Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Kto ma pierwszeństwo
~~Bananowy Śniedek niezalogowany
21 lutego 2018r. o 8:28
~~Miedzianoczerwona Cebula napisał(a): A jeszcze jedno. jazda drogą z pierwszeństwem przejazdu, nie zwalnia od obowiązku sygnalizowania zamiaru kierunku jazdy. Najlepszym przykładem jest skrzyżowanie czterowlotowe, z łamanym pierwszeństwem. Chyba takie jest za kościołem na Łasiciej w stronę jednostki wojskowe. Chyba , bo lata już tam nie byłem.
Bzdury pleciesz,kierunkowskaz włączamy zmieniając pas ruchu ,a czy jadąc główną w stronę dworca zmieniasz pas ruchu?To tak jak byś włączał kierunkowskaz na każdym łuku drogi, gdzie trzeba lekko ruszyć kierownicą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Miedzianoczerwona Cebula niezalogowany
21 lutego 2018r. o 8:33
~~Bananowy Śniedek napisał(a):
~~Miedzianoczerwona Cebula napisał(a): A jeszcze jedno. jazda drogą z pierwszeństwem przejazdu, nie zwalnia od obowiązku sygnalizowania zamiaru kierunku jazdy. Najlepszym przykładem jest skrzyżowanie czterowlotowe, z łamanym pierwszeństwem. Chyba takie jest za kościołem na Łasiciej w stronę jednostki wojskowe. Chyba , bo lata już tam nie byłem.
Bzdury pleciesz,kierunkowskaz włączamy zmieniając pas ruchu ,a czy jadąc główną w stronę dworca zmieniasz pas ruchu?To tak jak byś włączał kierunkowskaz na każdym łuku drogi, gdzie trzeba lekko ruszyć kierownicą.


A czy łuk drogi to skrzyżowanie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Miedzianoczerwona Cebula niezalogowany
21 lutego 2018r. o 8:35
~~Miedzianoczerwona Cebula napisał(a):
~~Bananowy Śniedek napisał(a):
~~Miedzianoczerwona Cebula napisał(a): A jeszcze jedno. jazda drogą z pierwszeństwem przejazdu, nie zwalnia od obowiązku sygnalizowania zamiaru kierunku jazdy. Najlepszym przykładem jest skrzyżowanie czterowlotowe, z łamanym pierwszeństwem. Chyba takie jest za kościołem na Łasiciej w stronę jednostki wojskowe. Chyba , bo lata już tam nie byłem.
Bzdury pleciesz,kierunkowskaz włączamy zmieniając pas ruchu ,a czy jadąc główną w stronę dworca zmieniasz pas ruchu?To tak jak byś włączał kierunkowskaz na każdym łuku drogi, gdzie trzeba lekko ruszyć kierownicą.
ę
Z Twojej wypowiedzi, jasno wychodzi że uważasz że sygnalizować zmianę kierunku jazdy nie trzeba. Gratuluję....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka niezalogowany
21 lutego 2018r. o 8:41
Czy można zadać pytanie? :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Płomiennorudy Maczek niezalogowany
21 lutego 2018r. o 9:03
Noooo pieknie! Chyba pan policjant sie zagalopowal, prosze redakcje o sprawdzenie u wyzszej instancji drogowki bo cos tu nie tak. Kto wjedzie szybciej to ma racje bo juz jest na glownej? Fajnie, to jak bede skrecal w lewo ma normalnym skrz i ten z przodu walnie mi w prawy bok , to jego wina? Pierwszenstwo ustala sie PRZED skrzyzowaniem!
Do falco- jadac w ogrodową jedziemy prosto przez skrz, co wynika z tabliczki pod znakiem d1, wiec nie wlaczamy kierunkowskaza.
Jadac w strone pkp skrecamy w lewo, co wynika z ww tabliczki , wiec wlaczamynie kierunkowskaz. Nie ma znaczenia czy glowna czy nie, kodeks mowi ze sygnaluzujemy kazdy zamiar zmiany kierunku jazdy i pasa ruchu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pomarańczowobrązowa Kostrzewa niezalogowany
21 lutego 2018r. o 9:07
PAN POLICJANT NIC MĄDREGO NIE POWIEDZIAŁ.KTO PIERWSZY TEN LEPSZY ,TO JAKIEŚ BREDNIE .PROSIMY O KONKRETY PANIE KAZIMIERZU.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnopopielata Margerytka niezalogowany
21 lutego 2018r. o 9:34
ludzie nie róbcie z siebie idiotów przecież jest wyraźnie oznaczone od tyrankiewiczów znak ustąp od bankowej znak ustąp główna od Karola miarki do Asnyka i proszę was nie twórzcie głupich teorii kto ma pierszeństwo wiadomo że ten kto jest na ulicy Karola miarki albo jedzie od asnyka
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
670
ramaj
21 lutego 2018r. o 9:44
Co tu wyjaśniania.Dojeżdżasz do skrzyżowania i widzisz znak "ustąp pierwszeństwa przejazdu".Czyli proste jak drut ;przepuszczasz jadących z lewej strony.Ci co zaczynają interpretację taką czy inną kończą często oby tylko na stłuczce.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.