Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Święto Ceramiki
20 sierpnia 2016r. godz. 17:12, odsłon: 1965, Kazimierz Marczewski

Mozaiki Mirka Kocińskiego

Kociński zajmuje się ceramiką artystyczną i użytkową. Mozaiki łączą oba obszary działalności.
Wernisaż Mozaiki Mirka Kocińskiego 19.08.2016
Wernisaż Mozaiki Mirka Kocińskiego 19.08.2016 (fot. Kazimierz Marczewski)

W piątek 19 sierpnia 2016 r. w Muzeum Ceramiki przy ulicy Kutuzowa w Bolesławcu odbył się wernisaż pt.: Transmisje Mozaiki Mirka Kocińskiego. Na uroczystość mającą charakter międzynarodowy przybył wiceprezydent Bolesławca Kornel Filipowicz, przyjaciele artysty i inni goście,w tym za granicy oraz autor przepięknych mozaik prof. Mirek Kociński z Państwowej Wyższej Szkoły Szkoły Sztuk Plastycznych z Wrocławia.

"Transmisje" to wystawa kompozycji mozaikowych, które od kilkunastu lat są w zainteresowaniu artysty. Jak mówi Anna Bober-Tubaj mozaiki Mirka Kocińskiego to sztuka wyciszenia i kontemplacji,sztuka piękna osiągniętego poprzez samoograniczenie,dyscyplinę i konsekwencję. Sztuka, która wymaga skupienia i refleksji. Sztuka, która powoduje, że na chwilę zatrzymujemy się w czasie.

Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Ceramiki  w Bolesławcudo 30 września 2016r.

Bolec.Info - zdjęcieBolec.Info - zdjęcieBolec.Info - zdjęcieBolec.Info - zdjęcie

 


W ramach Bolcowego Święta Ceramiki prezentujemy informacje o procesie wytwarzania bolesławieckiej ceramiki, ceramicznych produktach,ludziach ceramiki. Relacjonujemy także wydarzenia związane z obchodami Bolesławieckiego Święta Ceramiki.

Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

REKLAMA JAWA zaprasza!
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo