Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
13 marca 2014r. godz. 21:50, odsłon: 15229, Bolec.Info

Nagrody za promocję przyznane

Znamy laureatów Nagród Prezydenta za Promocję Miasta. Wśród nagrodzonych znalazł się także zgłoszony przez nas HUSAR.
Gala wręczenia nagród za promocję miasta w 2013 roku
Gala wręczenia nagród za promocję miasta w 2013 roku (fot. Bolec.Info)
Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, rozwoju nauki, za wybitne wyniki uzyskiwane w sporcie oraz inicjatywy społeczne, przyczyniające się do promocji miasta. Nagrody potwierdza się statuetką. Laureaci nagrody otrzymują również gratyfikację finansową. Nagrody przyznaje Prezydent Miasta Bolesławiec na wniosek uprawnionych podmiotów, po zasięgnięciu opinii Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Bolesławiec.

Podczas dzisiejszej uroczystości wręczono 28 nagród indywidualnych i grupowych w czterech kategoriach oraz 5 nagród honorowych. O oprawę artystyczną zadbali m.in. tancerze pracowni BOK-MCC, Wojciech Szajwaj, Agnieszka Musiał oraz Agata Pińczuk – Burdzy z zespołem „Blue Stamps”.

Wśród nagrodzonych znalazł się także zgłoszony przez nas bolesławiecki klub rugby HUSAR, którego jesteśmy partnerem medialnym. Gratulujemy!!!

Laureaci nagród honorowych

1. Janina Bany-Kozłowska

Jedna z najbardziej znanych artystek – projektantek bolesławieckiej ceramiki. Główna projektantka Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec”. Od 40 lat związana z Bolesławcem, w którym po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, rozpoczęła pracę. Ściśle współpracuje z Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Jest autorem wzorów naczyń ceramicznych, które cechują się niepowtarzalnością i wyjątkowym stylem. Naczynia zaprojektowane przez panią Janinę od lat znajdują się na stołach na całym świecie.

2. Łukasz Kubot

Sportowiec urodzony w Bolesławcu, grę w tenisa zaczął w wieku 7 lat. Pan Łukasz Kubot jest jednym z niewielu bolesławian, którzy odnoszą sportowe sukcesy o wymiarze światowym. Zaliczony do grona najwybitniejszych polskich tenisistów, odnosi kolejne sukcesy, którymi żyje cała Polska. Triumfator wielkoszlemowego turnieju Australian Open w 2014 r. w grze podwójnej, a także zwycięzca dziewięciu turniejów deblowych ATP oraz finalista dwóch turniejów singlowych i siedmiu turniejów deblowych w cyklu ATP World Tour. Podstawowy zawodnik reprezentacji Polski w Pucharze Davisa od 2001 r.

3. Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu

Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu rozpoczął swoją działalność w 1954 roku jako Dom Harcerza. Jest to placówka wychowania pozaszkolnego, która w przeciągu swego 60-letniego istnienia pozwoliła rozwijać zainteresowania, zdobywać wiedzę oraz praktyczne umiejętności dziesiątkom tysięcy dzieci i młodzieży w wielu dziedzinach m.in. w: malarstwie, muzyce, tańcu, literaturze, fotografii, ceramice.Nowy, niepowtarzalny charakter pracy Młodzieżowego Domu Kultury nadało prowadzenie Teatru Starego w Bolesławcu. Corocznie na stałe formy zajęć uczęszcza ponad siedemset osób.

4. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" Sp. z o.o.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST - PARK" jest jedną z najszybciej rozwijających się stref przemysłowych w Polsce. Została ona ustanowiona Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 1997 roku. Położona jest w południowo - zachodniej Polsce w województwach dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim oraz lubuskim. Od 2007 roku obejmuje również Podstrefę Bolesławiec o łącznej powierzchni 72 ha. Na Podstrefie Bolesławiec ulokowało się już pięciu inwestorów, z których trzech podjęło decyzję o podjęciu kolejnych inwestycji w Bolesławcu. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” jest czwartą najlepszą strefą ekonomiczną w Europie.

