ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4737, 23 października 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Aktualizacja28 września 2020r. godz. 10:06, odsłon: 1977, Bolec.Info
Dar na sto lat tydzień później
70 osób uczci tańcem 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II na kostce przed kościołem w zmienionym terminie.
Bolesławiec - Informacje: Dar na sto lat tydzień później Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu (fot. Diecezja Legnicka)

W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, planowany na niedzielę 27 września występ taneczno-muzyczny z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II, który miał się odbyć na placu przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Jarzębinowej 49 (oś. Kwiatowe) w Bolesławcu, został przeniesiony na niedzielę 4 października na godzinę 15.00.

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Odpowiedzią na jego wezwane, aby „to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjąć z wiarą, nadzieją i miłością”, jest stworzenie pomnika z serc i umysłów Polaków zbudowanego z inicjatyw modlitewnych i charytatywnych, naukowych i artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych, wspierających owo duchowe dziedzictwo.

Z tego powodu zrodziła się ogólnopolska inicjatywa pt. Dar na 100 lat. Jej celem jest koordynacja wszelkich inicjatyw modlitewnych, twórczych, kulturalnych, które będą darem i wyrazem wdzięczności za życie, i pontyfikat Jana Pawła II.

Organizatorzy spiszą wszystkie inicjatywy w specjalnej księdze, która na koniec roku zostanie złożona – jako wotum – w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Do tej inicjatywy włączyła się także parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu, gdzie pod kierunkiem Haliny Bałackiej-Kłak przygotowywane jest taneczne wydarzenie artystyczne dedykowane św. Janowi Pawłowi II. Wystąpi w nim około 70 osób: dzieci, młodzież i dorośli. Poprzez taniec chcą oddać cześć św. Janowi Pawłowi II.

Serdecznie zapraszamy.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Złocistorudy Kocanki   4 października 2020r. o 20:11

~Złocistorudy Kocanki

Postów:

Piękne wydarzenie artystyczne, zrobione ze smakiem. Miło było zobaczyć jak w jednym zespole tańczą przedszkolaki i emeryci. Młodzież zachwycała. Niejednemu łezka w oku się zakręciła. Brawo Pani Halino. 50 minut skomplikowanych układów tanecznych, przygotowanych w tak krótkim czasie. Aż wierzyć się nie chce że udało się uzyskać taki efekt, i to w tych trudnych epidemicznych czasach. Ostatnio czasem się słyszy, ze religia dzieli. Tu wyraźnie było widać, że jednak łączy. oby więcej takich inicjatyw.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

WeterynarzMORENAProfiCztery kulturyDomoExprt
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Mrowka zaprasza