ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4776, 1 grudnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

16 października 2020r. godz. 10:00, odsłon: 974, UM Nowogrodziec/Bolec.info
Perły samorządu 2020
Prezydent Bolesławca został wyróżniony przez kapitułę w kategorii „Włodarz gminy miejskiej do 100 tys. mieszkańców”.
Bolesławiec - Informacje: Perły samorządu 2020 Piotr Roman, prezydent Bolesławca (fot. Bernard Łętowski)

Prezydent Bolesławca Piotr Roman został wyróżniony w ósmej edycji rankingu „Perły Samorządu” Dziennika Gazety Prawnej. Partnerem merytorycznym ogólnopolskiego rankingu jest firma Deloitte.

Celem rankingu jest wyróżnienie najlepszych gmin  i włodarzy. Laureaci wybierani są w czterech kategoriach zależnych od wielkości gminy: gmina wiejska, miejsko-wiejska, miejska poniżej 100 tys. mieszkańców oraz miejska powyżej 100 tys. mieszkańców.

Prezydent Bolesławca został wyróżniony przez kapitułę w kategorii „Włodarz gminy miejskiej do 100 tys. mieszkańców”. Wyniki rankingu  zostały ogłoszone 12 października 2020 r. w Gdyni, podczas gali towarzyszącej dwudniowemu kongresowi Perły Samorządu 2020. Ze względu na obostrzenia epidemiczne kongres i galę przygotowano w wersji online.

W rankingu oceniano samorządy i włodarzy pod kątem działalności w zakresie m.in. zarządzania gminą i finansami, infrastruktury, pozyskiwania inwestorów, rynku pracy, oświaty i wychowania, ochrony zdrowia, transportu publicznego, gospodarki odpadami oraz ochrony środowiska.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~~Posiwiały Styrakowiec   16 października 2020r. o 11:25

~~Posiwiały Styrakowiec

Postów:

Ile kosztuje miasto udział w takim rankingu "Perla samorządu"?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Wiśniowy Ognik   16 października 2020r. o 13:52

~Wiśniowy Ognik

Postów:

Ośmiornice nie maja pereł
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Modrawy Jaśminowiec   17 października 2020r. o 13:42

~~Modrawy Jaśminowiec

Postów:

Nagrodę powinien jeszcze otrzymać za wyprzedawanie każdej wolnej parceli ziemi zaprzyjaźnionemu deweloperowi, który zabetonowuje potwornie nasze miasto kolejna nagroda za beznadziejne kolejne galerie w centrum miasta, zamiast jednej porządnej! Kolejna nagroda za brak zainteresowania niszczejącymi, zabytkowymi kamienicami np. ulica Kubika, Karola Miarki, ale na beznadziejne ceramiczne ławeczki kasa dla kolesia jest, albo na paskudny mural "wdzięczności " dla służby zdrowia . Wakaty obsadza kolesiami na zasadzie wymienności osobowej : dzisiaj tu , jutro jesteś tam. I sitwa od wielu lat ta sama. Chore myślenie i tworzenie mafijnego środowiska. ?Jak w Platformie obywatelskiej. Tak wygląda po krótce mały fragment marnotrawienia i bezsensownego wydawania pieniędzy podatników. Prezydent to człowiek, który od wielu lat irracjonalnie zarządza miastem. Ciekawe kto zasiadał w kapitule przyznającej nagrody? Bolesławiec to prywatny folwark pana Romana. Żenujące, a ludzie dalej na niego głosują.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złocistorudy Wawrzynek   17 października 2020r. o 13:53

~~Złocistorudy Wawrzynek

Postów:

W rankingu oceniano samorządy i włodarzy pod kątem działalności w zakresie m.in. pozyskiwania inwestorów ilu to inwestorów przybyło w ciągu ost załóżmy 5 lat ? w naszej strefie na modłowej nie pytam ile firm się rozbudowało bo to coś zupełnie innego
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złocistorudy Wawrzynek   17 października 2020r. o 13:55

~~Złocistorudy Wawrzynek

Postów:

bym zapomniał jakie to udogodnienia stworzono lokalnym przedsiębiorcom by Ci chcieli tworzyć swoje biznesy ? ja kojarzę same podwyżki ...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kanarkowa Ślazówka   17 października 2020r. o 15:10

~~Kanarkowa Ślazówka

Postów:

~~Modrawy Jaśminowiec napisał(a): Nagrodę powinien jeszcze otrzymać za wyprzedawanie każdej wolnej parceli ziemi zaprzyjaźnionemu deweloperowi, który zabetonowuje potwornie nasze miasto kolejna nagroda za beznadziejne kolejne galerie w centrum miasta, zamiast jednej porządnej! Kolejna nagroda za brak zainteresowania niszczejącymi, zabytkowymi kamienicami np. ulica Kubika, Karola Miarki, ale na beznadziejne ceramiczne ławeczki kasa dla kolesia jest, albo na paskudny mural "wdzięczności " dla służby zdrowia . Wakaty obsadza kolesiami na zasadzie wymienności osobowej : dzisiaj tu , jutro jesteś tam. I sitwa od wielu lat ta sama. Chore myślenie i tworzenie mafijnego środowiska. ?Jak w Platformie obywatelskiej. Tak wygląda po krótce mały fragment marnotrawienia i bezsensownego wydawania pieniędzy podatników. Prezydent to człowiek, który od wielu lat irracjonalnie zarządza miastem. Ciekawe kto zasiadał w kapitule przyznającej nagrody? Bolesławiec to prywatny folwark pana Romana. Żenujące, a ludzie dalej na niego głosują.

I like it :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Blond Jodła   18 października 2020r. o 13:11

~~Blond Jodła

Postów:

~~Oliwkowozielony Driakiew napisał(a): Perła właśnie podniosła wszystkim podatki w mieście od nowego roku. Porażka

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd podatki zostały podniesione, ale tylko o 4 grosze za 1 m2 przy mieszkaniu o powierzchni 200m2 daje to 8 zł. więcej. Należy też pamiętać, że przez 5 lat mieszkańcy Bolesławca nie płacili podatków.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

DomoExprtWeterynarzNoclegi KlekusiowoMORENA
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy