ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4832, 26 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

30 listopada 2020r. godz. 21:12, odsłon: 880, KPP Bolesławiec/Bolec.info
Ruszyła akcja ZIMA 2020/2021
Działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniu życia oraz zdrowia osób bezdomnych i bezradnych.
Bolesławiec - Informacje: Ruszyła akcja ZIMA 2020/2021 Policja odwiedza bezdomnych (fot. KPP Bolesławiec)

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym i występującymi ujemnymi temperaturami bolesławieccy policjanci wzorem lat ubiegłych rozpoczęli wzmożone działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniu życia oraz zdrowia osób bezdomnych i bezradnych.

Każdej zimy służby odnotowują zgony osób spowodowane wychłodzeniem organizmu. Mając to na uwadze zbliżający się okres zimowy bolesławieccy policjanci rozpoczęli działania w ramach akcji pn. „ZIMA 2020/2021”. Celem akcji jest  której przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych oraz bezradnych. Podejmowane działania prewencyjne funkcjonariuszy zmierzać będą do ograniczenia tragicznych w skutkach zdarzeń oraz zapewnienia pomocy jak największej ilości osób będących w potrzebie.

Mundurowi w ramach akcji regularnie kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Policjanci zwracają uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, w okolicznościach zagrażających ich życiu. Funkcjonariusze realizując założenia akcji, tak jak w latach poprzednich współpracują z innymi służbami i instytucjami.

Wszystkie działania będą miały charakter pomocowy i w związku z tym policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielą potrzebującym informacji oraz wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagającym bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki. W tym sezonie zimowym, u uwagi na pandemię i obostrzenia sanitarne, zmianie uległy zasady korzystania z noclegowni.

Policjanci zwracają się do mieszkańców powiatu bolesławieckiego, aby przekazywali służbom informacje o osobach potrzebujących, których życie lub zdrowie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury.    

Pamiętajmy, że od naszego zaangażowania i pomocy może zależeć czyjeś życie. Czasem wystarczy nawet jeden telefon.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Malachitowa Kosodrzewina   30 listopada 2020r. o 21:21

~Malachitowa Kosodrzewina

Postów:

Dobrze, że policja to robi.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnobrązowy Głąbigroszek   30 listopada 2020r. o 21:39

~~Jasnobrązowy Głąbigroszek

Postów:

Niech policja nie wyręcza mopsu i zajmie się złodziejami paliwa z samochodów na Kosiby. To jest podstawowe działae organu ścigania. Zostawcie innym służbom to, co należy do ich ustawowych zadań.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Żółtobiała Daglezja   1 grudnia 2020r. o 5:05

~Żółtobiała Daglezja

Postów:

Nie tylko ul Kosiby a na piastów też kradną i niech się zajmą złodziejami działkowymi a nie nierobom pomagają
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Gołębi Żółwik   1 grudnia 2020r. o 10:33

~Gołębi Żółwik

Postów:

Poproszę o całodobowy nr telefonu instytucji która bezpośrednio zajmuje się pomocą takim ludziom oraz adresy noclegowni,ogrzewalni lub tym podobnych miejsc na terenie naszego miasta wraz z ilością przewidywanych miejsc dla nich.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnobrązowy Głąbigroszek   1 grudnia 2020r. o 16:08

~~Jasnobrązowy Głąbigroszek

Postów:

~Gołębi Żółwik napisał(a): Poproszę o całodobowy nr telefonu instytucji która bezpośrednio zajmuje się pomocą takim ludziom oraz adresy noclegowni,ogrzewalni lub tym podobnych miejsc na terenie naszego miasta wraz z ilością przewidywanych miejsc dla nich.

To pytanie nie na Bolec, a raczej do urzędu miasta skieruj. Zadaniem policji nie jest opieka, a utrzymywanie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zwalczanie przestępczości. To nie jest instytucja opiekuńcza. Mops może z powodzeniem korzystać ze straży miejskiej, jako instytucji pod tym samym nadzorem, a bez kompetencji i obowiązków, jakie ma policja, która de facto leni się i zamiast łapać przestępców, instalować foto-pułapki lub kamery zajmuje się wypisywaniem powiadomień o umorzeniu śledztwa, albo szuka bezdomnych. To chore.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

DomoExprtWeterynarzNoclegi Klekusiowo
Inne informacje z regionu
reklama Manpower - praca