Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Czy dzisiejsze działania rządu w sprawach historycznych was w pełni zadowalają?

2161
#fobiak nieaktywny
29 stycznia 2020r. o 20:01
"kiedyś byliśmy pozytywnie nastawionym społeczeństwem do Żydów i to nie podlega dyskusji ..."
nigdy nie bylismy, histora mowi co innego niz to co ty piszesz
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółtobiała Truskawka niezalogowany
29 stycznia 2020r. o 20:44
a jednak nie wszystko doczytałeś ...;)
wspomniałem ci rok 1500 (plus-minus) to rządy Zygmunta Starego ...poczytaj ...
ja ci tylko wspomnę że ówczesny rabin zresztą posadzony na tym urzędzie przez króla Polski pisał o Polsce że nie ma u nas takiej nienawiści jak w ówczesnych Niemczech ..
przecież jeśli coś czytasz to zapewne wiesz że edyktem królewskim zagwarantowano im wyznawanie własnej religii a nawet zezwolono na istnienie ich sądów ...

mieli to w Niemczech?
otóż nie ...za to chyba w 1300...-którymś mieli istne pogromy ...Norymberga ,Kolonia Fulda ...palono ich tam na stosach ...
tu ich palono?
no chyba że w Jedwabnem...;)

ale popatrz na to ...przewodniczący pewnej organizacji Żydów w Niemczech powiedział kiedyś że boi się antysemityzmu srodkowoeuropejskiego anie niemieckiego bo niemiecki jest ''subtelny''

rozumiesz coś z tego?
mówi to przedstawiciel narodu który wcześniej doświadczył Holokaustu...
czyżby chciał powiedzieć że to polski wymysł?...

dlatego buntuję się przeciwko książkom jakiegoś Grossa ,wypowiedziom przedstawicieli żydowskiego ADL ...
dlatego wprost piszę że takie organizacje są fałszywe ,kłamliwe a jednak Polska (władze) nadal przed nimi na kolanach ...

tylu łgarstw w sprawie Jedwabnego co się naczytałem niekiedy trudno ogarnąć ...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
29 stycznia 2020r. o 21:04
~~Żółtobiała Truskawka napisał(a): a jednak nie wszystko doczytałeś ...;)
wspomniałem ci rok 1500 (plus-minus) to rządy Zygmunta Starego ...poczytaj ...
ja ci tylko wspomnę że ówczesny rabin zresztą posadzony na tym urzędzie przez króla Polski pisał o Polsce że nie ma u nas takiej nienawiści jak w ówczesnych Niemczech ..
przecież jeśli coś czytasz to zapewne wiesz że edyktem królewskim zagwarantowano im wyznawanie własnej religii a nawet zezwolono na istnienie ich sądów ...

mieli to w Niemczech?
otóż nie ...za to chyba w 1300...-którymś mieli istne pogromy ...Norymberga ,Kolonia Fulda ...palono ich tam na stosach ...
tu ich palono?
no chyba że w Jedwabnem...;)

ale popatrz na to ...przewodniczący pewnej organizacji Żydów w Niemczech powiedział kiedyś że boi się antysemityzmu srodkowoeuropejskiego anie niemieckiego bo niemiecki jest ''subtelny''

rozumiesz coś z tego?
mówi to przedstawiciel narodu który wcześniej doświadczył Holokaustu...
czyżby chciał powiedzieć że to polski wymysł?...

dlatego buntuję się przeciwko książkom jakiegoś Grossa ,wypowiedziom przedstawicieli żydowskiego ADL ...
dlatego wprost piszę że takie organizacje są fałszywe ,kłamliwe a jednak Polska (władze) nadal przed nimi na kolanach ...

tylu łgarstw w sprawie Jedwabnego co się naczytałem niekiedy trudno ogarnąć ...;)


nie dziw sie, ze nie czytam do konca, zmywam gary i pisze z doskoku.
z pewnoscia zydzi u nas sie najlepiej czuli bo jestesmy tolerancyjni. ale jako katolicy, zawsze mielismy do nich zal za jezusa i nic sie nie zmieni. dlatego konflikty zawsze byly i beda.
w polskiej literaturze, jest duzo materialu na temat zydow, zdaje sie kraszewski pisal o nich, jezdzac po kresach.
a tu masz z kroniki kalisza, byla taka bajka o kaliszu, o mi jajka lisz
" 1542 - W mieście wybuchły ekscesy antyżydowskie. Tłum wdarł się do synagogi i sprofanował rodały Tory (Pięcioksięgu). Król przesłał ostrzeżenie wobec miasta, że w przypadku powtórzenia się podobnych rozruchów władze miejskie będą musiały zapłacić karę w kwocie 2 000 grzywien."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółtobiała Truskawka niezalogowany
29 stycznia 2020r. o 21:32
też mam jeszcze inne zajęcia ...;)

zawsze były pewne ''zgrzyty'' ale najczęściej powodem były narastające ciągle roszczenia zarówno względem innych społeczności jak i nawet władzy ...

podajesz przykład kaliski ale czy to ma być przykład antysemityzmu?

idąc tym tokiem myślenia możemy się cofnąć do mojego ulubionego Seneki czy Tacyta...
przecież już oni pisali że to naród zaborczy ,nienawidzący innych ...

czyli coś jest na rzeczy skoro już oni o tym pisali ,papieże ich ''wyklinali'' a współczesne im narody ich nienawidzili ...


(być może to mój ostatni dzisiaj post )
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnoszary Bukszpan niezalogowany
29 stycznia 2020r. o 22:46
Jaka jest szansa ,że koronawirus dosięgnie kucharkę kulawego ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
29 stycznia 2020r. o 23:16
Mógłby jeszcze przy okazji ciebie sięgnąć, przygłupie. Co to ma do tematu?

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bladoczerwony Wiąz niezalogowany
3 lutego 2020r. o 18:52


:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szarobiały Pieris niezalogowany
5 lutego 2020r. o 18:17



coś o ''cudotwórcy'' ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza