Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca w Goldbeck Comfort!
REKLAMA Restauracja McDonalds w Bolesławcu!
BolecPozdro Wyślij - Poprzednie
Szatan Pozdrawia
od 666 dla BDF EWELINY
Pozdrawiam Merytorycznego Kazia!!!!!!!!!!!!!!!
od Andrzej dla Kazio
Proszę Osoby Które By świadkami Otarcia Samochodów Na Dzikim Parkingu Przed Cmentarzem Na śluzowej Przed świętem Zmarłych O Kontak
od Śluzowa dla Sprzątanie grobów
Proszę O Kontakt Pana Ze śluzowej Który Pkmogl Mi Wyjechać Z Parkingu Potrzebny Mi świadek
od Parkingsluzowa dla Świadek
BolecFORUM Nowy temat
Tylko na Bolcu
6 października 2020r. godz. 08:35, odsłon: 2511, Bolec.Info

Kydryński w Bolesławcu

Marcin Kydryński promował nową książkę. Współpracownik Radia Nowy Świat skomentował także powstanie Radia 357.
Marcin Kydryński
Marcin Kydryński (fot. Bernard Łętowski)

W poniedziałek, 5 października, w Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Wiedzy w Bolesławcu gościła Marcina Kydryńskiego. Pisarz, podróżnik, fotograf, twórca “Siesty”, dziennikarz radiowy, publicysta i wybitny znawca muzyki promuje swoją najnowszą książkę “Dal” będącą podróżą do Afryki minionej. Marcin Kydryński w tej wspaniale wydanej księdze, na podstawie zdjęć, pocztówek, rycin i listów pisze o tym jaka była Afryka, ale i o tym jak patrzyli na nią Europejczycy. Pisze o miłości, fotografii, okrucieństwie i odmiennościach.

Bolesławieckie spotkanie było jednak okazją do rozmowy nie tylko o książce, ale i o planach pisarskich Kydryńskiego, jego stosunku do radiowej Trójki i Radia Nowy Świat, w którym pracuje obecnie. Pisarz wyraził także swoje wrażenia o ogłoszonym w dniu spotkania tworzeniu Radia 357, które chcą powołać do życia kolejni ludzie, którzy opuścili Trójkę.
 
- Zaskoczyła mnie wiadomość, że Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski i reszta moich rozmaitych bliskich znajomych, żeby nie rzec przyjaciół, zakładają nowe radio. I muszę powiedzieć, że mnie to autentycznie wkurzył... - mówił Marcin Kydryński, który o inicjatywie kolegów z Trójki dowiedział się przed spotkaniem w Centrum Wiedzy. Całą jego wypowiedź można obejrzeć w tym filmie:

Na spotkaniu nie zabrakło humoru, anegdot i uchylania rąbka tajemnicy co do dalszych planów twórcy. Pojawiła się także bolesławiecka ceramika, która, jak się okazało, zajmuje w domach Kydryńskiego istotne miejsce a ona sam uważa się za jej wielbiciela.

Spotkanie w Centrum Wiedzy, mimo zachowania epidemiologicznych środków ostrożności z maseczkami i pomiarem temperatury włącznie, nie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. A szkoda, bo pasjonującego i znanego  człowieka tylu talentów nieczęsto możemy w Bolesławcu gościć i poznać osobiście. Smuci też średnia wieku widowni sugerująca, że dla młodych ludzi świetny pisarz, fotograf, kompozytor, radiowiec  i producent muzyczny nie jest wystarczającym magnesem, aby dotarli do biblioteki.

Więcej zdjęć ze spotkania znajdziecie TUTAJ.

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Kydryński w Bolesławcu

~Jaskraworudy Hibiskus 6 października 2020r. o 9:41
zły jestem że nie wiedziałem o spotkaniu świetny fact
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
29
Bernard 6 października 2020r. o 10:10
~Jaskraworudy Hibiskus napisał(a): zły jestem że nie wiedziałem o spotkaniu świetny fact


O wszystkich inicjatywach Centrum Wiedzy (i nie tylko) dowiesz się z portalu Bobrzanie.pl

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płoworuda Cynia 6 października 2020r. o 14:07
ja też nie wiedziałem, przeglądam zawsze bolesławiec info bądź bolesławiec istotne. jesteśmy mieszkańcami miasta i gminy Bolesławiec i tu szukam informacji. Co za durny pomysł takie informacje dawać pod hasłem Bobru ???!!!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
Horus 6 października 2020r. o 19:56
Bernard napisał(a):
~Jaskraworudy Hibiskus napisał(a): zły jestem że nie wiedziałem o spotkaniu świetny fact


O wszystkich inicjatywach Centrum Wiedzy (i nie tylko) dowiesz się z portalu Bobrzanie.pl


a dlaczego nie tutaj ?...w uzupełnieniu...
Kydryński to nie moja ''bajka'' ale byłbym zły gdyby zaproszony został ''Glaca'' ze Sweet Noise a info o tym było by na jakichś ''bobrzanach''

wiem ...Glacy to wy raczej nie zaprosicie ...
szybciej jakiegoś Zenia czy Sławka...:]


Dopisane 06.10.2020r. o godz. 19:56:

a to niech będzie dopełnieniem tego co sądzą o tym ''wydarzeniu'' ...

''Spotkanie w Centrum Wiedzy, mimo zachowania epidemiologicznych środków ostrożności z maseczkami i pomiarem temperatury włącznie, nie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. A szkoda, bo pasjonującego i znanego człowieka tylu talentów nieczęsto możemy w Bolesławcu gościć i poznać osobiście. Smuci też średnia wieku widowni sugerująca, że dla młodych ludzi świetny pisarz, fotograf, kompozytor, radiowiec i producent muzyczny nie jest wystarczającym magnesem, aby dotarli do biblioteki.''

zaproście Glacę ...zobaczycie że miejsc zabraknie ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
29
Bernard 7 października 2020r. o 8:49
~~Płoworuda Cynia napisał(a): ja też nie wiedziałem, przeglądam zawsze bolesławiec info bądź bolesławiec istotne. jesteśmy mieszkańcami miasta i gminy Bolesławiec i tu szukam informacji. Co za durny pomysł takie informacje dawać pod hasłem Bobru ???!!!!!


Informacje nie są "dawane pod hasłem Bobru" tylko są publikowane na bobrzanach m.in. przez pracowników różnych placówek kulturalnych z naszego powiatu, dzięki czemu są widoczne także na stronie głównej portalu Bolec.Info.

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim.Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA