Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

BolecSonda: wydarzenie 2012 roku - ZAGŁOSUJ

2924
#Anonim2924 nieaktywny
3 stycznia 2013r. o 20:51
Drogi Moherze "pan" nie jest stwierdzeniem obraźliwym, bynajmniej wg. mnie... Wręcz przeciwnie. Panowie ci nie są żadnymi ojcami jak słusznie zauważył Pietrek i choć bardzo próbuję nie znajduje powodów do nazywania ich takowymi choć nie wątpię że wielu z nich potomstwo posiada ale to nie moja sprawa... Per "ojcze", "tato" zwracam się jedynie do swojego Ojca, czasem tato powiem też w kierunku teścia. W szkole średniej do nauczycieli mówiłem per "profesor" ale jak na studiach ("z rozpędu" po szkole średniej) "utytułowałem" tak pewną panią doktor (tyt. naukowy bo do lekarzy mówię per pan, pani bez dodawania tytułu doktor) w wieku ok 40-stki to nieźle mnie pojechała...
W tytułowaniu zakonnika ojcze nie znajduję żadnej tradycji, podobnie jak w tytułowaniu księdza "proszę księdza". Większości z nich "pan" w zupełności wystarcza i tylko jeden znany mi "hrabia" ma coś naprzeciw temu ale jak sądzę człowiek ten naczytał się o "szlachectwie" jego zawodu, powołania i ma teraz jakieś przywidzenia, które zupełnie mnie nie interesują i nie robią na mnie wrażenia... Z dwoma czy trzema księżmi jestem na "ty" i też im to nie przeszkadza. To ludzie, zwłaszcza tzw. "dewotki i dewoci" dorabiają im te śmieszne tytuły itd... Mój teść do w/w hrabiego nie powie inaczej jak "proszę księdza kanonika" lub "proszę księdza proboszcza" co czyni dla mnie zrozumiałym że moje skromne "pan" jest dla niego obraźliwe... Moim powołaniem, zamiłowaniem i zawodem jest grzebanie w różnych elektronicznych urządzeniach co jednak nie daje mi prawa do nakazywania ludziom żeby zwracali się do mnie "proszę elektronika"...

Co do oddania budynku... Można go było sprzedać, taniej, wtedy nie murszałby a podatnik w "osobie" budżetu miasta miałby wymierne korzyści... Przy okazji tego niegospodarnego oddania zapytam Szanownych Internautów czy słyszeli dlaczego lodowisko stoi obok Orki a nie na asfaltowym boisku wymienionej szkoły? Kilkoro znajomych wspominało że to ze względu na kwotę jakiej zażądał nowy "właściciel" za wynajem w/w boiska pod lodowisko od miasta. Być może że to plotki ale... Czy coś Wam wiadomo w tym temacie?

Acha, Drogi Moherze, pomimo całej mojej wielkiej sympatii jaką do Ciebie żywię, z tym "non-profit" to pojechałeś że ho ho!! :D

Co do wypowiedzi Kolegów nt. księży pedofilów... Nie skomentuję niczym ponad to że zdrowy mężczyzna "postawiony" w supernienaturalnej sytuacji braku kobiety musi w końcu sfiksować a modlitwa i wiara nic na to nie poradzą... Nie to żebym ich bronił, ale tak niestety jest a z naturą nie wygra! Także Pando z pomówieniami i uprzedzeniami moglibyśmy mieć do czynienia gdyby Piertek wymienił ich fałszywie z nazwiska albo napisał że wszyscy a tego nie zrobił, jednak słowo "wielu" jest tu jak najbardziej na miejscu... Do pedofilów jako rodzic, ojciec też jestem moooocno uprzedzony i możesz mnie za to pojechać, ostatnie "doniesienia" o tym co działo się i dzieje się nadal każą jednak tej grupie zawodowej pilnie "patrzeć na ręce"...

Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
3 stycznia 2013r. o 21:01
~brat brata Mohera. napisał(a): No właśnie ,,zacofany'' ,czemu Ojce nie wzięli ,,jedynki'' ?

Bo nikt im nie proponował?
Nie mam pojęcia dlaczego, ale efekt byłby taki, że "jedynka" byłaby wyremontowana, a "trójka" by niszczała. Mnie byłoby o wiele bardziej żal tego drugiego budynku. Więc z dwojga złego dobrze się stało.
~brat brata Mohera. napisał(a): Przed świętami ,któryś z palikotowców zadał publicznie pytanie,czy w związku z Świętami Bożego Narodzenia,chłopaki w sukienkach zadeklarują że w adwent nie pedofiliją.Znasz może odzew?

Oczekujesz naprawdę odpowiedzi, czy tak bezinteresownie rozprzestrzeniasz w narodzie chamstwo?
~pietrek1 napisał(a):
a do nauczyciela nigdy w średniej szkole nie mówiłem "profesorze".

No przecież się nie spodziewałem.
~pietrek1 napisał(a):
Nawet na studiach zwracało sie do wykładowców zgodnie z ich tytułem naukowym.

Dlaczego nawet? To akurat jest zgodne z tradycją.
Ktoś napisał: Przestań pieprzyć o jakiejś tradycji. Tradycją można nazywać wiele rzeczy, ale na pewno nie tytułowanie "ojcem" faceta w sukience.


nie spodziewam się, że Pietrek1 pojmie, ale to zawsze warto przypominać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2924
#Anonim2924 nieaktywny
3 stycznia 2013r. o 21:17
Tą ubecką wigilię to świetnie dobrałeś, jednak zaręczam Ci że nie każdy niewierzący to ubek, podobnie jak nie każdy ksiądz to pedofil. Wigilia dla mnie to miła okazja do spotkania ludzi z którymi tylko z jej okazji (niestety) mam zaszczyt zasiadać do stołu w tak licznym gronie...

P.S. Nie miałem nic wspólnego z morderstwem Popiełuszki...
Pietrek, Panna i Emem zapewne też. Za Falca ręczę.


Dopisane 03.01.2013r. o godz. 21:10:

P.S. Opłatek mieliśmy a goloneczki niestety nie :D , piwa nie pijam bo nie lubię.


Dopisane 03.01.2013r. o godz. 21:17:

~zacofany moher napisał(a):
Z równym skutkiem mógłbyś twierdzić, że szkoła o profilu sportowym jest zamknięta dla inwalidów(...)

A nie jest tak?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
3 stycznia 2013r. o 21:23
WujekDobrraRada napisał(a): Drogi Moherze "pan" nie jest stwierdzeniem obraźliwym

Przecież nie mówię o obrazie, lecz o wielowiekowym zwyczaju językowym.
Do człowieka będącego prezydentem nie mówię "proszę pana", ale "panie prezydencie". Do rektora uczelni wyższej "magnificencjo". I jakoś mi nie ubywa, że zwracam się do ludzi z szacunkiem. Ten szacunek wyraża także atencję do funkcji pełnionej przez utytułowanego. Dlatego nigdy nie pozwalam sobie na inne sformułowanie niż pan Prezydent Rzeczypospolitej, choć nie jestem o tej akurat osobie zbyt wysokiego zdania.
WujekDobrraRada napisał(a): ale jak na studiach ("z rozpędu" po szkole średniej) "utytułowałem" tak pewną panią doktor (...) w wieku ok 40-stki to nieźle mnie pojechała...

No to przecież słusznie, bo tradycja szkół wyższych jest zupełnie inna. Tam w złym guście jest zarówno obniżanie, jak i podwyższanie stopnia. Jednak najgorszą gafą jest jego całkowite pominięcie!
WujekDobrraRada napisał(a):
W tytułowaniu zakonnika ojcze nie znajduję żadnej tradycji, podobnie jak w tytułowaniu księdza "proszę księdza".

A gdzie szukasz tej tradycji? Poczytaj księgi nawet jeszcze sprzed kilkudziesięciu lat. Nawet Sienkiewicza. Nikt tam nie zwraca się do księży inaczej.
WujekDobrraRada napisał(a):
Większości z nich "pan" w zupełności wystarcza

A może po prostu są grzeczni i nie chcą Ci zwracać uwagi?
WujekDobrraRada napisał(a): Mój teść do w/w hrabiego nie powie inaczej jak "proszę księdza kanonika" lub "proszę księdza proboszcza"

No i widać, że człowiek z kindersztubą.
WujekDobrraRada napisał(a):
Moim powołaniem, zamiłowaniem i zawodem jest grzebanie w różnych elektronicznych urządzeniach co jednak nie daje mi prawa do nakazywania ludziom żeby zwracali się do mnie "proszę elektronika"...

Ja wiem, że dla elektronika 10 lat to cała epoka. Jednak dla wykształcenia się tradycji to jakieś 100 lat za mało.
WujekDobrraRada napisał(a):
Co do oddania budynku... Można go było sprzedać, taniej,

Nie słyszałem o żadnym chętnym do kupna. Był taki?
No to teraz wyobraź sobie ten wrzask dyżurnych palikotów, gdyby sprzedano budynek TANIEJ (o zgrozo) KOŚCIOŁOWI!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zacofany moher niezalogowany
3 stycznia 2013r. o 21:48
WujekDobrraRada napisał(a): Tą ubecką wigilię to świetnie dobrałeś, jednak zaręczam Ci że nie każdy niewierzący to ubek

Tu przecież nie chodzi o UB. To tylko satyra. Pokazuje jednak, do czego prowadzi lekceważenie ludzi mówiących "szanowny księże kanoniku".
WujekDobrraRada napisał(a): Nie miałem nic wspólnego z morderstwem Popiełuszki...
Pietrek, Panna i Emem zapewne też. Za Falca ręczę.

Możemy sobie tak "żartować". Jednak prawdziwy (?) morderca pracuje w gazecie, którą niektórzy mają odwagę tu cytować. Wpływa na opinie innych, sączy jad. I to już nie jest śmieszne.
WujekDobrraRada napisał(a):
~zacofany moher napisał(a):
Z równym skutkiem mógłbyś twierdzić, że szkoła o profilu sportowym jest zamknięta dla inwalidów(...)

A nie jest tak?

Do nich jednak nie masz pretensji, że dzieci mają 10 lekcji w-f.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~- niezalogowany
4 stycznia 2013r. o 0:03
Może się czepiam, ale nie boli mnie fakt przejęcia budynku przez zakon, chociaż można byłoby na tym zarobic, nie wiem jednak dlaczego moje dziecko w szkole publicznej musi się uczyc w klasie 28osobowej, zarządzeniem prezydenta, a dzieci, które będą chodziły do szkoły Pijarów mają zagwarantowane klasy 20osobowe. I to mnie boli. Jak to jest, to będzie szkołą publiczna czy niepubliczna??
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9879
#panda nieaktywny
4 stycznia 2013r. o 7:19
WujekDobrraRada napisał(a):
Także Pando z pomówieniami i uprzedzeniami moglibyśmy mieć do czynienia gdyby Piertek wymienił ich fałszywie z nazwiska albo napisał że wszyscy a tego nie zrobił, jednak słowo "wielu" jest tu jak najbardziej na miejscu... Do pedofilów jako rodzic, ojciec też jestem moooocno uprzedzony i możesz mnie za to pojechać, ostatnie "doniesienia" o tym co działo się i dzieje się nadal każą jednak tej grupie zawodowej pilnie "patrzeć na ręce"...



Po wypowiedzi pietrka można precyzyjnie określić adresatów jego wypowiedzi! Więc to już jest pomówienie, a nawet więcej "obczernianie" uczciwych obywateli. Oskarżacie tysiące uczciwych ludzi, opierając się na przykładach z mediów? odpowiedzialność zbiorowa? :)




Dopisane 04.01.2013r. o godz. 07:19:

WujekDobrraRada napisał(a):
~zacofany moher napisał(a):
Z równym skutkiem mógłbyś twierdzić, że szkoła o profilu sportowym jest zamknięta dla inwalidów(...)

A nie jest tak?


Otóż zdecydowanie tak nie jest! Na AWF studiują również osoby niepełnosprawne! Czy to już ignorancja z twojej strony? a może brak wiedzy? a może złe intencje? i uprzedzenie? bo o głupocie już nie wspominam! :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2924
#Anonim2924 nieaktywny
4 stycznia 2013r. o 8:50
Szanowny Moherze
Lekcji W-F ni jak nie można porównać do indoktrynacji religijnej mającej na celu "uwiązanie" ludzi za pomocą straszenia piekłem itd. więc to zdanie o pretensjach o W-F raczej nie jest na miejscu

Co do kindersztuby... Wątpię, raczej określiłbym to prawdziwym znaczeniem słowa "parafianin", coś jak to poniżej:



Droga Pando!
Żadnych uprzedzeń! Żadnej ignorancji! Padło może niefortunne porównanie szkół "katolickich" ze sportowymi więc precyzując moją wypowiedź powiem tak:
Nie każdy inwalida nadaje się do szkoły sportowej tak jak nie każdy człowiek nadaje się do katolickiej więc pisanie że jest to szkoła dla wszystkich to kłamstwo... Nikt nigdy nie mówi że szkoła sportowa jest dla wszystkich, bardziej dla dzieci uzdolnionych w tym kierunku, tak jak fizyczna, biologiczna itp... A z tą głupotą to nieco chyba zagalopowałeś się...

Zastanawiam się tylko dlaczego wpadło Wam do głowy porównanie dzieci które, moim skromnym zdaniem, rodzice krzywdzą posyłaniem do szkól wyznaniowych (nie tylko katolickich) z inwalidami...

Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Praca dla Ciebie
REKLAMA Dni otwarte w Ultima