Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Dobry ekogroszek

~~Biko niezalogowany
15 listopada 2017r. o 15:33
Jakie macie spalanie dobowe ? Ja na ekosmyczku 23000-25000 kJ z ZECu, 100 kg wypaliłem w cztery doby, przy programie fuzzylogic. Dzisiaj zasypuję groszek II eco też z ZECu i mam nadzieję, że zużycie spadnie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
15 listopada 2017r. o 16:38
~~Biko napisał(a): Jakie macie spalanie dobowe ? Ja na ekosmyczku 23000-25000 kJ z ZECu, 100 kg wypaliłem w cztery doby, przy programie fuzzylogic. Dzisiaj zasypuję groszek II eco też z ZECu i mam nadzieję, że zużycie spadnie.

Wyobraź sobie ze nie każdy ma taki piec jak Ty , więc program fuzzylogic niewiele mi mówi . Mam defro z dozownikiem , raz w tygodniu zasypuję 3-4 worki ( zqleży od wielkości worka ) 100-110 kg. Piec chodzi na okrągło( nawet latem ) bo ogrzewa bojler 250L . W chwili obecnej pełny zasobnik( jak wyżej ) wystarcza na ok. tydzień palenia . Od 20 do 7 włączone pompy do ogrzewania domu i raz w ciągu dnia od 14 - 17. Popiół wybieram raz w tygodniu przy takim paleniu ( niepełne wiaderko) , piec wymiatam raz w miesiącu (pół wiaderka 20L). Temperatura w domu nie spada poniżej 24 stopni.
Ps. Latem pali się tylko w celu ogrzania wody, nie zakładałem solarów bo w naszym klimacie nie zdążą się zwrócić przed zepsuciem.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Iza niezalogowany
15 listopada 2017r. o 19:18
A jaki jest w przybliżeniu koszt ogrzania domu typu Zośka ok 140 m2, dziękuję za odpowiedź
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jw niezalogowany
15 listopada 2017r. o 21:11
To co napisałem nad Tobą, dotyczy domu 220 m
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Alter niezalogowany
15 listopada 2017r. o 21:35


Zmoderowano 16.11.2017 godz.10:08 - powód: dublowanie posta (kazimierz)

Zmoderowano 16.11.2017 godz.10:09 - powód: (kazimierz)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Iza niezalogowany
16 listopada 2017r. o 3:02
Chodzi mi o kwoty w przybliżeniu ,nie będę przeliczać kalorycznosci dlatego zapytałam konkretnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
16 listopada 2017r. o 7:21
~~Iza napisał(a): Chodzi mi o kwoty w przybliżeniu ,nie będę przeliczać kalorycznosci dlatego zapytałam konkretnie


około 2500 zł. za sezon
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~maro niezalogowany
16 listopada 2017r. o 7:38
Kupiłem w zebrzydowej ostatnio 5ton-mial się nie spiekac i nie spieka:) 25kW- 250m domu. Worek na dobę :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza