Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Villaro zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Kto ma pierwszeństwo
~~Bananowy Śniedek niezalogowany
21 lutego 2018r. o 9:57
~~Miedzianoczerwona Cebula napisał(a):
~~Miedzianoczerwona Cebula napisał(a):
~~Bananowy Śniedek napisał(a):
~~Miedzianoczerwona Cebula napisał(a): A jeszcze jedno. jazda drogą z pierwszeństwem przejazdu, nie zwalnia od obowiązku sygnalizowania zamiaru kierunku jazdy. Najlepszym przykładem jest skrzyżowanie czterowlotowe, z łamanym pierwszeństwem. Chyba takie jest za kościołem na Łasiciej w stronę jednostki wojskowe. Chyba , bo lata już tam nie byłem.
Bzdury pleciesz,kierunkowskaz włączamy zmieniając pas ruchu ,a czy jadąc główną w stronę dworca zmieniasz pas ruchu?To tak jak byś włączał kierunkowskaz na każdym łuku drogi, gdzie trzeba lekko ruszyć kierownicą.
ę
Z Twojej wypowiedzi, jasno wychodzi że uważasz że sygnalizować zmianę kierunku jazdy nie trzeba. Gratuluję....
A czy będąc na głównym pasie ruchu zmieniasz kierunek ruchu,ruchu a nie jazdy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnopopielata Lnica niezalogowany
21 lutego 2018r. o 10:12
Nie wiem po co ta dyskusja. Skrzyżowanie to funkcjonuje już kilka lat i jest szczególnie obciążone w godzinach szczytu a kolizje czy wypadki jakie tam zaistniały można policzyć na palcach jednej ręki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Srebrnobiała Pragnia niezalogowany
21 lutego 2018r. o 10:41
~~Tabaczkowy Żywotnik napisał(a): Według mnie to pierwszeństwo mają kobiety w ciąży i honorowi dawcy krwi ,


i emeryci na pasach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
21 lutego 2018r. o 10:53
a jednak nie do końca ''cebulo'':)

znajomek wytłumaczył to tak
jedziesz główną na wprost od Tamki i pomimo łuku w stronę dworca chcesz nadal jechać prosto w Ogrodową więc wrzucenie kierunku biorąc pod uwagę możliwość skrętu w Daszyńskiego może wprowadzić ''zamieszanie ''
tak to określił ;)

(od chyba 15-u lat pracuje w ''drogówce'' )

ale najlepsze ''tłumaczenie '' jest jednak w tym wszystkim jak to zachować się stojąc na pasie z NAKAZEM ruchu
sygnalizować zamiar czy nie ...


Dopisane 21.02.2018r. o godz. 10:53:

wracam do pracy bo kawa wypita ...

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płomienista Portulaka niezalogowany
21 lutego 2018r. o 11:01
Takie dziwne skrzyżowanie jest tylko w Bolesławcu , mogło być zbudowane jako rondo drugie rondo jest potrzebne koło wieżowca po to by ruch drogowy był płynny a nie czekać 2 x na światłach , aż się przejedzie skrzyżowanie. Ekologia!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złotawa Kokoryczka niezalogowany
21 lutego 2018r. o 11:14
~~Miedzianoczerwona Cebula napisał(a):
falco napisał(a):
~~Tabaczkowy Żywotnik napisał(a):
falco napisał(a): a ja jeszcze na moment wrócę do pewnego problemu ;)
jedziesz od szkoły muzycznej w górę do dworca -ul Tamka i będąc na głównej zamierzasz jechać w stronę Ogrodowej ...
sygnalizujesz chęć skrętu w prawo?...czyli opuszczenie głównej i chęć jazdy w STRONĘ OGRODOWEJ
wrzucasz ''kierunek '' czy nie?

Ja wrzucam bo jeśli ktoś jedzie z Daszyńskiego to widzi ,że skręcam w ogrodową .


myślę że nie Ty jeden tak robisz ale ...



dzisiaj z Daszyńskiego wyjechał mi gość i musiałem gwałtownie odbijać w lewo bo dostał bym ''strzał ''w sam środek auta ...

gdyby nie darł japy może bym mu odpuścił ale wydzierał się na pół miasta -''po ''H'' wrzucasz kierunek ?byłem pewny że skręcasz w ...Daszyńskiego ''

więc wrzucamy kierunek czy nie? ;)

druga sprawa - co za imbecyl wymalował pasy dla pieszych zaraz za przystankiem dla autobusów MPK ...

wyprzedzasz stojący przy przystanku autobus a za niego często można napotkać wychodzącą ''niespodziankę '' piszącą lub czytającą sms-a ...

o podobnych przykładach zle wytyczonych przejść dla pieszych można jeszcze wiele pisać ...
Tysiąclecia to chyba najlepszy przykład (naprzeciw bukmachera )i to przy drugim pasie dla skręcających w lewo w stronę Tesco

naprawdę trzeba uważać :)




I miał rację. Art. 22 ust 5 Prd mówi kiedy włączać a kiedy nie. Powiedz mi, jakbyś sygnalizował chęć zmiany kierunku w ulicę Daszyńskiego? Pewnie powiesz że włączysz kierunkowskaz w prawo. I dobrze. A teraz jak sygnalizujesz zmianę kierunku jazdy w kierunku stacji? Pewnie odpowiesz że włączysz w lewo. I bardzo dobrze. A teraz powiedz mi po co włączasz kierunkowskaz jadąc do ulicy Ogrodowej? Skoro w Daszyńskiego dajesz w prawo - bo jedziesz w prawo to po co dajesz również w prawo jadąc na wprost? Zaraz pewnie ktoś napisze że zjeżdżam z drogi z pierwszeństwem przejazdy. tu znowu kłania się art 22. pkt 5 ustawy PRD. Tylko zamiar kierunku jazdy bądź zamiar zmiany zajmowanego pasa ruchu sygnalizujemy kierunkowskazem. Nawet w taryfikatorze mandatowym, jest pozycja nie sygnalizowanie bądź niewłaściwe sygnalizowanie.


Jak zjeżdżasz w Ogrodową to właśnie zmieniasz pas ruchu bo twój pas ruchu biegnie do stacji. A jak zmieniasz pas ruchu to migasz.
Ja migam w prawo jak skręcam w Daszyńskiego i jak skręcam w Ogrodową. Z tym, że jak skręcam w Ogrodową i z Daszyńskiego ktoś wyjeżdża to migam i mu głęboko patrzę w oczy, trzymając nogę na hamulcu, Prędkość max 20 km/h i jest duża szansa że dzwona nie zaliczę. No chyba ze mi ktoś w bagażnik wjedzie ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnożółta Stokrotka niezalogowany
21 lutego 2018r. o 11:34
Wyjeżdżając z Daszyńskiego, kierowca ma znak STOP, może ruszyć dopiero jak upewni się, że ma wolną drogę, tym bardziej jak ktoś sygnalizuje zamiar skrętu z Tamka w Ogrodową lub Daszyńskiego. Geometria ulic nie ma tu znaczenia, jadący Tamka powinien dać kier. w prawo, ponieważ zjeżdża z dotychczasowego pasa ruchu. Stojący na Daszyńskiego ma czekać dopóki nie upewni się, że ma wolne- czasami kilka sekund dłużej (masakra). Co do Miarki, to stojący na łączniku skręcając w lewo, w kierunku Miarki już jest na skrzyżowaniu, na drodze głównej (fakt o dziwnym przebiegu), natomiast jadąc od Tyrankiewiczów dopiero się na nią włączamy, dlatego powinni wpuścić tych z łącznika. Policjant w wywiadzie trochę nie wiedział jak to ubrać w słowa, ale sugeruje takie rozwiązanie. Nie zmienia to faktu, że chyba jednak zmienić tam organizację na ruch okrężny. Miarki nie jest mocno obciążona, za to Tyrankiewiczów jak rodzice odbierają swoje pociechy specjalnej troski, stoi zablokowana.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnoszary Rozpław niezalogowany
21 lutego 2018r. o 11:53
Z bolesławieckiej telewizji kablowej dowiedziałem się, że przez czterdzieści lat jeździłem niezgodnie z przepisami-zawsze skręcając w lewo ustępowałem pierwszeństwa skręcającym w prawo z przeciwnego kierunku na skrzyżowaniu (gdy oba pojazdy mają ten sam znak lub na skrzyżowaniu równorzędnym). Zmienić swoje postępowanie ??? All....e jaja !!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza