ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4910, 11 maja 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony2 maja 2021r. godz. 09:37, odsłon: 549, Zlecony tekst
Zagraniczny urlop – sprawdź, jak się zabezpieczyć
Sezon letni zbliża się nieubłaganie i wszystko wskazuje na to, że w tym roku uda się jeszcze gdzieś wyjechać.
Bolesławiec - Informacje: Zagraniczny urlop – sprawdź, jak się zabezpieczyć Zagraniczny urlop – sprawdź, jak się zabezpieczyć (fot. )

Sytuacja z koronawirusem wydaje się być pod kontrolą, dlatego warto zastanowić się, jak będą wyglądać ciepłe miesiące. W tym artykule opowiemy Ci o tym, jak zabezpieczyć się przed konsekwencjami niektórych zdarzeń, które mogą Cię spotkać podczas urlopu.

Karta EKUZ

Czym jest EKUZ?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument, uprawniający osobę, która go posiada do korzystania z publicznej służby zdrowia w takim samym stopniu, jak obywatele kraju, w którym się znajduje. Dzięki karcie będziesz mógł swobodnie udać się do lekarza bez obaw o wysoki rachunek. Wyrób kartę EKUZ w Legnicy: https://ekuz.com.pl/ekuz-w-legnicy/.

Gdzie obowiązuje karta EKUZ?

Zgodnie z nazwą Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego działa na terenie wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. W praktyce oznacza to, że mając kartę, możesz udać się do publicznej przychodni w: Austrii, Belgii, Bułgarii, na Cyprze, w Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Litwie, Luksemburgu, Łotwie, na Malcie, w Niemczech, Polsce, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech oraz w Islandii, Liechtensteinie, Norwegii, Szwajcarii.

Czego nie sfinansujesz kartą EKUZ?

Karta EKUZ ma pewne ograniczenia, o których warto wiedzieć jeszcze przed dołączeniem do programu. Poniżej znajdziesz wszystkie usługi, które nie mogą być sfinansowane kartą:

 • planowane zabiegi,
 • zabiegi dodatkowe,
 • transport do Polski,
 • transport zwłok do kraju,
 • leczenie w prywatnych klinikach,
 • ubezpieczenie OC,
 • odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot,
 • ratownictwo.

Ile kosztuje EKUZ?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest w 100% bezpłatna. Wystarczy tylko, że jesteś obywatelem Unii Europejskiej lub kraju członkowskiego Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu.

Polisa turystyczna

Czym jest polisa turystyczna?

Ubezpieczenie turystyczne to dobrowolna polisa, która pomoże Ci w ograniczeniu finansowych konsekwencji, wynikających ze zdarzeń, które mogą spotkać się podczas zagranicznego wyjazdu. Dzięki ubezpieczeniu nie zostaniesz bez pomocy w obcym kraju.

Gdzie obowiązuje polisa turystyczna?

W dużym skrócie można powiedzieć, że ubezpieczenie podróżne obejmuje swoim zakresem cały świat. Musisz być jednak przygotowany na to, że dalekie i egzotyczne kierunki są obarczone wyższą składką niż np. Włochy, Francja i Hiszpania.

Przed czym chroni ubezpieczenie turystyczne?

Jeśli wykupisz ubezpieczenie, możesz liczyć na:

 • OC,
 • NNW,
 • ochronę bagażu,
 • pokrycie kosztów leczenia,
 • rekompensatę za odwołany lub opóźniany,
 • ratownictwo,
 • transport zwłok
 • wiele innych usług.

Pamiętaj, że ubezpieczyciele są bardzo elastyczni w kwestii zakresu ochrony, jaki oferują swoim klientom. Jeśli zależy Ci, by polisa obejmowała konkretne zdarzenia, wynegocjuj to z towarzystwem. Za niewielką dopłatą na pewno uda Ci się to uzyskać.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Wiele zależy od zakresu ochrony, jaki wybierzesz, ale z reguły koszty nie są wysokie. Oczywiście każdy dodatkowy pakiet sprawia, że składka jest wyższa, ale tak naprawdę wszystko rozgrywa się o kilkadziesiąt złotych dziennie.

Podsumowanie

Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie kompleksowej ochrony jest dołączenie do programu EKUZ oraz wykupienie polisy. Dzięki takiemu pakietowi będziesz czuć się bezpiecznie na zagranicznym urlopie. Sprawdź, jak wygląda kwestia karty EKUZ dla dziecka: https://ekuz.com.pl/ekuz-dla-dziecka/

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


WeterynarzDomoExprt
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy