Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Czy dzisiejsze działania rządu w sprawach historycznych was w pełni zadowalają?

~~Krasny Berberys niezalogowany
29 stycznia 2020r. o 5:21
wyjaśnij gdzie ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonoszary Oczar niezalogowany
29 stycznia 2020r. o 7:58
~~Różowy Len napisał(a):
~~Zielonoszary Oczar napisał(a): Ale ja mam to w d.... . Cześć moich pradziadków pochodziła z Niemiec - autochtoni, jeden pradziadek był powstańcem śląskim i wielkopolskim i jakie to ma znaczenie po tylu latach? Na naszej bolesławieckiej ziemi jest mieszanka ludzi z Ukrainy, terenów byłej Jugosławii itd., autochtonów. Powiedz mi fobiak - jakie dziś to ma dla mnie znaczenie? Ja czuję się europejczykiem, obywatelem świata. Jestem dobrze wykształcony i dobrze zarabiam. " Podoba" mi się dziś na siłę szukanie wspaniałej historii przodków: "Żołnierze wyklęci i inne" na siłę latanie z tekstami "Pamiętam", "PW" itd. Na siłę szukanie mitu wielkiego polaka przez rycerzy ortalionu i innych niedowartościowanych osobników.

Jesteś jak ten chwast z płytkimi korzeniami. Co mu każą to zrobi. Byle kasa się zgadzała. Co tam historia, co tam wartości. Szmalec się liczy. Jesteś świetnym materiałem na niewolnika. A panami będą ci co mają tysiącletnie korzenie.
Europejczyk psia jego mać. Gówniejczyk a nie Europejczyk.


Dziękuję za tą opinię na mój temat: moja babcia i prababcia była w obozie. Znam swoją historię i wyciągnąłem z niej lekcje. Mam znajomych w wielu miejscach na świecie. Nie żyję przeszłością, nie oceniam ludzi po kolorze skóry, wyznaniu, kraju pochodzenia. "co mu każą to zrobi, byle kasa się zgadzała" - heh. --> pracuję żeby utrzymać rodzinę i cieszyć się życiem, nie mam kredytów i nie czuję się niewolnikiem. Patrzę w przyszłość, a nie żyję przeszłością. Przeszłość mi dziecka nie wykarmi. Różowy lenie - piszesz jak prawdziwy polak - katolik, ziejący na prawo i lewo jadem. Jak w dniu świra "moja prawda jest mojsza". ". A panami będą ci co mają tysiącletnie korzenie." --> a to? Od zawsze tak było i będzie. Tak czuje się Europejczykiem i dość często rozmawiając ze znajomymi z zagranicy czuję dyskomfort będąc częścią tego zakompleksionego narodu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
29 stycznia 2020r. o 9:39
"Tak czuje się Europejczykiem i dość często rozmawiając ze znajomymi z zagranicy czuję dyskomfort będąc częścią tego zakompleksionego narodu."

a kim czuja sie pozostali polacy, afrykanczykami, azjatami, apachami? nie wiesz, ze polska od zawsze lezy w europie? znajdz mi w boleslawcu, kogos kto nie ma znajomych za granica. historia nie jest nikomu potrzebna do tego aby zyc przeszloscia, tylko po to aby byc silnym. gdybys znal historie nie byloby podobnych tematow. kazdy twoj znajomy za granica jest dyskryminowany ale o tym tobie nie powie bo i tak tego nie zrozumiesz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonoszary Oczar niezalogowany
29 stycznia 2020r. o 9:56
fobiak napisał(a): "Tak czuje się Europejczykiem i dość często rozmawiając ze znajomymi z zagranicy czuję dyskomfort będąc częścią tego zakompleksionego narodu."

a kim czuja sie pozostali polacy, afrykanczykami, azjatami, apachami? nie wiesz, ze polska od zawsze lezy w europie? znajdz mi w boleslawcu, kogos kto nie ma znajomych za granica. historia nie jest nikomu potrzebna do tego aby zyc przeszloscia, tylko po to aby byc silnym. gdybys znal historie nie byloby podobnych tematow. kazdy twoj znajomy za granica jest dyskryminowany ale o tym tobie nie powie bo i tak tego nie zrozumiesz.


fobiak... Już dawno nauczyłem się, że prawda jest jak d... każdy ma swoją. Ty masz inne doświadczenia, ja mam inne doświadczenia. Wiele lat leżałem na glebie. Wyciągnąłem z tego wnioski (z własnej historii) i jak piszesz stałem się dużo silniejszy.

polacy czują się polakami :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
29 stycznia 2020r. o 18:00
Putin sobie a prawda sobie.


