Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Czy dzisiejsze działania rządu w sprawach historycznych was w pełni zadowalają?

211
skorn
17 stycznia 2020r. o 18:37
~~Karminowy Miskant napisał(a): siedzę już ze dwie godziny i czytam ten materiał ...

potwierdza to tylko moje wcześniejsze spostrzeżenie że fakt historyczny opisywany przez dzisiejszych ipeenowskich ''historyków'' jest często zafałszowany lub traktowany wybiórczo...

skupiając się na jednej lub dwóch osobach pomija się całkowicie bohaterstwo szarego żołnierza...
pomija się ich wolę walki nie dla idei komunizmu czy ''za Stalinu'' tylko o wyzwolenie ojczyzny ...

jak nadal będziemy opierać się na często specjalnie zmanipulowanych wypowiedziach wszelkiej maści ''cenckiewiczów'' za kilka lat dzisiejsza młodzież całkowicie zatraci świadomość gdzie kończy się prawda a zaczyna fałsz...


No to podważajcie po kolei to co napisał Cenckiewicz.

Cytat i wasze kontrargumenty, najlepiej ze źródłami. Bo tak się dyskutuje na tematy, nie tylko historyczne. Bo skąd mam wiedzieć że tylko "cenckiewicze" manipulują a "fobiaki" nie?

Z jednym mogę się zgodzić, prostemu żołnierzowi należy się pamięć i szacunek. Dobrze by było więc rozróżniać wierchuszkę polską generalicję która siadała do stołow z sowietami jak np. niejaki 'walter' co sie kulom nie kłaniał, od tych co wykonywali rozkazy.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
17 stycznia 2020r. o 18:48
skorn napisał(a):
~~Karminowy Miskant napisał(a): siedzę już ze dwie godziny i czytam ten materiał ...

potwierdza to tylko moje wcześniejsze spostrzeżenie że fakt historyczny opisywany przez dzisiejszych ipeenowskich ''historyków'' jest często zafałszowany lub traktowany wybiórczo...

skupiając się na jednej lub dwóch osobach pomija się całkowicie bohaterstwo szarego żołnierza...
pomija się ich wolę walki nie dla idei komunizmu czy ''za Stalinu'' tylko o wyzwolenie ojczyzny ...

jak nadal będziemy opierać się na często specjalnie zmanipulowanych wypowiedziach wszelkiej maści ''cenckiewiczów'' za kilka lat dzisiejsza młodzież całkowicie zatraci świadomość gdzie kończy się prawda a zaczyna fałsz...


No to podważajcie po kolei to co napisał Cenckiewicz.

Cytat i wasze kontrargumenty, najlepiej ze źródłami. Bo tak się dyskutuje na tematy, nie tylko historyczne. Bo skąd mam wiedzieć że tylko "cenckiewicze" manipulują a "fobiaki" nie?

Z jednym mogę się zgodzić, prostemu żołnierzowi należy się pamięć i szacunek. Dobrze by było więc rozróżniać wierchuszkę polską generalicję która siadała do stołow z sowietami jak np. niejaki 'walter' co sie kulom nie kłaniał, od tych co wykonywali rozkazy.


skroniu, czy ty nie wiesz, ze nie wolno czytac nic co pochodzi z ipn? oni pisza nowa historie na zlecenia, jest taki trend ale trendy sa zmienne. nie chce mi sie walczyc z wiatrakami. ipn dojdzie do perfekcji i jak juz nie bedzie kogo opluwac opluja pozostalych polakow i zostaniesz sam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
17 stycznia 2020r. o 18:52
A co wolno czytać? Rzuć jakimś nazwiskami historyków, których szanujesz.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowy Miskant niezalogowany
17 stycznia 2020r. o 18:59
fobiak ...czytam te jak to określasz ''śmieci'' i przyznam że jest ich wiele ...
ale w nich często można odnaleźć prawdziwą ''perełkę '' ;)
szukam takiej ...

skorn- dziwnie piszesz ...potępiasz ''wierchuszkę '' a zwykłemu żołnierzowi wystawiasz ''laurkę ''
zgoda ...tak powinno być

tylko przypomnę ci na moment abyśmy ponownie nie zabrnęli w ''zaułek''
dzisiejsza władza zabiera cześć tamtym i powojennym żołnierzom poprzez chociażby obcinaniem emerytur...

tak się pokazuje szacunek tym którzy wywalczyli wolność kraju?
nie pisz mi tu o tym że walczyli o ''utrwalenie władzy sowietów''
owszem ...była tu ona w jakiś sposób przez lata ale dzisiaj?

bez krwi zwykłego żołnierza dzisiaj by nie było tej wolnej i niepodległej ...

być może gdyby nie oni dzisiaj byśmy sobie musieli pisać po niemiecku...o ile byli byśmy na tym świecie ...;)
dzisiaj być może zamiast pracować na siebie ,mieszkać we własnych domach pracowalibyśmy dla jakiegoś ''bauera'' mieszkając w stajniach ...;)

warto czytać i myśleć ...kto nas ''kupił'' ale i warto znać to kto nas ''sprzedał ''w - jak na ironię pałacu Potockich w Liwardii ...
tam szukaj winnych tego co było nieszczęściem Polski i jego obywateli ...

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowy Miskant niezalogowany
17 stycznia 2020r. o 19:05
sorki za pewien błąd ale teraz dopiero to dostrzegłem ..
nieważne ...kto wie o czym piszę to wie ...

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
17 stycznia 2020r. o 19:15
Z emeryturami to nietrafiony przykład. Ci którzy wyzwalali Polske, już dziś nie żyją.

Prosta matematyka wystarczy. Założmy że taki zołnierz w 1945 r. miał 25 lat. Ile miałby dziś? 100. Poza tym nie sądzę, by ktos tykał kombatantów II wojny światowej.

A o tych co robili kariery za komuny, zwłaszcza w czasach stalinizmu, nie chce mi się znowu gadać.


<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowy Miskant niezalogowany
17 stycznia 2020r. o 19:30
mylisz się ...żyją ...
samych byłych akowców jest około 15 tysięcy...

tak podaje urząd d/s kombatantów

skoro oni żyją ...;)

w Rosji jest około dwóch milionów weteranów ''wojny ojczyźnianej '';)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudożółta Języczka niezalogowany
17 stycznia 2020r. o 20:07
https://tvn24.pl/polska/akademia-sztuki-wojennej-bogdan-grenda-promotor-doktoratu-patryka-jakiego-odwolany-3115170

pisowska byle jakość !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.