Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA New Fashion
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
P.Roman - Jedno miasto, jeden gospodarz
~Grzesiek niezalogowany
4 listopada 2014r. o 13:08
~** napisał(a): O szpitalu to już Pan Roman siadał i gadał kilka razy- pamiętamy o 150 tysiącach co rok (publicznie deklarowanych), ale potem okoliczności się zmieniły...śmiechu warte obietnice.


Długo szukałem i znalazłem. Oto dotrzymywanie obietnic:
http://bobrzanie.pl/2012/03/16/maciej-malkowski/slowo
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 listopada 2014r. o 13:18
Piotr Żak napisał(a): Po zapoznaniu się z wywiadem Prezydenta Miasta Bolesławiec, czuję się wywołany do tablicy. W dalszym ciągu twierdzę, że budowa „Subregionalnego Centrum Przesiadkowego w Bolesławcu” wyceniona jest w niżej prezentowanych, oficjalnych dokumentach i wypowiedziach na 100 milionów złotych.
1. Strategia Rozwoju Bolesławca,
http://www.um.boleslawiec.bip-gov.pl/public/get_file_contents.php?id=147411 strona 18 ,
2. Strategia Rozwoju Euroregionu Nysa -Plan działań,
http://www.euroregion-nysa.pl/images/stories/111/plandzial.pdf
strona 5 ,
3. Relacja Radnego Rady Miasta
http://www.bolec.info/index.php?op=informacje&news=10544&
Pozdrawiam
:) :)


proszę przy okazji napisać dlaczego pan już nie pracuje na stanowisku które pan piastował :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~b78 niezalogowany
4 listopada 2014r. o 14:31
A może portal Bolec.info zorganizuje przegląd oświadczeń lustracyjnych naszych kandydatów. Z tego co wiem to niektóre oświadczenia nigdy nie ujrzały światła dziennego.....A może się mylę??
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~to_ja niezalogowany
4 listopada 2014r. o 15:46
Jak widać po tym to Piotr Roman ciagle lubi nabijąć ludzi w butelkę .... http://bobrzanie.pl/2014/11/04/maciej-malkowski/ratuszowa-prawda-wyjasnienia-do-wywiadu-bolec-info
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 listopada 2014r. o 19:33
Piotr Roman , na stanowisku prezydenta miasta , to gwarancja spokoju , stabilności i rozsądku. !!
Bez , czasami , przykrych niespodzianek !! Bez błędnych posunięć w zarządzaniu miastem !!
To pewność jutra i rozwoju miasta a tym samym polepszenie warunków zycia mieszkańców.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~aleja niezalogowany
4 listopada 2014r. o 19:53
~ napisał(a): Piotr Roman , na stanowisku prezydenta miasta , to gwarancja spokoju , stabilności i rozsądku. !!
Bez , czasami , przykrych niespodzianek !! Bez błędnych posunięć w zarządzaniu miastem !!
To pewność jutra i rozwoju miasta a tym samym polepszenie warunków zycia mieszkańców.


nie rozśmieszaj mnie.zabawny jesteś.komu się żyje lepiej??? wam u koryta,bo nie mówisz o zwykłych mieszkańcach. to przez lata rządów Romana wyludniło się miasto!Upadła kultura!Zarządzanie to nie tylko ładne ławeczki i droga elewacja(zresztą za nasze pieniądze).dosyć Romana jest już i wypalony i naprawdę mało inteligenty i słowem beznadziejny i bez pomysłu na miasto !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~bolesławianin niezalogowany
4 listopada 2014r. o 22:02
Prezydent Roman powiedział "...Tragedią szpitala wojewódzkiego jest likwidacja neurologii, do czego przyczynił się szpital powiatowy.
Władze powiatu doprowadziły do tego, że neurologia zniknęła ze szpitala wojewódzkiego, część została w szpitalu powiatowym, reszta przeszła do Lubania. Straciliśmy neurologię, straciliśmy miejsca pracy. Niektóre panie są teraz zatrudnione w Popielówku, w prywatnej firmie. Wszyscy wójtowie i burmistrzowie z powiatu byli przeciwni tej decyzji..."

A ja uważam, że tragedią Szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu (a wojewódzkiego tylko z nazwy) była struktura nijak mająca się do rzeczywistości innych szpitali o tej nazwie. Szpitale wojewódzkie w Polsce (proszę wpisać w googlach ten zwrot i dopisać różne większe miasta) mają wiele różnych oddziałów ostrych w tym oddziały intensywnej terapii, laboratoria analityczne, serologiczne i bakteriologiczne oraz dostęp do szybkich interwencji anestezjologa przez całą dobę w razie potrzeby. Tego wszystkiego (poza laboratorium analitycznym) nie ma i nie było w Szpitalu Psychiatrycznym w Bolesławcu (zwanym dalej nie wiadomo czemu "wojewódzkim"). I być może dla zadań oddziałów psychiatrii, oddziału uzależnień czy oddziału leczenia nerwic nie są to pracownie niezbędne. Ale chorzy neurologiczni (w tym zwłaszcza pacjenci po ciężkich udarach) muszą mieć zapewnioną, w razie nagłego pogorszenia zdrowia, szybką pomoc anestezjologa oraz możliwość wykonania szerokiego panelu badań. To wszystko gwarantuje wieloprofilowy szpital a nie szpital, w zasadzie psychiatryczny ale.....żeby było ciekawiej to niech jeszcze ma w swej strukturze neurologię. W razie czego wezwie się karetkę reanimacyjną z powiatowego i niech załatwi problem. A co ? nie wolno ? A jak trzeba będzie komuś przetoczyć krew to też się wyśle do powiatowego bo my w ogóle nie mamy pracowni serologicznej. A co ? musimy mieć ? A w ogóle to jak jest w tym mieście SOR to niech załatwia różne całodzienne (całonocne) doraźne problemy bo my się głównie zajmujemy psyche.

I takie to różne absurdy miały trwać nadal za czym optuje prezydent Roman, który pogniewał się na szpital powiatowy za likwidację neurologii (tak jakby to szpital powiatowy zerwał kontrakt z "neurologią wojewódzką" a nie NFZ).

Zresztą, około 25 lat temu, kiedy doświadczenie lekarskie o wiele więcej mogło znaczyć niż ubogi wówczas (w porównaniu z dniem dzisiejszym) sprzęt medyczny, takie upieranie się, żeby neurologia trwała w "wojewódzkim" miałoby jakiś sens. Dzisiaj jest nieporozumieniem i dlatego uważam, że prezydent Roman nie wie o czy mówi. Więc szkoda, że mówi i mąci innym w głowach.Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~NIK niezalogowany
5 listopada 2014r. o 0:32
Wspólne dobro - lepsze zarobki
"Premier Donald Tusk zarabia tyle, co prezydent Bolesławca, czyli 180 tys. zł. To niewielkie miasto w woj. dolnośląskim, ma 40 tys. mieszkańców."
źródło
http://biznes.pl/magazyny/finanse/ile-zarabiaja-prezydenci-polskich-miast,5441462,13891714,foto-detal.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.