Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Akwaryści łączmy się !

~malkontent niezalogowany
1 marca 2010r. o 21:11
daj do akwarium jakies rosliny pływajace: pistie, salwinię,wgłębkę, lub choćby popularną paprotke (ceratopteris ) Wtedy rybki będą miały schronienie a jak urosną to nie dadzą się tak łatwo pożreć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~taktoja niezalogowany
1 marca 2010r. o 22:01
janez07 napisał(a): Ja tez hoduje rybki gubiki.Tylko że mam problem miałem 20 sztuk a zostało 5-6.Wzajemnie się zjadają tak jakbym im jeść nie dawał,dostawały 3 razy dziennie jedzenie ale woda zaczęła mętnieć i zmniejszyłem dawkę do razu na dzień.Poradzcie coś ;(

przeżuć się na molinezje :) a tak poważnie , filtrujesz wodę ? trzeba rozdzielić młode z dorosłymi to ich nie zjedzą
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3894
#renegat nieaktywny
3 marca 2010r. o 16:37
Witam wszystkich akwarystów. Od niedawna mam małe akwarium a w nim mam kotną molinezję którą umieściłem w kotniku. Molinezja ma już spory brzuch pewnie niedługo się okoci, wyczytałem gdzieś że są to ryby żyworodne to jak długo po NARODZINACH małe powinny być z mamą żeby ona ich nie zżarła ??
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~taktoja niezalogowany
3 marca 2010r. o 16:39
renegat napisał(a): Witam wszystkich akwarystów. Od niedawna mam małe akwarium a w nim mam kotną molinezję którą umieściłem w kotniku. Molinezja ma już spory brzuch pewnie niedługo się okoci, wyczytałem gdzieś że są to ryby żyworodne to jak długo po NARODZINACH małe powinny być z mamą żeby ona ich nie zżarła ??


odrazu po porodzie ją zabierz , jak urodzi wszystkie zacznie się sieczka z małymi , a w kotniku niemają gdzie uciec....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
3 marca 2010r. o 17:28
Ja mam akwarium od ponad 15 lat, ale takiej sytuacji jak teraz nie miałam nigdy. Otóż mam dwa sumy clariusy. Starszy ma ponad 6 lat i o dziwo doczekałam się potomstwa!!! Nie wiem jak te ryby się rozmnażają. Szukałam w internecie informacji na ten temat, jednak bez większego skutku. Ale fakt jest taki, że w tej chwili w moim akwarium pływają 3 sztuki. Dwa o długości ok. 25 cm (rodzice) i jeden "malutki" ok. 10 cm. Gdy go zlokalizowałam w akwarium miał około 20mm długości. Już od dawna nie dokupuję ryb ani roślin, więc nie ma możliwości, aby rybka wzięła się z zewnątrz. Bardzo jestem ciekawa, jak rozmnażają się te ryby. Może ktoś z was ma taką wiedzę??
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3894
#renegat nieaktywny
3 marca 2010r. o 17:56
Do taktoja

Dzięki za radę :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~x-men niezalogowany
5 marca 2010r. o 9:31
po czym poznać że rybka jest kotna ?? ?? ??
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
5 marca 2010r. o 11:06
~x-men napisał(a): po czym poznać że rybka jest kotna ?? ?? ??


wszystko zależy jaka to ryba, gatunek ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.