<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółtobiała Truskawka niezalogowany
29 stycznia 2020r. o 18:42
dziwnie i z pewną ciekawością czyta się niektóre posty ...
historią się nie da żyć ale warto o niej pamiętać ...;)

przyszłość to życie oczywiście oparte na tzw. tożsamości narodowej ale wolnej od fałszerstw i oczywistych kłamstw...
dzisiaj na ''topie'' jest sprawa wypowiedzi Putina w sprawie drugiej światowej i idącego za nią Holokaustowi ...
i tu rodzi się we mnie pewne pytanie ...gdzie są ci ''historycy'' ipeenowscy którzy nie potrafią pewnym sprawom dać kontry ...
dlaczego nie przypomną Rosji czasów kiedy to ich car wypierdzielił Żydów ze swojego kraju jednocześnie odbierając im własność i wtedy to wygnańcy osiedli na wschodnich ziemiach przynależnych do Polski ...
no forumowi ''antysemici'' - kto mi tu i teraz powie jak tych Żydów nazwano?
czy strach wam nie pozwoli bo to dzisiaj ''niepolitycznie '' wracać do tego...;)

ale powiem wam więcej - to właśnie ci po ataku na Polskę w 39 z otwartymi ramionami witali czerwonoarmistów ...
to oni zaprzedańcy tworzyli listy Polaków kwalifikowanych do zsyłki na Syberię ...

taka to jest ''wdzięczność '' tych co to się chcą zwać ''narodem wybranym''?
pieprzeni zdrajcy i nic więcej ...

ogólnie do Żydów nic nie mam ...
o ile w imię jakichś ''chorych roszczeń ''nie chcą grabić i nie oszukują ...

być może coś przekręcę w nazwisku ale pani Arend napisała książkę ''Korzenie totalitaryzmu''w której pewne mechanizmy rządzące tym narodem pięknie i trafnie opisała ...

dzisiaj obecna władzunia wchodzi w dupe.cz.kę tym którzy od wieków -opierając się tylko na historii- nie tylko wykorzystywali ale zdradzali Polskę ...

a fobiak pisze że ''historia to tożsamość ''
więc pytam z kim lub z czym ?

mam się np. dzisiaj ''utożsamiać '' z obecną władzą której nie wybierałem ,nie popieram jej działań bo jeśli tego nie zrobię to będę ''lewakiem ,komuchem'' czy ''targowiczaninem''?

mam daleko w tyle takie ''oceny'' :]


''poniosło mnie '':] ..zrobię sobie kawę dla uspokojenia ...hahaha
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
29 stycznia 2020r. o 19:12
~~Żółtobiała Truskawka napisał(a): dziwnie i z pewną ciekawością czyta się niektóre posty ...
historią się nie da żyć ale warto o niej pamiętać ...;)

przyszłość to życie oczywiście oparte na tzw. tożsamości narodowej ale wolnej od fałszerstw i oczywistych kłamstw...


taka to jest ''wdzięczność '' tych co to się chcą zwać ''narodem wybranym''?
pieprzeni zdrajcy i nic więcej ...

ogólnie do Żydów nic nie mam ...
o ile w imię jakichś ''chorych roszczeń ''nie chcą grabić i nie oszukują ...

być może coś przekręcę w nazwisku ale pani Arend napisała książkę ''Korzenie totalitaryzmu''w której pewne mechanizmy rządzące tym narodem pięknie i trafnie opisała ...

dzisiaj obecna władzunia wchodzi w dupe.cz.kę tym którzy od wieków -opierając się tylko na historii- nie tylko wykorzystywali ale zdradzali Polskę ...

a fobiak pisze że ''historia to tożsamość ''
więc pytam z kim lub z czym ?

mam się np. dzisiaj ''utożsamiać '' z obecną władzą której nie wybierałem ,nie popieram jej działań bo jeśli tego nie zrobię to będę ''lewakiem ,komuchem'' czy ''targowiczaninem''?

mam daleko w tyle takie ''oceny'' :]


