Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Protasiewicz raus! – czyli coś o naszym polskim piekle
~mir.ko niezalogowany
28 lutego 2014r. o 22:15
przydało by się troche niemców w naszym cyrku. może w końcu zacząłby przypominać sejm
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
28 lutego 2014r. o 22:26
Kc, wypowiedział słowa "Heil Hitler" i... dobrze wiesz jeszcze jakie! Po co mnie podpuszczasz? Za wypowiedzenie tych słów niemieckie prawo przewiduje karę więzienia, niestety bez zawieszenia. Słuchałaś jego nagrań? Jeden wielki bełkot, wstydziłby się je w ogóle upubliczniać. Żałuję, że niemiecka policja odstąpiła od zmierzenia alkomatem zawartości alkoholu w jego krwi. Cóż, euoroposeł!

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9176
kc
28 lutego 2014r. o 22:34
Tłumaczył temu Niemcowi z czym mu się kojarzy pogardliwe słowo"raus", czasem, żeby coś wytłumaczyć komuś głupszemu, to trzeba użyć dosadniejszych słów. Ich prawo zakazuje też odnosić się w lekceważący sposób do dyplomaty z innego kraju. Jestem pewna, że wobec niemieckiego polityka na pewno ten funkcjonariusz tak by się nie zachował.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
28 lutego 2014r. o 22:39
i tu popełnił kolejną rzecz, zaczął niemcom kaleczyć wyjaśnianie po angielsku
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
28 lutego 2014r. o 22:48
kc napisał(a): . Jestem pewna, że wobec niemieckiego polityka na pewno ten funkcjonariusz tak by się nie zachował.


Też jestem tego pewna.
Może popełnił błąd komunikując się w języku angielskim?

Mir.ko, nie wiadomo czy "kaleczył"? Osobiście nie słyszałam jego angielszczyzny, nie osądzam więc. Drugą sprawą jest, czy niemiecki celnik posługuje się angielskim dobrze? W stopniu komunikatywnym.

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 lutego 2014r. o 23:17
Nie czytałem tego wszystkiego.
Sorki.

Ale gdzie jest zwrot grzecznościowy: Danke, Bitte gehen Sie weiter. (Dziękuję, proszę iść dalej)
lub mniej chociażby: weiter (dalej) lub danke weiter (dziękuję, dalej).
i informacji: andere warten (inni czekają).
Choć mój niemiecki jest bardzo słaby, ale zwroty grzecznościowe w języku niemieckim jako Polak mam wpojone od wielu lat.

Nic nieusprawiedliwia takiego postępowania jakiegokolwiek celnika lub urzędnika.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
28 lutego 2014r. o 23:21
~pi pa midlton napisał(a): Protasiewicz mówi że słowo "raus" kojarzy mu się z obozem?
Raus wcale nie oznacza "wynocha". Można je tłumaczyć różnie ale kojarzyć je z Auschwitz może tylko pijany cym bał.
Protasiewicz mówił też, że takie słowa jak raus czy "hande hoch" (tak mówił w wywiadzie) kojarzą się Polakom jednoznacznie (mi na przykład się nie kojarzą jednoznacznie).
No więc jeżeli "ręce do góry" kojarzą mu się z auschwitz i okupacją to proponuję nie zamykać oddziałów na 1000 lecia.
Każdy normalny wie że z pijakiem się nie dyskutuje, a jak nie wiecie to spytajcie policjanta (Polskiego) jak z takim się rozmawia.
Kim jest Boletus i dlaczego wybiela tego marnego polityka?


tobie dzieciaku nie kojarzą się bo jesteś z innego pokolenia. Spytaj dziadka, lub taty... powiedzą z czym im się to kojarzy. Ja też nie żyłem w czasie wojny, ale wystarczy "liznąć" filmów z obozów, łapanek itp..i każdy Polak wie co znaczy "RAUS". Niemiec zawsze będzie niemcem...z wyjątkami, ale tylko z wyjątkami. Chciał pokazać że to jego kraj i że on jest panem, więc ryknął: raus.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
28 lutego 2014r. o 23:27
polak też pokazał jaki jest na co dzień. zapity w 3 dupy, któremu należy się jedynie bat w plery. oto wam chodzi ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.