5. Sąd Rejonowy w Bolesławcu

Budynek Sądu Rejonowego w Bolesławcu od kilkunastu lat poddawany jest pracom renowacyjnym. Po gruntownym odnowieniu w 2014 roku oddano do użytku ponad 150-letnią zabytkową salę. Prace, prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków, objęły drewniany sufit, witraże, płaskorzeźby i podłogi. Neogotycki budynek Sądu Rejonowego w Bolesławcu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych bolesławieckich zabytków.Laureaci w kategorii nauka

1. Karolina Helena Filistyńska

Uczennica II klasy o profilu matematyczno-fizycznym I Liceum Ogólnokształcącego, uhonorowana przez Kapitułę Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień stypendium Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk” na rok 2013/2014 za wybitne osiągnięcia edukacyjne. Laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II” .Znalazła się w gronie zwycięzców konkursu „Mój Parlament”, zorganizowanego przez Polską Fundację im. Roberta Schumana w ramach projektu „Spotkania z Parlamentem Europejskim”.

2. Edyta Czernigiewicz

Długoletni pracownik Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 7 z oddziałami integracyjnymi. Od 2010 r. Pani Edyta Czernigiewicz pełni funkcję wicedyrektora przedszkola. Jako pierwsza w Bolesławcu podjęła współpracę transgraniczną między przedszkolami polskimi i czeskimi, będąc jednocześnie autorką wszystkich projektów realizowanych przez Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 w ramach Euroregionu Nysa: „Muzyka i sztuka łączy transgranicznego malucha”, „Przedszkolaki bawią się w teatr”. Koordynatorka Programu „Optymistyczne Przedszkole”, którego celem jest rozwijanie w dziecku optymizmu i poczucia własnej wartości.

3. Izabela Kulpa

Nauczycielka muzyki i języka angielskiego w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu. Nagrodzona wyróżnieniem w Ogólnopolskim Konkursie Innowacyjny Nauczyciel 2013 za projekt edukacyjny „Każdy może być raperem – muzyka łączy pokolenia”. Reprezentowała Polskę na Europejskim Forum Innowacyjnych Nauczycieli i Szkół w Lizbonie. Pani Izabela Kulpa pisze i realizuje międzynarodowe projekty oraz zamieszcza publikacje dla nauczycieli z całego świata na platformie „Partners in Learning”.

4. Miejskie Przedszkole Publiczne nr 2 im. Marii Konopnickiej w Bolesławcu

W II edycji konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat” przedszkole nr 2 otrzymało wyróżnienie z rąk minister MEN Krystyny Szumilas uzyskując tytuł „Przedszkola dobrze przygotowującego do szkoły”. Od września 2013 r. przedszkole realizuje polsko- czeski projekt „Wielokulturowość i sztuka szansą transgranicznego malucha”. Wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przedszkole współorganizowało pierwszą edycję „Bolesławieckiego Biegu Przedszkolaka” w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega” i 13. Europejskich Biegów Ulicznych – Bolesławiec 2013. Ponadto przedszkole zdobyło kilka cennych certyfikatów m.in. Optymistyczne przedszkole, Kubusiowi Przyjaciele Natury, Dodaj język do ulubionych, oraz Kraina dzieci w Europie-bis.Laureaci w kategorii kultura

1. Celina Foryś

Uczennica MZS nr 1 w Bolesławcu,w czasie walki z rakiem i długotrwałego leczenia napisała książkę „Owadzi przyjaciele i tajemnica Wróżkowego Korzenia”– opowiadanie dla dzieci o przygodach zaczarowanych owadów. Poprzez swoją książkę chciała dodać otuchy innym dzieciom zmagającym się z choroba nowotworową. Książka trafiła do polskich szpitali, stając się narzędziem terapeutycznym w leczeniu innych dzieci. Wywiady z młodą i bardzo odważną bolesławianką zostały przedstawione zarówno na stronach internetowych, jak i materiałach radiowo-telewizyjnych (RMF FM, Dzień Dobry TVN, Gazeta Wyborcza i wiele innych).

2. Agnieszka Musiał

Urodzona w Bolesławcu wokalista, kompozytorka i autorka tekstów. Swoją muzyczną drogę rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej w Bolesławcu. W 2013 r. ukończyła wokalistykę jazzową w Akademii Muzycznej w Katowicach. Na przestrzeni ostatnich lat, jako laureatka wielu ogólnopolskich konkursów, występowała m.in. z zespołem SISTARS oraz The Black Eyed Peas. Współtworzyła zespoły „On tak chciał” oraz Beliv, z którym zajęła I miejsce na Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej w Sopocie. Udziela się jako chórzystka u takich wykonawców jak: Krzysztof Kiljański czy Gabriela Gąsior. Od 2010 roku, obok znakomitych muzyków, śpiewa w zespole New Life’m.

3. Grażyna Hanaf

Dziennikarka gazety i portalu Istotne Informacje. Jest autorką powieści obyczajowej „Joachim”, której akcja dzieje się w Bolesławcu. W książce opisane są trzy najważniejsze wydarzenia miejskie: Święto Ceramiki, Gliniada i Blues na Bobrem. Pani Grażyna Hanaf jest również autorką przewodników turystycznych po Maroku i Prowansji oraz autorką reportażu „Glinolud” – o bolesławieckiej Gliniadzie, zamieszczonego w tygodniku „Polityka”. Od 2010 roku jest prelegentką programu edukacji filmowej Stowarzyszenia Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz autorką recenzji i artykułów ukazujących się w Roczniku Bolesławieckim.

4. Katarzyna Tomczyk-Jakubowska

Instruktorka pracowni tańca nowoczesnego w Bolesławieckim Ośrodku Kultury –Międzynarodowym Centrum Ceramiki i nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu. Od 2003 roku prowadzi zajęcia zespołów podzielonych według kategorii wiekowych: Canon, Canon Skład i Canonki. Obecnie do zespołu Canon i Canonki należy ok. 100 osób w wieku 6-18 lat. W 2013 roku zespoły pracowni tańca nowoczesnego, brały udział w zawodach i turniejach, zajmując czołowe miejsca w rywalizacji, m.in. w: Zawodach Tanecznych „Bitwa na Taniec”, XIV Ogólnopolskim Turnieju Zespołów Tanecznych „Stonoga 2013”, oraz w Zawodach Tanecznych „Bitwa na taniec II”.

5. Zespół redakcyjny publikacji „Nie mieliśmy dzieciństwa. Wspomnienia bolesławieckich sybiraków”: Anna Gorzkowicz, Ewa Ołenicz-Bernacka, Anna Puk

„Nie mieliśmy dzieciństwa. Wspomnienia bolesławieckich Sybiraków” to wyjątkowa publikacja mająca walory szczególnego dokumentu, będącego wynikiem konfrontacji dwóch absolutnie różnych pokoleń. Zamieszczone w książce biogramy dotyczą losów zesłańców, którzy powrócili z „nieludzkiej ziemi”. Wszystkie historie zostały zebrane i opracowane przez bardzo młodych ludzi, którzy przeszłość w takiej postaci poznawali po raz pierwszy. W czasopiśmie o zasięgu ogólnopolskim „My Sybiracy”, opublikowany został artykuł autorstwa pani Anny Gorzkowicz promujący tę publikację.Laureaci w kategorii działalność społeczna

1. Mariusz Lickiewicz

Prezes Stowarzyszenia VIA SUDETICA - laureat zeszłorocznej nagrody za promocję miasta w kategorii „działalność społeczna”. Z jego inicjatywy w 2013 roku w ramach projektu „Poznaj Polskę” organizowanego przez Instytut Polski w Pradze, miała miejsce wystawa prac bolesławieckich artystów. W lipcu 2013 r. w ramach współpracy nawiązanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego był pomysłodawcą i koordynatorem pobytu w Bolesławcu rosyjskiej młodzieży wyłonionej w międzynarodowym konkursie wiedzy o Polsce. Pan Mariusz Lickiewicz, jako pierwszy w historii Bolesławca, zorganizował wizytę Radiowej Trójki, dzięki czemu Marek Niedźwiecki poprowadził na żywo Listę Przebojów Programu III oraz Markomanię. Wydarzenia te miały miejsce podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki i parady Glinoludów - wydarzenie objęte patronatem Programu Trzeciego Polskiego Radia.

2. Barbara Smoleńska

Pedagog w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjr-a H. Sucharskiego w Bolesławcu. Współorganizatorka akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, która odbywa się pod patronatem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Akcja "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” ma na celu ochronę polskich nekropolii za wschodnią granicą Polski. W 2013 r. w ramach tej akcji grupa bolesławieckiej młodzieży wizytowała w Sieniawie na Ukrainie, gdzie oprócz prac na polskim cmentarzu, bolesławianie uczyli języka polskiego miejscową młodzież. Udział w tym projekcie jest konsekwencją działań pani Barbary Smoleńskiej i bolesławieckiej młodzieży w poprzednich latach wraz z bolesławieckim oddziałem Stowarzyszenia Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich.

3. Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, Ich Potomków oraz Przyjaciół

Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, Ich Potomków oraz Przyjaciół powstało w 2011 roku. Celem Stowarzyszenia jest zachowanie od zapomnienia miejsc, z których członkowie Stowarzyszenia powrócili do Polski, oraz aktywna współpraca z Polakami i ich potomkami z terenów południowosłowiańskich. W 2013 roku członkowie stowarzyszenia brali czynny udział w wielu działaniach nie tylko na terenie Bolesławca, ale również poza granicami kraju. Uczestniczyli w spotkaniu z kardynałem Vinko Pulijica oraz brali udział w projektach: „Seniorzy w akcji” oraz „Reemigranci z Bośni” – projekt doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Swoją pomocą służyli w zbieraniu materiałów do książki „Galicjanie i Serbowie” oraz do drugiego wydania książki „Dzieje Polaków w Bośni”.

4. Bolesławiecki Klub Amazonek

„Bolesławiecki Klub Amazonek”, jest odpowiedzią na potrzeby wszystkich kobiet, które zostały dotknięte chorobą nowotworową. Organizacja zrzesza kobiety które nie tylko walczą z własną chorobą, ale także pragną pomagać innym. Działalność klubu polega na udzielaniu kobietom po mastektomii, wsparcia emocjonalnego i praktycznego, a także w znalezieniu motywacji w powrocie do zdrowia oraz rehabilitacji psychofizycznej, integracji środowiskowej. Klub aktywnie prowadzi działania na rzecz profilaktyki raka piersi, starając się poprawić poziom wiedzy społecznej dotyczącej zagrożenia chorobą, oraz istotności wczesnej profilaktyki.

5. Bolesławiecki Klub Krótkofalowców

Bolesławiecki Klub Krótkofalowców, działający w ramach Polskiego Związku Krótkofalowców, w 2013 roku zorganizował w trakcie Bolesławieckiego Święta Ceramiki akcję połączeń z krótkofalowcami z całego świata, w tym za pośrednictwem łączności satelitarnej. W ramach akcji wydano specjalne karty potwierdzające odbyte połączenia, które w swojej treści promowały Bolesławiec i Bolesławieckie Święto Ceramiki.

6. Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich

Bolesławiecki Oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich od lat prowadzi działania mające kultywować tradycję i kulturę kresową. W swoich działaniach współpracuje z bolesławiecką młodzieżą w realizacji projektów poświęconych historii i kulturze mieszkańców kresów. Wspomnieć tu należy o współudziale w akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” czy też współpracy ze szkolnymi kołami historycznymi. W 2013 r. Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich obchodziło 25 – lecie powstania.Laureaci w kategorii sport

1. Agata Knapik

Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Oxpress Bolesławiec. W 2013 roku jako jedyna bolesławianka została powołana do kadry młodzików Dolnego Śląska w pływaniu. Najważniejszymi osiągnięciami tej młodej zawodniczki są m.in.: I miejsce na 50 m stylem motylkowym podczas III Międzynarodowego Meetingu Pływackiego FLOATING ARENA CUP w Szczecinie, I miejsce na 200 m stylem zmiennym w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat, I miejsce na 50 m stylem dowolnym podczas V Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica.

2. Andrzej Stefańczyk

Reporter – maratończyk, korespondent Muzycznego Radia i telewizji TVN24. Pan Andrzej Stefańczyk od początku biega w maratonach pod szyldem klubu o nazwie „BOLESŁAWIEC – MIASTO CERAMIKI”. Relacje z biegów zawsze można usłyszeć na antenie Muzycznego Radia. O Bolesławcu słychać również podczas licznych biegów regionalnych, w których bierze udział. Pod szyldem swojego jednoosobowego klubu „BOLESŁAWIEC – MIASTO CERAMIKI” zamierza zdobyć Koronę Maratonów Polskich.

3. Edward Spraski

Nauczyciel ceniony przez środowisko sportowe Bolesławca, kieruje Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym. Jest również wicedyrektorem ds. sportu w Powiatowym Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Jako weteran reprezentował Bolesławiec na Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy i licznych turniejach krajowych i zagranicznych. Laureat II miejsca w Plebiscycie na sportowca regionu jeleniogórskiego w 2013 r., organizowanym przez Gazetę Wojewódzką, wyróżniony odznaką „Zasłużony dla sportu na Dolnym Śląsku”. Zdobył złoty medal na XIII Mistrzostwach Polski Weteranów w Judo w kategorii M-7 w Sobótce.

4. Ryszard Tomczyk

Były pięściarz kadry narodowej, olimpijczyk. W swoim dorobku posiada min. tytuł mistrza Europy z 1971 roku, a także srebrno i brąz z mistrzostw Europy w 1973 i 1975 roku. Był trzykrotnym mistrzem Polski w wadze piórkowej oraz lekkiej. Obecnie osiąga spore sukcesy jako trener w klubie TOP Bolesławiec. Zawodnicy trenowani przez pana Ryszarda Tomczyka w 2013 roku wywalczyli 5 medali Mistrzostw Dolnego Śląska (dwa srebrne i trzy brązowe).

5. Małgorzata Markowska

Trener lekkiej atletyki Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Bolesłavia”, oraz Kadry Dolnego Śląska młodzików w konkurencjach wytrzymałościowych. Od kilkunastu lat prowadzi grupę lekkoatletów, która liczy około 25 osób. Zawodnicy szkoleni przez panią Małgorzatę Markowską są powoływani do Kadry Dolnego Śląska i Kadry Polski, zapewniając sobie starty na Mistrzostwach Polski Młodzików, Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostwach Polski Juniorów i zawodach międzynarodowych. Jako trener w 2013 roku została nagrodzona przez Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki drugim miejscem na Dolnym Śląsku w sporcie młodzieżowym.

6. Ewa Ochocka

Trenuje lekką atletykę od 5 lat. Jej koronnymi konkurencjami lekkoatletycznymi są biegi na 100 m i 400 m przez płotki. W sezonie 2013 roku osiągnęła znaczące sukcesy sportowe. Jest mistrzynią Polski w biegu na 100 m przez płotki podczas Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Słubicach. została powołana do reprezentacji Polski na Międzynarodowy Mecz Juniorów „Nadzieje Olimpijskie” w Czechach, gdzie zwyciężyła w biegu na 400 m. W Doniecku podczas Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych zajęła 9. miejsce w biegu na 400 m przez płotki. Wynikiem 59,88 s ustanowiła rekord Dolnego Śląska w biegu na 400 m przez płotki. Trenerem Ewy jest Małgorzata Markowska.

7. Dominika Kwaszcz

Zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Bolesłavia”. Jej koronnymi konkurencjami lekkoatletycznymi są biegi płotkarskie i skoki. Podwójna wicemistrzyni Polski podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Radomiu w skoku w dal oraz w biegu na 100 m przez płotki. Mistrzyni Makroregionu Młodzików w skoku w dal i na 100 m przez płotki. Mistrzyni Dolnego Śląska w biegu na 100 m przez płotki w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Dolnego Śląska, mistrzyni Dolnego Śląska w skoku w dal w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Wałbrzychu. Trenerem Dominiki jest Bartosz Gruman.

8. Dawid Kopała

Zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Bolesłavia”. Jego koronnymi konkurencjami lekkoatletycznymi są: rzut dyskiem, rzut oszczepem i rzut młotem. Wicemistrz Polski w rzucie młotem na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Został powołany do reprezentacji Polski na Międzynarodowy Mecz Juniorów „Nadzieje Olimpijskie”, gdzie z wynikiem 57,20 m zajął 3. miejsce w rzucie młotem. Mistrz Polski Ludowych Zespołów Sportowych w rzucie młotem. Trenerem Dawida jest Tomasz Markowski.

9. Jarosław Molenda

Prezes Bolesławieckiego Klubu Brydżowego - od lat jest inicjatorem organizowania zawodów brydżowych w Bolesławcu. Klub Brydżowy w 2013 roku przeprowadził kolejne zawody z cyklu Bolesławiecka Trzydniówka Brydżowa, w ramach której odbyło się Grand Prix Polski Par. Impreza organizowana przez Bolesławiecki Klub Brydżowy gromadzi elitę krajowych brydżystów i na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych imprez sportowych Bolesławca.

10. Klub sportowy HUSAR Bolesławiec

Rok 2013 w rozgrywkach Polskiej Ligi Rugby 7 należał do bolesławieckiego HUSARA. Klub zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej po 8 turniejach, a tym samym otrzymał tytuł Mistrza Jesieni. Zawodnicy Klubu HUSAR Bolesławiec wielokrotnie byli nagradzani indywidualnymi nagrodami jako najlepsi zawodnicy poszczególnych turniejów. Drużyna w roku 2013 wzięła udział w turniejach Polskiej Ligi Rugby 7, m.in. w Żmigrodzie, w Wilkowicach k. Leszna, w Lubinie, w Częstochowie oraz w Niemieckiej Lidze Rugby 7 Okręgu Południowo-Wschodniego Kittlitz. Klub zorganizował dwa Międzynarodowe Turnieje Rugby 7 w Bolesławcu, gdzie łączna ilość zawodników biorących udział w zawodach przekroczyła 200 osób.

