Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Czy dzisiejsze działania rządu w sprawach historycznych was w pełni zadowalają?

2161
#fobiak nieaktywny
28 stycznia 2020r. o 15:10
~~Zielonoszary Oczar napisał(a): Ale ja mam to w d.... . Cześć moich pradziadków pochodziła z Niemiec - autochtoni, jeden pradziadek był powstańcem śląskim i wielkopolskim i jakie to ma znaczenie po tylu latach? Na naszej bolesławieckiej ziemi jest mieszanka ludzi z Ukrainy, terenów byłej Jugosławii itd., autochtonów. Powiedz mi fobiak - jakie dziś to ma dla mnie znaczenie?

nawet nie wiesz, ze autochtoni to polcy, nie bylo wysiedlen polakow, ze slaska, fryderyk II sprowadzil na slask 65 tys. niemcow z nadreni palatynat ok. 1764 roku ale ciebie to nie obchodzi to nie wiesz czy jestes z tych zasilonych, niemcem czy z zgermanizowanych polakow przez bismarcka. z ukrainy przesiedlency to polacy, ukraincow nam dowalili 473 osoby. z jugoslawii to tez polacy, pochodza z tego samego rzutu co polacy w brazylii a ci wyemigrowali z jugoslawii, korzenie maja w rzeszowskim i na wschod od sanu. jesli wiesz, co to byla bieda galicyjska to nie powinna cie dziwic emigracja pod koniec XIX wieku.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Krasny Berberys niezalogowany
28 stycznia 2020r. o 15:57
oczar nawet ciekawie to napisał ...jakie to dzisiaj może mieć znaczenie patrząc na ''dzisiaj'' z perspektywy lat ...

przecież na przestrzeni lat ''krew'' już niejednokrotnie się tu mieszała ...
zabużanin z Serbką , Chorwatka z Ukraińcem czy Polakiem ...

jakie to dzisiaj ma dla mnie znaczenie że mam w sobie po ojcu krew z rejonów podkarpacia a matka pochodzi z Kujaw...

dlatego rozumiem oczara a kompletnie nie jakiegoś ''lna'' który zapewne ma się za kogoś lepszego ,jakiś ''lepszy sort'' tylko nie bardzo kumam z jakiej przyczyny ...
przecież to on tu robi teraz za ''niewolnika''

ale poczytam co kolejne posty przyniosą ...;)

mam czas ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
28 stycznia 2020r. o 17:50
~~Krasny Berberys napisał(a): oczar nawet ciekawie to napisał ...jakie to dzisiaj może mieć znaczenie patrząc na ''dzisiaj'' z perspektywy lat ...

przecież na przestrzeni lat ''krew'' już niejednokrotnie się tu mieszała ...
zabużanin z Serbką , Chorwatka z Ukraińcem czy Polakiem ...

jakie to dzisiaj ma dla mnie znaczenie że mam w sobie po ojcu krew z rejonów podkarpacia a matka pochodzi z Kujaw...

dlatego rozumiem oczara a kompletnie nie jakiegoś ''lna'' który zapewne ma się za kogoś lepszego ,jakiś ''lepszy sort'' tylko nie bardzo kumam z jakiej przyczyny ...
przecież to on tu robi teraz za ''niewolnika''

ale poczytam co kolejne posty przyniosą ...;)

mam czas ...


posluzyles sie przykladem, ktory nie jest przykladem, to sie nazywa manipulacja. niby jestes tega glowa a przeoczyles islamistow, zydow, cyganow, rosjan, gestapowcow itp. o banderowcach pewnie chciales napisac ale zastapiles ich ukraincami. jesli ty jako lepszy sort uwazasz sie za lepszego od wymienionych to dlaczego jestes tym niewolnikiem?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
28 stycznia 2020r. o 17:59
Historia to tożsamość. Dzieki patrzeniu w przeszłośc wiemy, do czego moga być zdolni nasi sąsiedzi, Rosja, Niemcy.

I o ile da się to porównać, Polska ma o wiele "lepszą" historię od naszych sąsiadów. Niemcy na zawsze zostaną mordercami narodów.

Tak długo jak inne kraje patrzą na swoją historię, my musimy patrzeć na swoją. Izrael dawno by przestał istnieć, gdzyby nie takie myślenie. Syjonizm jest mocno osadzony w tradycji.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
28 stycznia 2020r. o 18:23
skorn napisał(a): Historia to tożsamość. Dzieki patrzeniu w przeszłośc wiemy, do czego moga być zdolni nasi sąsiedzi, Rosja, Niemcy.

