki... Czy związkowcy dokładają się do firmy że biorą udział w podejmowaniu decyzji o placach?!
Rynek sam zweryfikuje pracodawce. Jak ma takie słabe warunki to dlaczego wciąż pracuje tam ponad 1000 ludzi? Zwiazkowcom Łatwo żądać kasy nie że swojego portfela. I nie chodzi mi o tylko toyotę tylko w ogóle. Ogólnie kibicuje temu żeby ten zakład upadł dzięki działalności związku i kolejni ludzie stracili pracę. Może wtedy ktoś przejrzy na oczy. Chore Państwo i chory system. Sam jestem przedsiębiorcą i zatrudniam Ukraińców. Super pracownicy. Pracują wydajnie i dobrze i nie dyskutują.
To dla was kapitalistycznych świń jest ideał pracownika siedzi cicho i za......a.Gratuluje podejścia do pracowników,pewnie też tak płacisz że musisz Ukraińców zatrudniać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
12 grudnia 2017r. o 4:11
~~marcin napisał(a):
~~Nielubiezwiazkow napisał(a): To jest chore. Prywatny zakład i związki... Czy związkowcy dokładają się do firmy że biorą udział w podejmowaniu decyzji o placach?!
Rynek sam zweryfikuje pracodawce. Jak ma takie słabe warunki to dlaczego wciąż pracuje tam ponad 1000 ludzi? Zwiazkowcom Łatwo żądać kasy nie że swojego portfela. I nie chodzi mi o tylko toyotę tylko w ogóle. Ogólnie kibicuje temu żeby ten zakład upadł dzięki działalności związku i kolejni ludzie stracili pracę. Może wtedy ktoś przejrzy na oczy. Chore Państwo i chory system. Sam jestem przedsiębiorcą i zatrudniam Ukraińców. Super pracownicy. Pracują wydajnie i dobrze i nie dyskutują.
To dla was kapitalistycznych świń jest ideał pracownika siedzi cicho i za......a.Gratuluje podejścia do pracowników,pewnie też tak płacisz że musisz Ukraińców zatrudniać.


A ja nie gratulują podejścia do człowieka.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Nielubiezwiazkow niezalogowany
12 grudnia 2017r. o 6:40
Do ciekawych- Ukraińcom płace więcej. Zasada jest prosta lepsza praca lepsza placa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Nedcarrulez niezalogowany
12 grudnia 2017r. o 6:53
Pracuje na nedcarze w tej firmie i jedno wam powiem. Ja nie chce żeby mnie reprezentowały związki!!! To ludzie o tak żenującym poziomie że aż boli. Praca jest ciężka fizycznie i to wszystko bo reszta jest ok. Zarobki nie są zle bo jak szybko się uczysz to zostajesz skoczkiem i masz dodatki. W tym zakladzie pierwszy raz spotykam sie z tym ze sa 13 dla produkcji. Multisport za małe pieniądze i mwdicover Free. Za dojazdy płacą więc jak się spikniesz z kolegami we 4 to jeszcze na tym zarobisz. Najwięcej narzekają starzy wyjadacze bo im dupe ściska że przychodza swiwzaki i pracują i awanse dostają a oni nie. A związki w zakładzie nic nie robią poza sianiem zlej atmosfery. Ja się pytam co do tej pory wywalczyły związki?? Japończycy sa ok, o Polacy Polakom świnie podsuwaja.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Haha niezalogowany
12 grudnia 2017r. o 7:24
Jak nie Niemiec patykiem gania,tak teraz Japonczyki szukają frajerstwa za grosze, jak chcą płacić orzeszkami to może lepiej niech zatrudnia małpy one chociaż nie będą strajkować HAHA
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Leon niezalogowany
12 grudnia 2017r. o 8:36
W naszym kraju gminy większości brały kredyty na zakup ziemi pod strefy,tak się promują dla biznesu zachodniego ,który na strefach ekonomicznych jest zwolniony z podatku dochodowego a nawet niektórzy wójtowie zwalniają z podatku od działalności gospodarczej.Są zakłady rodzimych firm na terenach okolicznych gmin które płacą podatki pełne od początku swojej działalności.Zarówno pracownika jak i pracodawce polskiego nasz system; traktuje jako dostawcę kasy z wszelkiego rodzaju podatków.Rodzimy pracodawca aby zatrudnić Ukraińca musi uzyskać zaświadczenie od Starosty (czeka się do 2 tygodni) a następnie czeka się około 4-5 miesięcy na zezwolenie pracy dla obcokrajowca od Wojewody.Warunki;umowa o pracę,zameldowanie itp.tzn.że obcokrajowiec jest lepiej traktowany przez Państwo od polskiego pracownika.Na Strefie Wykroty biznes zachodni zatrudnia Ukraińców poprzez leasing.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~`` niezalogowany
12 grudnia 2017r. o 8:49
~~Nielubiezwiazkow napisał(a): Do ciekawych- Ukraińcom płace więcej. Zasada jest prosta lepsza praca lepsza placa.
Pewnie jesteś budowlaniec,tyle w temacie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego