ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4218, 23 maja 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

28 sierpnia 2012r. godz. 22:46, odsłon: 27957, Wydawca Bolec.Info
Obrażony za wywiad
Arogant, który nie ma władzy jest po prostu arogantem. Chodzi po kątach, obraża ludzi, ale nikt nie zwraca na niego uwagi. Bo i po co? Ale arogant, który władzę posiada to już zupełnie inna historia.
Bolesławiec - Informacje: Obrażony za wywiad Kiermasz w Zakładach Ceramicznych 22-26 sierpień 2012 (fot. Kazimierz Marczewski)
Arogant, który nie ma władzy jest po prostu arogantem. Chodzi po kątach, obraża ludzi, ale nikt nie zwraca na niego uwagi. Bo i po co? Ale arogant, który władzę posiada to już zupełnie inna historia. Staje się kimś niebezpiecznym, bo jego buta nie tylko jest przykra dla innych, nie tylko szkodliwa, ale też może stać się pewnym modelem do naśladowania. Arogant u władzy tworzy swój „dwór”, ma grupę wiernie służących mu poddanych, których za tę wierną służbę sowicie wynagradza. I ten dwór bardzo często powiela zachowania swego pana, szukając w ten sposób aprobaty i uznania w jego oczach.

I tak też się stało w Bolesławcu. Prezydent miasta ceramiki Piotr Roman, podczas otwarcia kiermaszu w Zakładach Ceramicznych w dniu 22 sierpnia publicznie obraził Kazimierza Marczewskiego, dziennikarza Portalu i Gazety Bolec.Info. Najpierw zwołał przebywających na kiermaszu gości – a byli wśród nich samorządowcy, artyści, pracownicy zakładów ceramicznych oraz bolesławianie – a następnie pokazując okładkę gazety Bolec.Info i wskazując na dziennikarza stwierdził, że „to ten, który szkodzi Bolesławieckiemu Świętu Ceramiki”.

Prezydent miasta publicznie obraził dziennikarza za to, że ten ośmielił się przeprowadzić i opublikować w Gazecie Bolec.Info autoryzowany wywiad z dwoma bardzo zasłużonymi twórcami ceramiki artystycznej, w tym ze Starszym Bratem bolesławieckiego Bractwa Ceramicznego. Wywiad, którego Prezydent nie miał możliwości przeczytać, gdyż dopiero rozpoczynaliśmy kolportaż naszej gazety.

W ślady prezydenta natychmiast poszła dyrektor BOK-MCC Ewa Lijewska-Małachowska, szefowa ośrodka kultury (!) podległego prezydentowi, także nazywając dziennikarza Bolec.Info „największym szkodnikiem Bolesławieckiego Święta Ceramiki”.

To przykład nie tylko zwyczajnego serwilizmu, ale również dowód na zjawisko, o którym mowa we wstępie. Dowód na rozprzestrzenianie się niebywałej arogancji władzy. Szef sobie pozwala, więc podwładny myśli, że on też może.

Jest to przykre i smutne, ale tak niestety dzieje się na „bolesławieckim podwórku”. Fala arogancji rozszerza się coraz bardziej, a ludzie, którzy się z nią spotykają często są bezsilni.

Ani Prezydent Roman ani dyrektor Lijewska-Małachowska do dzisiaj nie przeprosili dziennikarza Bolec.Info za swoje zachowanie i słowa, mimo, że pełnią tak bardzo eksponowane funkcje. Najprawdopodobniej ich na to nie stać.

18. Bolesławieckie Święto Ceramiki za nami. Organizatorzy BŚC nie potrafili się porozumieć z ceramikami (o czym mowa w wywiadzie na łamach Bolec.Info), z organizatorami Gliniady (co zauważyło wielu bolesławian i gości), a na dodatek obrażają lokalne media. Już z nikim się nie da współpracować?

Wydawca Bolec.InfoKazimierz Marczewski od czterdziestu lat działa na rzecz rozwoju regionu, rozwoju przemysłu surowców mineralnych i przemysłu ceramicznego w regionie i Polsce. Jest członkiem zespołu do spraw surowców mineralnych Polskiej Akademii Nauk oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Ceramicznego, posiada stopień Generalnego Dyrektora Górniczego. W wolnym czasie pracuje jako redaktor społecznościowego Portalu i Gazety Bolec.Info.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Zanim Zagłosujesz   12 listopada 2014r. o 17:55

~Zanim Zagłosujesz

Postów:

Takiego szacunku do mediów, które nie siedzą w kieszeni chcesz?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Aroni HydraulikMORENAZuraw KlevetDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasus
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Promedica zaprasza