''poniosło mnie '':] ..zrobię sobie kawę dla uspokojenia ...hahaha


drugi raz mi wciskacie kit, wczoraj skron, dzisiaj ty chlastasz fobiakiem "a fobiak pisze że ''historia to tożsamość ''
widzisz jakas roznice? bo tak napisalem
" bez historii nie ma tozsamosci"

hannah arendt byla studentka heideggera, najlepsza filozofka ubieglego stulecia, palila jak lokomotywa, napisala ksiazke o eichmanie, za ktora ja zydzi zbiczowali .

gdybys nic nie mial przeciwko zydom to az tyle bys o nich nie nasmarowal. zapamietaj jedno, mielismy swoich zydow i ich juz prawie nie ma, mala grupa ich potomkow zyje w jeszcze w polsce. kilkuletnie afery zydowskie nie pochodza od naszych zydow, pochodza od zydow zza granicy, ktorzy z polska nie maja nic wspolnego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółtobiała Truskawka niezalogowany
29 stycznia 2020r. o 19:56
fobiak napisał(a):
~~Żółtobiała Truskawka napisał(a):

drugi raz mi wciskacie kit, wczoraj skron, dzisiaj ty chlastasz fobiakiem "a fobiak pisze że ''historia to tożsamość ''
widzisz jakas roznice? bo tak napisalem
" bez historii nie ma tozsamosci"

hannah arendt byla studentka heideggera, najlepsza filozofka ubieglego stulecia, palila jak lokomotywa, napisala ksiazke o eichmanie, za ktora ja zydzi zbiczowali .

gdybys nic nie mial przeciwko zydom to az tyle bys o nich nie nasmarowal. zapamietaj jedno, mielismy swoich zydow i ich juz prawie nie ma, mala grupa ich potomkow zyje w jeszcze w polsce. kilkuletnie afery zydowskie nie pochodza od naszych zydow, pochodza od zydow zza granicy, ktorzy z polska nie maja nic wspolnego.


masz rację ..chyba połączyłem w jedno twoje i skorna posty ...

''trzeba sie utozsamiac, z swoja kultura, tradycja, przodkami aby byc soba. ''

to twoje ...i w pełni z tym się zgadzam ...
właśnie -hannah arendt
piszesz że ją zbiczowali?...napisz dlaczego?
czyżby napisała nieprawdę czy była za bardzo ''prawdziwa'' w ocenach ...;)

czy ja nie napisałem że nie mam nic przeciwko Żydom o ile nie oszukują ?
mnie nie musisz przypominać że mieliśmy ''swoich '' Żydów'' bo dobrze o tym wiem ...ich początki na tych ziemiach to chyba 1500 rok ...wiem o tym

I TU DOCHODZIMY DO ''ROSZCZEŃ '';)
NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z POLSKĄ ALE DOMAGAJĄ SIĘ ODSZKODOWAŃ?

dziwne ,niezrozumiałe a dla mnie wręcz idiotyczne...

prawdę piszesz że ''nasi'' Żydzi już odeszli a dzisiaj pisowski nie(rząd) klęka przed ich potomkami ...
zresztą sam nie wiem czy przed potomkami ''naszych'' Żydów czy przed obecnymi Litwakami -bo tak oni się nazywali od wieków ...to byli kiedyś rosyjscy Żydzi więc chyba kogoś odrobinę zorientowanego w temacie nie dziwi fakt że to ostatnie spotkanie finansował rosyjski Żyd - Litwak ...

kiedyś byliśmy pozytywnie nastawionym społeczeństwem do Żydów i to nie podlega dyskusji ...
wszystko się diametralnie zmieniło kiedy zażądali od nas autonomii dla WŁASNYCH ziem które zasiedlili zapominając że to polska ziemia ...

dlatego staraj się rozumieć co piszę i nie wciskaj mi j jakiejś ''nienawiści '' do narodu ...
z podobnej przyczyny możesz mi kiedyś przypisać ''nienawiść '' do narodu polskiego ...;)

na koniec i niech to będzie pewne podsumowanie tej kwestii- byliśmy pod zaborami blisko 130 lat ...jaki procent Żydów zamieszkałych w Polsce poparł nasze dążenia do niepodległości?

jak nie wiesz to w kolejnym poście i to ci napiszę ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.