Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Tylko na Bolcu
21 czerwca 2017r. godz. 13:27, odsłon: 15188, Bolec.Info

Król z podwyżką, Bakalarz bez nagrody

Niektórzy prezesi miejskich spółek dostali podwyżki, nie wszyscy dostali nagrody.
Józef Król
Józef Król (fot. Bernard Łętowski)

W zeszłym tygodniu zebrały się rady nadzorcze samorządowych spółek. Wskutek zmian w prawie ich umowy o pracę zmieniły się w kontrakty menadżerskie.

Przy okazji zmiany umów podwyżek nie dostali Rafał Koronkiewicz, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej (miał i będzie miał 11 800 zł brutto miesięcznej pensji) oraz Władysław Bakalarz, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej (zarabiał i będzie zarabiał 11 000 zł brutto miesięcznie). Ten drugi nawet stracił, bo nie będzie już dostawał  3 500 zł brutto pensji prezesa Targowiska Miejskiego - spółki, w której większość udziałów ma MZGK.

- Prezes MZGK w spółce targowiskowej nie będzie pobierał wynagrodzenia, ponieważ – zgodnie z aktualnymi przepisami - członek zarządu nie może pobierać wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji członka organu w podmiotach zależnych od Spółki w ramach grupy kapitałowej - tłumaczy Agnieszka Gergont, rzecznik Urzędu Miasta.

Nieznaczne podwyżki dostali prezesi Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Emil Zając oraz Miejskiego Zakładu Komunikacji, Andrzej Jagiera. Obaj zarabiali po 10 500 zł brutto i dostali podwyżkę o pół tysiąca zł brutto.

Oprócz spółek należących do gminy miejskiej Bolesławiec, są też spółki należące do spółek, jak Park Wodny Orka należący w całości do ZEC, czy wspomniane Targowisko Miejskie należące w części do MZGK. Prezes Orki Robert Tomczyk dostawał i będzie dostawał 8500 zł brutto.

Specyficzną spółką jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. I nie chodzi tu tylko o zarobki prezesa, Józefa Króla. PWIK należy do społki Związku Gminnego Bóbr tworzonego przez gminy wiejską i miejską Bolesławiec oraz do gminy Lwówek Śląski będącej udziałowcem PWiK.

Prezes PWIK dotychczas zarabiał 12 000 zł brutto i dostał aż 2 500 zł brutto podwyżki. Zarobi teraz 14 500 zł brutto miesięcznie. Dostał też 22 000 złotych nagrody. 

Żadnej nagrody nie dostał za to Robert Tomczyk z Orki, ale też nikt na razie o nagrodę dla niego nie wnioskował i dlatego Rada Nadzorcza Orki wniosku o nagrodę nie rozpatrzyła.

Wyższą nagrodę niż Józef Król dostał prezes ZEC, Rafał Koronkiewicz. Dostanie 24 000 zł brutto. Nagroda dla Andrzeja Jagiery z MZK to 21 500 brutto a Emil Zając (TBS) dostanie 18 000 zł brutto.

Nie dostał nagrody Władysław Bakalarz z MZGK. Wniosek był, ale Rada Nadzorcza uzależniła przyznanie nagrody od zakończenia toczących się postępowań w Urzędzie Marszałkowskim i Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska. Chodzi m.in. o sprawę dzikiego składowiska odpadów przy cmenatrzu komunalnym, o której kilkakrotnie pisaliśmy na Bolec.Info. 

- Nagrody dla prezesów wynikają z wniosków Rad Nadzorczych, jeśli te wnioski są dobrze uzasadnione a prezesi wywiązują się ze swoich obowiązków, nagrody są im przyznawane - mówi dla Bolec.Info Iwona Mandżuk-Dudek, wiceprezydent miasta, zajmująca się samorządowymi spółkami z upoważnienia prezydenta Piotra Romana

Zobacz komentarz na Bobrzanie.pl.

Król z podwyżką, Bakalarz bez nagrody

~~ niezalogowany
25 czerwca 2017r. o 13:39
ja,ja,ja,ja ........... też chcę podwyżkę
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~c niezalogowany
26 czerwca 2017r. o 21:00
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
27 czerwca 2017r. o 12:48
już nie chcę :P
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~hapi niezalogowany
27 czerwca 2017r. o 21:09
A ja chcę duuuuuuuuuuuuuużo podwyżek
na prąd wodę śmieci gaz telefon...
wezme kolejną pożyczkę żeby to opłacić i padnę na zawał
a co
niech państwo spłaca!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego