Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA ZSET Rakowice - Twoja szkoła
BolecPozdro Wyślij - Poprzednie
Nie Pozdrawiam Konkurencyjnego Portalu, Na Którym Nie Można Wyrażać Swoich Opinii, Bo Jest Tam Masa Trolli. Panie K.g. Weź Się Za Utrz
od czytelnik Bolec.Info dla konkurencyjny portal
Kto Się Głupi Urodził, Głupim Z Tego świata Zejdzie// Nie Dziwi Nic :d
od Wielki Brat dla niemiec
Praca Z Wami To Czysta Przyjemność! Pozdrowienia Dla Całego Koła Gospodyń Miejskich.
od Natalia dla Dziewczyny z biura
Praca Z Wami To Czysta Przyjemność! Pozdrowienia Dla Całego Koła Gospodyń Miejskich.
od Natalia dla Dziewczyny z biura
BolecFORUM Nowy temat
Tekst zlecony
7 lipca 2020r. godz. 07:07, odsłon: 519, Zlecony tekst

Chcesz, aby pozycjonowanie stron w Google było skuteczne? Zacznij od optymalizacji!

Aby strony internetowe wyświetlały się w pierwszych wynikach wyszukiwarki, należy przestrzegać wytycznych Google.
Chcesz, aby pozycjonowanie stron w Google było skuteczne? Zacznij od optymalizacji!
Chcesz, aby pozycjonowanie stron w Google było skuteczne? Zacznij od optymalizacji! (fot. )

Aby strony internetowe wyświetlały się w pierwszych wynikach wyszukiwarki, należy przestrzegać wytycznych Google dla webmasterów. Do jednych z ważniejszych elementów decydujących o sukcesie kampanii marketingowej zalicza się odpowiednia optymalizacja strony. Wprowadzenie zmian w strukturze i zawartości witryny sprawi, że będzie ona lepiej widoczna w sieci. Poniżej prezentujemy listę kroków, które trzeba wykonać, aby domena została dobrze oceniona przez Googleboty.

Krok 1. Analiza techniczna

Należy sprawdzić, czy kod HTML jest dobrze rozpisany. Do ważniejszych kwestii zalicza się tag. Znacznik ten informuje o tematyce danej witryny, ułatwiając pozycjonowanie stron firmy. Warto zatem zweryfikować, czy występuje w kodzie źródłowym. Dodatkowo zaleca się ocenić opisy meta description wyświetlające się w wynikach wyszukiwania. Dobrze skonstruowane stanowią zachętę do wejścia na daną stronę internetową.

Krok 2: Ocena struktury linków

Na pozycjonowanie w wyszukiwarkach wpływa również budowa adresu URL. Powinien być przyjazny dla użytkowników, co w praktyce oznacza brak znaków specjalnych oraz diakrytycznych. Ogromne znaczenie ma również to, by linki nie przekraczały 100 znaków. W przeciwnym wypadku mogą pojawić się problemy z ich indeksacją. Trzeba też pamiętać, by występowały w nich frazy kluczowe, żeby użytkownik wiedział, czego dotyczy konkretna podstrona. Oto przykład poprawnie skonstruowanego zapisu URL: nazwadomeny/kurtki/letnie/dzieciece. 

Krok 3: Linkowanie wewnętrzne

Pozycjonowanie stron w Google zależy w znacznej mierze od odnośników przekierowujących do stron wewnątrz serwisu. W ten sposób nie tylko osiąga się wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, ale również zwiększa przepływ użytkowników w serwisie. Aby uzyskać pożądany efekt, często umieszcza się linki do stron o podobnej tematyce. W przypadku sklepów online można zachęcać użytkowników, aby zobaczyli inne powiązane produkty.

Krok 4: Eliminacja zduplikowanego contentu

Od czasu pojawienia się algorytmu Panda zaczęto zwracać uwagę na to, by treści na stronie były unikalne oraz odznaczały się wysoką jakością. Domeny, w których boty wykryły tzw. duplicate content  (czyli teksty pochodzące z innych miejsc w sieci), zaczęły notować spadki w SERP-ach.

Krok 5: Sprawdzanie responsywności stron

W 2015 r. internetowy gigant oficjalnie poinformował, że do czynników wpływających na pozycjonowanie stron firmy zalicza się dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych. Strona ma być czytelna i przejrzysta bez względu na to, czy użytkownik będzie ją przeglądał na komputerze, komórce czy tablecie. Zawartość podstron powinna automatycznie dopasowywać się do wielkości ekranu.

Krok 6: Weryfikacja szybkości ładowania strony

Pozycjonowanie w wyszukiwarkach uwarunkowane jest też czasem potrzebnym na załadowanie się poszczególnych podstron. Właściciele domen muszą wiec zadbać o ten aspekt. Żeby sprawdzić szybkość serwisu, można skorzystać z ogólnodostępnych narzędzi, jak np. Page Speed Insights. Aplikacja ta nie tylko analizuje wydajność witryny internetowej, ale również wskazuje elementy wymagające zmiany.

Artykuł przygotowany we współpracy z Artefakt.pl

Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim.Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
Weterynarz Bolesławiec
REKLAMA Praca w DCR!