11. Bolesławiecki Klub Brydżowy „Juniors” w składzie: Norman Lippik, Rafał Molenda, Jakub Patreuha, Patryk Patreuha.

W 2013 roku młodzicy i juniorzy z Bolesławieckiego Klubu Brydżowego „Juniors Bolesławiec” z ogromnymi sukcesami (dwa medale indywidualne i jeden drużynowy) uczestniczyli we wszystkich młodzieżowych imprezach rangi mistrzowskiej na terenie kraju. Zdominowali cykl Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzieży Szkolnej 2012/2013 zajmując miejsca na podium niemal w każdych zawodach. Brali udział w obozie szkoleniowym szerokiej Kadry Polski U 20 w Szczyrku, wyłaniającej reprezentację Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów młodszych (do lat 20) we Wrocławiu. Osiągane przez zawodników klubu rezultaty i wysoka aktywność startowa, doprowadziły do stworzenia zauważonej w prasie fachowej marki Bolesławca, także jako silnego i znaczącego ośrodka brydża młodzieżowego.

12. Klub „Olimpijczyk” w Bolesławcu

Klub „Olimpijczyk” działa przy Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu. W 2013 roku zawodnicy Klubu „Olimpijczyk” Olimpiad Specjalnych rywalizowali w 9 turniejach i zawodach sportowych rangi regionu dolnośląskiego oraz rangi ogólnopolskiej. Uczestniczyli m.in. w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy, gdzie Klub „Olimpijczyk” wystąpił jako reprezentant Dolnego Śląska i zdobył srebrny medal, w Dolnośląskim Mitingu Pływackim Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu, Dolnośląskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych we Lwówku Śl., oraz Dolnośląskim Mitingu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze.

13. Drużyna Juniorów Starszych Bolesławieckiego Klubu Sportowego „Bobrzanie”

Drużyna juniorów starszych Bolesławieckiego Klubu Sportowego „Bobrzanie” awansowała do rozgrywek w Dolnośląskiej Lidze Juniorów i dzięki zaangażowaniu udało się jej ten awans utrzymać. Grając przeciwko najlepszym klubom na Dolnym Śląsku w rozegranych 14. spotkaniach drużyna zdobyła 18 punktów. Obecnie zajmuje 11 miejsce i ma olbrzymią szansę na osiągnięcie wielkiego sukcesu jakim będzie pozostanie w tych rozgrywkach na trzeci sezon z rzędu. Trenerem drużyny jest Henryk Kusojć.Podczas gali prezes Klubu „Olimpijczyk” działającego przy Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu poinformował, że klub postanowił przekazać połowę nagrody pieniężnej na leczenie chorego na białaczkę Kuby Legieżyńskiego.

Więcej zdjęć z gali znajdziecie TUTAJ.&feature=youtu.be
&feature=youtu.be
Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie
Bolec.Info - zdjęcie

Nagrody za promocję przyznane

~ niezalogowany
15 marca 2014r. o 18:51
A dlaczego nagrody nie otrzymał Pan B.Nowak,On to właśnie promuje Bolesławiec.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
15 marca 2014r. o 20:28
~ napisał(a): Co w tym złego ,że przy okazji inicjatywy obywatelskiej uporządkuje się grób swojego dziadka , i jeszcze otrzyma się nagrodę z rąk Prezydenta? ;)

Fakt. Może młodzież niemiecka weźmie przykład i przyjedzie uporządkować cmentarze, lub to co z nich zostało na tym terenie. Też ich tam docenią za promocję Niemiec.
Taka wycieczka to sama korzyść.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kaj niezalogowany
15 marca 2014r. o 23:21
~ napisał(a):
~Skalpel napisał(a): Gala zalatuje naftaliną. :>
Mi przypomina dawanie odznaki Zasłużony dla Miasta Bolesławca, którą miał prawie każdy "pokorny".


Z ust mi to wyjałes .Gratulacje dla Klubu Amazonek.Faktycznie nie ma w Bolesławcu organizacji ktora by tak jak one nie wychodziła poza miasto.Nie ma tez bardziej pokornej, ale co tam i tak promuje miasto .Ciekawi mnie czy nagroda zasili fundusz organizacji czy pani prezes .Gratuluje też komisji -obciach maksymalny-zasłużyli na promocje szkoda ze Kazimierz nie podał ich nazwisk
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMAMrowka zaprasza