Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Bogiem genderyzmu jest seks
~plemie niezalogowany
22 stycznia 2015r. o 13:25
No i tak ucywilizował to plemie że mu ukrzyżowało syna.
Tysiąc lat nauki na darmo.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
22 stycznia 2015r. o 13:37
~plemie napisał(a): No i tak ucywilizował to plemie że mu ukrzyżowało syna.
Tysiąc lat nauki na darmo.


Wcale nie na darmo, niecywilizowani byli jeszcze gorsi!
To dzięki cywilizowaniu przestali składać krwawe ofiary nawet z własnych dzieci.
Dzięki ukrzyżowaniu Chrystus odkupił ich (i nasze winy) i otwarł nam niebo.
I wszyscy mogą skorzystać, szkoda że większość nie chce!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~F.NK. niezalogowany
22 stycznia 2015r. o 13:46
~katol napisał(a): Prawdziwy widzimista z ciebie! Widzi ci się cóś, to piszesz ;)
To może wskaż, gdzie to w katechizmie takie formułki padaja które piszę "nie swoimi słowami".
Drogi widzimisto :) Dekalog to dał Bóg pewnemu prymitywnemu plemieniu ponad 3 tysiące lat temu, aby go trochę ucywilizować i przygotować na przyjście Chrystusa!
To jesteś te 3000 lat w plecy :D
PS
A skąd znasz dekalog? Mojżesz ci podyktował? ;-)
A może dekalog to też wymysł takiego gorliwca jak np. ja? :D

Dlaczego uważasz dekalog za archaiczny przekaz, twierdząc że jestem 3000 lat w plecy. Znasz jego nowszą wersję? Zapewne, bo katole, począwszy od pierwszego soboru przy nim gorliwie majstrowali, aby go tacy jak ty, pojęli. Taka zmajstrowana wersja się ukazuje w bryku wydanym na podstawie obu Testamentów. Zowią ją właśnie katechizmem. Skrócona wersja z dopiskami dla tych, co przeraża ich czytanie wielusetsronnicowej Biblii.
Na marginesie: przygotowałeś się już na JEGO przyjście ? I módl się aby nie przyszedł z karabinem w ręku i aby nie strzelał na dzień dobry do nadgorliwców, co pierwej uważają słowo nad wiarę i czyny.

Zmoderowano 22.01.2015 godz.14:19 - powód: zbędne cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
22 stycznia 2015r. o 13:50
~ napisał(a): Nie jestem teologiem i nie księdzem. Jestem żonaty, dzieciaty, niemal cała moja rozległa rodzina poważnie traktuje Boga i wiarę.

A prościej jest staczać się: żreć, kopulować i wykorzystywać innych dla własnych dążeń.
A że gdzieś tam nieraz kołacze z cicha sumienie, to trzeba się usprawiedliwić i zwalić wszystko na klechy.


Zdecydowanie popieram tę wypowiedź. :)

Nie wszyscy ateiści ujadają na Wiarę, tak jak w tym temacie. Ci co to robią to ludzie z kompleksem kleru Wiary i Kościoła. To jest prosty psychologiczny mechanizm.

Ateizm w swoim charakterze staje się wyznaniem. To ciekawe, że ateista walczący, to człowiek wierzący! Wierzy, że Boga nie ma i z tym sztandarem walczy ze wszystkim i wszystkimi, którzy myślą wierzą i czują inaczej.



<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~tylda niezalogowany
22 stycznia 2015r. o 13:52
~ napisał(a):

Osiągnęłaś prawdziwe szczyty (czego -domyśl się) :D


Dziękuję! Dorównałam Tobie! Cieszę się, że to doceniłeś :-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
22 stycznia 2015r. o 14:01
PanM napisał(a):
My jedynie protestujemy przeciwko wtłaczaniu Waszej ideologii innym na siłę.
Nasze poglądy opierają się na naukowych dowiedzionych zjawiskach mimo to podważanych przez Was .
Wy opieracie się na teoretycznych wierzeniach i zmuszacie nas aby to było chronione prawem.
My kierujemy się wyrozumiałością i głosimy tolerancję .
Wy nie potraficie się pojednać nawet w obszarach tej samej wiary i tego samego Boga.Zarzynacie się o sposoby oddawania mu czci.
My nie boimy się podpisywać swych słów Wy kryjecie się za anonimowymi tyldami.


PanieM, pan jesteś tolerancyjny? Nie masz pojęcia co to jest tolerancja. Dla mnie to pan jesteś anonimem PanieM.


Dopisane 22.01.2015r. o godz. 14:01:

PanM napisał(a):
Piotrze , proszę ........
Nie kalecz już tak ekstremalnie ludzkiej inteligencji.
Bóg = wiara
Nauka = fakty
to tyle


Może tak PanM rozwinie temat swojej inteligencji? :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Papuga niezalogowany
22 stycznia 2015r. o 14:05
Widzę, że temat popularny prawie jak o Relichu ;) A co do dekalogu... Nie zabijaj, nie kradnij, nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe, itd. - to prawdy uniwersalne, nie mające nic wspólnego z religią. A wysnuwanie wniosku, że bez boga nie wiedzielibyśmy, co jest moralnie złe, bądź dobre, jest wysoce poniżający dla godności człowieka.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~katol niezalogowany
22 stycznia 2015r. o 14:10
~F.NK. napisał(a): Dlaczego uważasz dekalog za archaiczny przekaz, twierdząc że jestem 3000 lat w plecy. Znasz jego nowszą wersję? Zapewne, bo katole, począwszy od pierwszego soboru przy nim gorliwie majstrowali, aby go tacy jak ty, pojęli.


Aż się martwię, gdzie umieściłeś w takim razie siebie, bo coś baaardzo niesporo ci idzie :D
Wg mojej wiedzy Biblia katolików i niekatolików jest identyczna, więc kiepsko to wszystko kojarzysz ;)
Nie wiesz nawet dlaczego przekaz jest archaiczny :)
Może nie zauważyłeś, ale etyka katolików jednak stoi odrobinkę wyżej, od etyki tych, którzy swoje dzieci palili w ofierze Molochowi. Naprawdę uważasz, że podstawowym problemem dzisiejszych ludzi jest, by nie pożądali cudzego wołu albo osła?
Znam nowsze: "Będziesz miłował Pana Boga swego z całego serca swego, ze wszystkich myśli swoich i ze wszystkich sił swoich. A bliźniego swego jak siebie samego"

To skąd wiesz o dekalogu?


Zmoderowano 22.01.2015 godz.14:22 - powód: zbędne cytowanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza