ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4636, 14 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony14 listopada 2017r. godz. 10:55, odsłon: 1276, Urząd Miasta
Z nami bezpieczniej
Tradycyjnie do rywalizacji w konkursie stanęły drużyny z klas IV, V i VI szkół podstawowych.
Bolesławiec - Informacje: Z nami bezpieczniej Ruch drogowy - konkurs (fot. Urząd Miasta)

25 października 2017 roku Straż Miejska w Bolesławcu zorganizowała na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 z oddziałami przy ulicy Bielskiej kolejną edycję konkursu „Z Nami Bezpieczniej", realizowanego w ramach projektu „Bezpieczny Bolesławiec”. Tradycyjnie do rywalizacji w konkursie stanęły drużyny z klas IV, V i VI szkół podstawowych.

W sumie w rywalizacji uczestniczyło 14 drużyn. Konkurs swoim zakresem obejmuje szereg zagadnień związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, a w szczególności w ruchu drogowym, jak również tematykę związaną z bezpiecznym wypoczynkiem osób młodych w czasie wakacji, ferii zimowych czy wypraw w góry oraz zagadnienia z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Bardzo ważnym elementem konkursu jest również sprawdzenie wiedzy z zakresu edukacji ekologicznej, a w szczególności właściwego postępowania z różnego rodzaju odpadami. Podobnie jak w poprzednich edycjach konkurs składał się z trzech części.

Pierwsza część to rozwiązanie testu wyboru zawierającego 27 pytania z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie oraz wiedzy ekologicznej.

Druga część polegała na pokonaniu trasy na miasteczku ruchu drogowego, po ustalonej trasie, z zachowaniem obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym. Kolejna część wymagała od uczestników znajomości z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Z zadaniami zmagały się klasy IV, V i VI wszystkich bolesławieckich szkół podstawowych równolegle do swoich kategorii wiekowych. W wyniku tej rywalizacji zwyciężyły:
w klasyfikacji klas IV:
reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 w Bolesławcu w składzie:
1/ Maria Reguła
2/ Kacper Sapeta
3/ Oskar Wójcik
II i III miejsce zdobyły drużyny odpowiednio z Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów i Szkoły Podstawowej nr 4

W zmaganiach konkursowych uczniów z klas V, I miejsce wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu w składzie:
1/ Oliwia Czuchraj
2/ Kacper Kręgiel
3/ Michał Kołodziej
Miejsce II i III przypadło odpowiednio drużynom Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów i Szkoły Podstawowej nr 3.

Natomiast we wzajemnej rywalizacji drużyn z klas VI bolesławieckich szkół podstawowych zwycięskie I miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie:
1/ Igor Tur
2/ Alan Walski
3/ Igor Szerszunowicz
Miejsce II zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5, natomiast III wywalczyła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 4.
Wyróżnienie za bezbłędne pokonanie trasy na terenie miasteczka ruchu drogowego zdobyła uczennica klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 4 Oliwia Gruszczak. (info na podst. SM)

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


DomoExprtWeterynarzMORENAMetalowiecMWSL
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
Inne informacje z regionu
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!