BolecFORUM
+ nowy temat
Interwencja Bolec.Info
18 kwietnia 2026r. godz. 20:25 906 Dariusz Gołębiewski

Po naszej interwencji usunięto szpetne napisy z Ratusza!

Nadal pozostaje jednak pytanie, kto nabazgrał idiotyczne rysunki i napisy na elewacji zabytkowej siedziby Urzędu Miasta.

Wandale pobazgrali fontannę na ratuszu
Wandale pobazgrali fontannę na ratuszu (fot. Dariusz Gołębiewski)

W środę pisaliśmy o tym, że nieznani wandale bazgrali po nieczynnej fontannie, znajdującej się na Ratuszu. Poinformowani przez nas o tym urzędnicy z Urzędu Miasta podziękowali nam za informację o tej dewastacji i zadeklarowali, że szpetne napisy zostaną jak najszybciej usunięte. 

Tak rzeczywiście się stało, ponieważ zostały one szybko zamalowane i dzisiaj nie są już widoczne. Cieszy fakt, że pozostawione przez niedojrzałych grafficiarzy bazgroły zostały szybko usunięte, szczególnie że ratusz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w naszym mieście.

Warto jednak zastanowić się nad tym, czy osoby bazgrzące po bolesławieckich zabytkach są odpowiednio skutecznie wykrywane i karane za swoje postępowanie, ponieważ już od dawna poważnym problemem jest chociażby bazgranie po wiadukcie. Takie "malowanie" może być uznane za przestępstwo, a co za tym idzie, policja po zgłoszeniu takiego zdarzenia przez właściciela zabytku powinna podjąć poszukiwania sprawcy. 

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Sonda Bolec.Info


Czy osoby niszczące zabytki są odpowiednio surowo karane?

Opracowane przez
Dariusz Gołębiewski
Dariusz Gołębiewski

współpracownik portalu i gazety Bolec.Info. Autor działu "Okruszki historii", historyk.

Kontakt z Redakcją: redakcja@bolec.info  ·  tel. +48 693-375-790
Oceń ten artykuł
Ten artykuł nie ma jeszcze ocen.
Aby oddać głos, zaloguj się.
BolecForum Bolecnauci komentują

Po naszej interwencji usunięto szpetne napisy z Ratusza!

6 odpowiedzi
~~Posiwiała Języczkagość
No to bierzcie się za robotę i wyśledźcie wandali!
~~Piwna Brzozagość
A dlaczego szpetne? Przecież to doskonale opisywalo urzędników.
~~Dżizasgość
SMART CITY? Podobno cały rynek i śródmieście są monitorowane przez całą dobę. Ustalenie sprawców powinno być więc pestką, Panie Prezydencie Piotru Romanu. Mieszkańcy mają prawo oczekiwać, że system monitoringu będzie służył nie tylko do obserwacji, ale przede wszystkim do skutecznego reagowania i szybkiego wykrywania sprawców....Czekamy na akcję służb.
~~Kupiłem nick gość
Tak czytam jakie są problemy w Bolesławcu i mam wrażenie , że w Polsce powoli nic nie można robić.

Myśliwy nie może poderżnąć gardła kociołkowi bo na plecach już ma prokuratura.

Małolaci nie mogę porozbijać kilka butelek na boisku bo na bolec info kręci się afera.

„Flip i flap” nadal są poszukiwani za powieszeni lalki , bo w Bolesławcu jest kiepskiej jakości monitoring.

A teraz będą szukali „uzdolnionych malarzy”

Malarz z Austrii też na pewno tak zaczynał.
~~wajchagość
Samo to że ktoś zapaskudził zabytek świadczy o nieudolności zarówno systemu monitoringu (a może został wyłączony w związku z pobytem amerykanów?) jak i samej Straży Miejskiej. Może pora rozwiązać oba obciążenia budżetowe skoro nie przynoszą korzyści?
Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
Daj nam cynk — zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać!