Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Wiertarka czy młotowiertarka?

~ niezalogowany
7 sierpnia 2015r. o 11:58
Ja mam zwykłą, do remontów domowych daje rade
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~majster niezalogowany
7 sierpnia 2015r. o 13:02
Polecam
http://www.contakt.pl/mot-udarowo-obrotowy-bosch-pbh-2100sre-p-9591.html
http://allegro.pl/mlot-mlotowiertarka-bosch-pbh-2100-sre-sds-walizka-i5564820520.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ta niezalogowany
7 sierpnia 2015r. o 20:20
Marchewka bardziej chrupie w ustach niż pietruszka.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10630
#CNC nieaktywny
7 sierpnia 2015r. o 20:24
jaka mam kupić zupkę chińską ? ostrą czy łagodną ?? prosze o pomoc
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3145
#hemi nieaktywny
7 sierpnia 2015r. o 21:37
janko9 napisał(a): Planuję zakup wiertarki do domu i do pracy. Problem polega na tym, że nie wiem jaki sprzęt wybrać :) I co będzie lepszą opcją, zwykła wiertarka udarowa czy młotowiertarka. Czasami trzeba przewiercić się przez beton. Zwykła sobie z tym poradzi?


Młotowiertara i dasz rade wszedzie ;)

Chciałem powiercic w płycie w bloku ,moja marketowa wiertara od razu sie poddala,kolegi udarowa z dobrymi wiertłami się meczyła.
Pozyczyłem młotowiertare oo kolegi i wlazła jak w masło :)
Jak masz siano mi możesz wybierac ,to kup młota i nic cie nie zaskoczy :)

Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Maciek, Topex niezalogowany
27 sierpnia 2015r. o 11:45
Witam!

Przy wierceniu w bloku z wielkiej płyty, warto zwrócić uwagę na energię udaru i moc silnika. Polecam wybrać urządzenie o mocy większej niż 600 W. Wiercenie będzie przebiegać szybciej i dokładniej. Warto też poszukać takiego modelu młotowiertarki, która ma możliwość płynnej regulacji udaru. Niebagatelne znaczenie podczas wiercenia w betonie ma energia udaru - powinna ona wynosić co najmniej 2 J.

Pozdrawiam, Maciek, Grupa Topex
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Jo niezalogowany
27 sierpnia 2015r. o 21:36
Z własnych doświadczeń wiem że młotowiertarka jest skuteczniejsza w budynkach z wielkiej płyty.Wiertarka udarowa nie daje rady.Ale to tylko moje doświadczenia,może inni mają inne doświadczenia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Lewy niezalogowany
31 sierpnia 2015r. o 7:21
Jak już kupować to niech to będzie jakiś markowy sprzęt, szczególnie jeżeli chodzi młotowiertarki czy wiertarki udarowe, które pracują zwykle w niesprzyjających warunkach. Wiertarka udarowa, to sprzęt na który zwykle trzeba wydać ponad 500 zł, ot chociażby taka Bosch-a https://www.motointegrator.pl/produkty/1202325-wiertarka-udarowa-bosch-0-601-14e-600 o mocy 750W. Powinna sobie poradzić w większości domowych zastosowań.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.