ISSN 2082-2553. Wydanie nr 3853, 23 maja 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się
REKLAMA Bricomarche zaprasza
REKLAMA

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

REKLAMA Zespol Prestiz zaprasza

Bolesławiecki Katalog firm

REKLAMA Lakfarb zaprasza
REKLAMA Piramida zaprasza

BolecForum - Ogłoszenia

REKLAMA Zapraszamy

BolecAlbum

REKLAMA Zapraszamy
REKLAMA Netia zaprasza

Jak przygotować kocioł do sezonu letniego?
21 września 2017r. godz. 12:42, odsłon: 181

Większość użytkowników kotłów centralnego ogrzewania zapewne zdziwił ten tytuł...

Bolesławiec - Informacje: Jak przygotować kocioł do sezonu letniego?
Jak przygotować kocioł do sezonu letniego? (fot. )

Większość użytkowników kotłów centralnego ogrzewania zapewne zdziwił ten tytuł, przecież w lecie się nie grzeje i kocioł jest nieczynny. To właśnie dlatego musimy zabezpieczyć go na lato.

Jak zakonserwować piec na okres letni

Oczywiście podstawową sprawą jest dokładne usunięcie resztek opału i popiołu, ich pozostawienie skraca okres sprawności pieca. Wnętrze pieca należy dokładnie wyczyścić, najlepiej używając do tego pogrzebacza, szczotki drucianej. Do czyszczenia kanałów konwekcyjnych można użyć sprężonego powietrza.

Największym zagrożeniem dla pieca jest wilgoć, która powoduje rdzewienie. Dobrym sposobem na wyeliminowanie wilgoci jest umieszczenie we wnętrzu pieca otwartego naczynia z niepalonym wapnem lub żelem krzemionkowym, które bardzo dobrze chłoną wilgoć.

Na okres letni wszystkie drzwiczki i wyczystki powinny być dokładnie zamknięte. Natomiast nie należy spuszczać wody z pieca i instalacji. Można to zrobić tylko wtedy, gdy przewidywany jest remont centralnego ogrzewania.  Te podstawowe zasady dotyczą wszystkich rodzajów pieców na paliwo stałe.

Konserwacja pieca co z podajnikiem

Zabezpieczenie po sezonie grzewczym pieca z podajnikiem wymaga dodatkowych zabiegów, poza tymi podstawowymi.  Przede wszystkim należy całkowicie opróżnić zasobnik na opał oraz sam podajnik. Warto też sprawdzić wtedy i odłączyć motoreduktor i wymienić o-ring. Co 2 lata należy skontrolować ślimak i jego końcówki i w razie potrzeby wymienić.

W piecach z wentylatorem konserwacji wymaga także sam wentylator, na nim również gromadzą się uboczne produkty spalania. Najlepiej w tym celu użyć odkurzacza lub sprężonego powietrza, dzięki temu wirnik będzie pracował płynnie. Na koniec pozostaje wyczyszczenie kotła na zewnątrz. Jest to stosunkowo prosta czynność, ale warto pamiętać o tym, by używać środków o łagodnym działaniu, które nie zniszczą lakierowanej powłoki.Źródło Fot. Piece CO producenta Kotły Białek

Serwisowanie pieca

Kotły centralnego ogrzewania objęte są kilkuletnią gwarancję ze strony producenta. W tym czasie bezwzględnie trzeba przestrzegać przeglądów serwisowych, by nie stracić prawa do reklamacji.

Serwisowanie przez wyspecjalizowane firmy wskazane jest także po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Dzięki temu podczas przeglądu zostaną wyłapane wszystkie awarie i nieprawidłowości działania części elektronicznych. Serwis wykonany w okresie letnim skutecznie zabezpieczy przed nagłymi awariami w okresie grzewczym. Wtedy oczekiwanie na serwisant jest niezwykle długie.

Prawidłowe dbanie o kocioł, zarówno w sezonie grzewczym, jak i po jego zakończeniu, jest gwarancją nie tylko jego żywotności, ale także wysokiej sprawności pieca, czyli mniejszych kosztów ogrzewania.(Zlecony tekst)


Podziel się:
Facebook nk.pl
REKLAMA
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


  Inne informacje z Bolesławca:
  - 22.05.2018, BOK-MCC zatrudni specjalistę
  - 22.05.2018, Znamy gwiazdy Dni Nowogrodźca 2018
  - 22.05.2018, Atrakcyjna aranżacja łazienki – jaką ceramikę sanitarną wybrać?
  - 22.05.2018, Znamy program Dni Bolesławca 2018
  - 22.05.2018, Glinoludy z niepełnosprawnymi
  - 22.05.2018, Chcą grać w Abu Dhabi
  - 22.05.2018, Programista na medal
  - 22.05.2018, Jubileusz w kwiatach
  - 22.05.2018, Na podwójnym gazie
  - 22.05.2018, Profilaktyka i zatrzymanie
  Zobacz także: ARCHIWUM INFORMACJI BOLEC.INFO

REKLAMA NC+ zaprasza