I o ile da się to porównać, Polska ma o wiele "lepszą" historię od naszych sąsiadów. Niemcy na zawsze zostaną mordercami narodów.

Tak długo jak inne kraje patrzą na swoją historię, my musimy patrzeć na swoją. Izrael dawno by przestał istnieć, gdzyby nie takie myślenie. Syjonizm jest mocno osadzony w tradycji.


u hu hu hu hu.... historia to tozsamosc, skad to wziales? ukradles komus? bo to nie moje, moje jest " bez historii nie ma tozsamosci"
trzeba sie utozsamiac, z swoja kultura, tradycja, przodkami aby byc soba. uswiadomiony czlowiek utozsamia sie z grupa spoleczna a ta z kolei z narodem.
nieswiadomy, egzystuje poza grupa lub jest tolerowany w grupie z ktora nie jest w stanie sie utozsamic. spoleczenstwo i narod laczy wspolna historia i inne duperele.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Krasny Berberys niezalogowany
28 stycznia 2020r. o 18:46
fobiak napisał(a):
~~Krasny Berberys napisał(a):
posluzyles sie przykladem, ktory nie jest przykladem, to sie nazywa manipulacja. niby jestes tega glowa a przeoczyles islamistow, zydow, cyganow, rosjan, gestapowcow itp. o banderowcach pewnie chciales napisac ale zastapiles ich ukraincami. jesli ty jako lepszy sort uwazasz sie za lepszego od wymienionych to dlaczego jestes tym niewolnikiem?


ani nie mam się za ''tęgą głowę ''ani nie widzę tu żadnej manipulacji...
w prostych ,krótkich słowach napisałem to o czym w odrobinę innej formie napisał oczar...

natomiast kiedy ja piszę o Serbach czy Ukraińcach ty wymieniasz islamistów ,,cyganów a nawet gestapowców i banderowców ...
wyjaśnij o co ci chodzi bo nie słyszałem o państwie ''gestapowców'' czy ''islamistów'' ani ''banderowców''

fobiak- nie uważam siebie za ani leszy ani gorszy ''sort''
uważam tylko siebie za kOgoś kto posiada jakąś wiedzę ...podkreślam żebyś ponowie nie popuszczał wodzy fantazji-JAKĄŚ ...

urodziłem się w Polsce ,tu żyję i tu umrę ...
uczyłem się od ojca pewności siebie ale opartej na wiedzy , opartej na prawdzie historycznej nawet kiedy była ona bolesna ..a była ...
i właśnie dlatego nigdy nie czułem się niewolnikiem uginającym się pod czyimś naciskiem ...;)
dzisiaj kiedy przypomnę sobie te wszystkie kłamstwa wypowiedziane podczas obchodów rocznicowych zastanawiam się czy pewne sprawy ominięto , przemilczano ,tylko ze względu na kurtuazję czy były to jednak wyrafinowane próby kolejnych kłamstw historycznych ...

skorn coś tam pisze o zachowywaniu pamięci o tożsamości ...
racja -pamięć o tym jak najbardziej ale jeśli istnieje ''śnieżna'' biel to istnieje też ''najgłębsza'' czerń ...

Żydzi doświadczyli Holokaustu ale to też Żydzi sprzedawali Polskę naszym wrogom dokonującym kolejnych rozbiorów ...
mam ci pisać skąd określenie ''Polin''?...kto i je ''ukuł''?
mam ci napisać o tym wymyślonym przez Żydów prawem chazaki?

Żydzi w Polsce znaleźli ''przystań'' życiową ale nigdy jako naród nie szanowali Polaków ...

dzisiaj wysuwają kolejne żądania a ja bym chętnie z takim porozmawiał ...opierając się na historii
i miałbym gdzieś czy po takiej rozmowie nazwał by mnie ''komuchem'' czy ''lewakiem''
miałbym gdzieś gdyby mnie nazwał antysemitą ...

mnie ich fantazje na temat ''narodu wybranego '' nie ruszają ...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Krasny Berberys niezalogowany
28 stycznia 2020r. o 18:55
fobiak napisał(a):
skorn napisał(a):

" bez historii nie ma tozsamosci"
trzeba sie utozsamiac, z swoja kultura, tradycja, przodkami aby byc soba. uswiadomiony czlowiek utozsamia sie z grupa spoleczna a ta z kolei z narodem.


słusznie ...zgadzam się z każdym słowem
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
28 stycznia 2020r. o 23:12
Sam sobie przeczysz bądź nie rozumiesz, co piszesz, czyli wszystko po staremu: "za a nawet przeciw".

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza