Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Wszyscy jesteśmy politykami
~s niezalogowany
27 marca 2013r. o 16:12
Ty też mnie bawisz swoimi pykówkami kierowanymi tylko w jedną stronę. Z moją "obiektywnością" jest wszystko w porządku, ale możesz się wykazać i udowodnić, że jest inaczej. : )
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5413
#Przemyslaw nieaktywny
27 marca 2013r. o 20:47
Hegemon napisał(a):

PS.
Tytuł felietonu jest kompletnie nieadekwatny do treści.

Pozdrawiam>

Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie.Zakładam oczywiście wersję teoretyczną.
Z grona kandydatów wybieramy tego który nam najbardziej odpowiada .Oddając głos mamy zdecydowanie większy wpływ niż go nie oddając.
Co do skuteczności głosowania nie system jest istotny a kontrola nad wybranym.
W tym celu Ruch Palikota proponował całkowitą zmianę finansowania partii oraz związków wyznaniowych.Polegać ona miała na DOBROWOLNYM ODPISIE podatkowym lub dobrowolnych datkach na konkretną partię lub wyznanie w półrocznych transzach.
Spowodowało by to kontrolę podatnika nad politykiem a temu ostatniemu uniemożliwiło niespełnienie obietnic wyborczych.Kłamczuch natychmiast pozostał by bez kasy.Kościół natomiast zajął by się krzewieniem słowa bożego a nie polityką , gdyż nie wiadomo z jakiej opcji są wierni.To tak w najbardziej skondensowanej formie Panie Hegemonie .Pozdrawiam również.



Zmoderowano 27.03.2013 godz.21:06 - powód: poprawione cytowanie (moderator)

Szanuj innych i licz że w zamian uszanują Ciebie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2951
#Anonim2951 nieaktywny
28 marca 2013r. o 8:09
Skonkretyzuję jeszcze bardziej swoją wypowiedź Przemysławie.
Chodzi o samo słowo POLITYK.
Gdybyś "ubrał" je w cudzysłów, byłoby w miarę OK.
Propozycja o której piszesz, jest bardziej utopijną mrzonką niż realnym faktem.

Pozdrawiam

PS.
Hegemon w zupełności wystarczy.
Ewentualnie inne, interesujące skojarzenie z PANEM : )
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5413
#Przemyslaw nieaktywny
28 marca 2013r. o 9:19
Hegemon napisał(a): Skonkretyzuję jeszcze bardziej swoją wypowiedź Przemysławie.
Chodzi o samo słowo POLITYK.

Rzeczywiście cudzysłów był by wskazany ma Pan rację .
Jednak ja raz jeszcze odniosę się do swojej dawnej teorii .Uważam że każdy pośrednio jest zarówno politykiem i kapitalistą.
Ten kto nigdy nie brał udziału w żadnych wyborach pośrednio oddaje pola innym i mimo że w sposób bierny ma wpływ na politykę .
Natomiast nawet najbardziej zagorzały komunista jest w pewnym sensie kapitalistą w chwili gdy wydaje swoje pieniądze .Właśnie on w tym momencie decyduje gdzie wyda kapitał i komu da zarobić.


Zmoderowano 28.03.2013 godz.9:37 - powód: błędy cytowania (moderator)

Szanuj innych i licz że w zamian uszanują Ciebie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
28 marca 2013r. o 10:06
hehe...
jestem więc i komunistą i kapitalistą i to mnie akurat pasuje pod każdym względem... :D
nie biorę od lat udziału w żadnych wyborach i to też mi pasuje... :P
mam czyste sumienie że nie oddałem głosu ,,poparcia,, na żadnego dupka który często,gęsto w kilka miesięcy po oddaniu na niego ,,głosu,, przefarbowuje się nie patrząc na mnie tylko na swoje profity, mnie tym samym sprowadzając do ,,maszynki do głosowania,,
nie głosuję i nie będę głosował nawet gdyby milion Przemysławów i innych oszołomów pisało mi o obowiązku lub jeszcze bardziej śmiesznym określeniu-przywileju!!!!!
mam to gdzieś bo i polityka i ,,politycy,, w tym kraju są nic nie warci!!!!!

a co do tytułu -ja nie jestem politykiem ani dosłownie ani w przenośni...
moją ,,polityką,, jest zarabianie na siebie i najbliższych...reszta to margines...

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5413
#Przemyslaw nieaktywny
28 marca 2013r. o 11:53
falco napisał(a): hehe...
jestem więc i komunistą i kapitalistą i to mnie akurat pasuje pod każdym względem... :D
nie biorę od lat udziału w żadnych wyborach i to też mi pasuje... :P
mam czyste sumienie że nie oddałem głosu ,,poparcia,, na żadnego dupka który często,gęsto w kilka miesięcy po oddaniu na niego ,,głosu,, przefarbowuje się nie patrząc na mnie tylko na swoje profity, mnie tym samym sprowadzając do ,,maszynki do głosowania,,
nie głosuję i nie będę głosował nawet gdyby milion Przemysławów i innych oszołomów pisało mi o obowiązku lub jeszcze bardziej śmiesznym określeniu-przywileju!!!!!
mam to gdzieś bo i polityka i ,,politycy,, w tym kraju są nic nie warci!!!!!

a co do tytułu -ja nie jestem politykiem ani dosłownie ani w przenośni...
moją ,,polityką,, jest zarabianie na siebie i najbliższych...reszta to margines...
>

Czy zakłada Pan kiedykolwiek że przy tworzeniu praw można używać rozumu i racjonalnych rozwiązań. Prawo tak jak przysięga lekarska powinno przede wszystkim
[ primum non nocere ] .
Wiem że pracuje Pan za granicą .Powodem są zbyt małe zarobki w Polsce lub niemożliwość zdobycia oferty pracy.Wybrał Pan takie rozwiązanie w trosce o dobro swoje i swojej rodziny.Ja to pochwalam.Jednak proszę zauważyć że z różnych względów nie wszyscy mogą wyjechać.Co zatem mają robić Pana znajomi , którzy pozostali w Polsce ? Kogo i za co mają chwalić ? Życzę Panu wszystkiego dobrego .Żal mi że Pan nie życzy tego samego tym którzy pozostali w kraju.

Szanuj innych i licz że w zamian uszanują Ciebie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 marca 2013r. o 13:33
Przemysławie, dam Ci dobrą radę : czas znikać z polityki.
Twoje wydanie jest kiepskie, nierzetelne, wprowadzasz ludzi w błąd. Nie masz kompletnie nic do zaoferowania.
Nic nie zrobiłeś w tym kierunku.
Nie odpowiadasz na pytania.
Nie realizujesz tego o czym mówiłeś...
Nie będę zadawał pytań bo i tak nie odpowiesz, a dlaczego ?
Bo nawet nie kiwnąłeś palcem aby cokolwiek zrobić w kierunkach o których krzyczałeś.
To tyle.

PS Grzechy partii Palikota :D


"1. Byłem za mało czuły i troskliwy wobec Leszka Millera, ale to się zmieni!

2. Zdecydowanie byłem zbyt kobiecy w relacjach z feministkami

3. Dałem się wyprzedzić Ewie Wójciak w trafnej ocenie papieża*

4. Miałem złudzenia wobec polskiej drużyny piłkarskiej

5. Nie doceniłem cynizmu Tuska w sprawie kościoła

6. Niepotrzebnie krytykowałem Komorowskiego

7. Pomyliłem się w ocenie Piechocińskiego wierząc, że będzie odrobinę poważny

8. Za rzadko spotykałem się z Kaziem Kutzem, który jest nieustającym źródłem siły moralnej

9. Przeczytałem książkę Zizka ” W obronie przegranych spraw” i teraz zazdroszczę wszystkim, którzy jej nie czytali

10. Za rzadko przypominam, że do niedawna wiek inicjacji seksualnej w Watykanie wynosił 12 lat!"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Po pierwsze mieszkaniec niezalogowany
28 marca 2013r. o 13:44
A właśnie, czy Pan Przemysław był wczoraj na sesji jak obiecywał chodzić? Czy zabierał głos w ważnych sprawach? Tak Panie Przemku ma pan rację, że niedotrzymujący danego słowa politycy zostaną opuszczeni... Żal.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza