ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4849, 8 marca 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Aktualizacja22 stycznia 2021r. godz. 08:52, odsłon: 9228, Bolec.Info
Owczarek pogryzł kobietę i zagryzł jej psa
Agresywny owczarek przy ulicy Kosiby. Sprawę bada policja.
Bolesławiec - Informacje: Owczarek pogryzł kobietę i zagryzł jej psa Pikuś, piętnastomiesięczny zagryziony pies. (fot. archiwum prywatane)

- Wieczorem, po godzinie 19 z dwunastoletnią wnuczką i psem Pikusiem wyszłam na spacer - opowiada dla Bolec.Info pani Maria, mieszkanka Bolesławca. - Pikuś miał 15 miesięcy. Był na smyczy. Wyszliśmy na spacer z ulicy Kleeberga w stronę Kosiby. Naprzeciwko Żabki na Kosiby wyskoczył zza sklepu czarny owczarek i podbiegł prosto do mojego Pikusia i od razu go chapnął. Chciałam wyrwać małego ale tamten pies ugryzł mnie w rękę. Krzyczałam o pomoc, kazałam  też wnuczce uciekać. Byłam cała we krwi, nie wiedziałam czy swojej, czy psa. Kiedy starałam się stamtąd odejść, to ten owczarek jeszcze raz próbował ugryźć Pikusia. Pojechaliśmy do weterynarza, ale pieska już nie dało się uratować... Owczarka po zdarzeniu złapali jacyś chłopcy, wezwali policję, karetkę i weterynarza. Wzięto mnie na SOR i opatrzono mi rękę.
Dziś idę zeznawać na policję.


Właściciel agresywnego psa dzwonił w nocy do pani Marii proponując zadośćuczynienie i tłumacząc, że owczarek uciekł z podwórka pod jego nieobecność. Pani Maria postanowiła poczekać na dalsze działania policji.

Jak ustalili policjanci, zdarzenie miało miejsce 20 stycznia. Kobieta została ugryziona w rękę, gdy próbowała ratować swojego psa, a on sam został zagryziony przez owczarka. Owczarek i inny pies, rasy husky, uciekły z ogrodzonego terenu, Policja ustaliła dane ich właściciela na podstawie czipów i bada sprawę.

Na zdjęciu zagryziony, piętnastomiesięczny Pikuś.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

~Jasnoróżowy Platan   22 stycznia 2021r. o 8:34

~Jasnoróżowy Platan

Postów:

Fake news? Co to wielorasowy pies ? Kundel ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Limonkowa Karagana   22 stycznia 2021r. o 8:46

~~Limonkowa Karagana

Postów:

~Jasnoróżowy Platan napisał(a): Fake news? Co to wielorasowy pies ? Kundel ?


Pies nierasowy – pies, który nie jest zaliczany do żadnej z ras psów. Potocznie określany również jako „mieszaniec”, „wielorasowiec” lub „kundel”.

Między mieszańcem (wielorasowcem) a kundlem istnieje wyraźne rozgraniczenie. Mieszaniec jest wynikiem skrzyżowania dwóch odrębnych ras. Może ono być przypadkowe lub celowe, w celu uzyskania osobnika łączącego w sobie cechy ras do których należą rodzice. Dalsza hodowla mieszańców w kierunku określonego typu może doprowadzić do powstania nowej rasy. Kundel natomiast jest potomkiem psów nieokreślonego lub nieznanego pochodzenia, zazwyczaj powstałym przypadkowo (w wyniku nieupilnowania przez właścicieli).
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szarobrunatny Kuflik   22 stycznia 2021r. o 9:41

~~Szarobrunatny Kuflik

Postów:

Ważne jest chyba to, że pies pogryzł kobietę i zagryzł innego psa. Właściciel tego psa powinien dostać za to karę.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Popielaty Uczep   22 stycznia 2021r. o 9:42

~~Popielaty Uczep

Postów:

Skoro owczarek taki agresywny, a właściciel nie potrafi go upilnować, to strach pomyśleć, co będzie następnym razem, kiedy wyskoczy z posesji i zaatakuje dziecko. Moim zdaniem tak durny pies nadaje sie tylko do uśpienia.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złotorudy Wiesiołek   22 stycznia 2021r. o 10:07

~~Złotorudy Wiesiołek

Postów:

Moim zdaniem też.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonoszary Oczar   22 stycznia 2021r. o 10:30

~~Zielonoszary Oczar

Postów:

Każdy inaczej by pisał gdyby to jego dotyczyło. Mam małe dziecko, a na mojej ulicy regularnie biegają psy sąsiadów od małych po większe. Strach z dzieckiem na spacer wyjść. Co zrobilibyście w takiej sytuacji? Wyglądają łagodnie jednak ... różnie bywa.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Siwawa Liatra   22 stycznia 2021r. o 10:37

~Siwawa Liatra

Postów:

Wiele razy mozna zobaczyc jak nieodpowddzialni właścicielespuszczaja swoje psy ze smyczy np w lasach, parkach itd, tylko nikt wtedy nie mysli ze to tylko zwierze i powinno być pod odpowiednią kontrolą! Przewaznie jednak lidzie z mniejszymi psiakami zachowują się wzorowo i uginają psa na smycz, jednak owczarki, amstaff biegające sielsko po lesie to jest juz norma... Tu w tym przypadku właściciel ewidentnie nie dostosowal swojego działania do psa którego posiadał i musi za to odpowiedzieć, oby jak najsurowiej, bo jakby nie patrzeć, mogl sie przyczynić do śmierci ludzi
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ceglastobrązowy Floks   22 stycznia 2021r. o 14:05

~~Ceglastobrązowy Floks

Postów:

Pikuś na zdjęciu ma taką mordę, że trochę się nie dziwie, Małe wkurzające i szczekające psy często drażnią te duże szczekaniem. Ale to nie usprawiedliwia faktu, że duży pies powinien być lepiej pilnowany.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

KlekusiowoDomoExprtWeterynarzNoclegi Klekusiowo
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy