Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Telewizja Polonia w Bazylice Maryjnej
1
emem
31 grudnia 2013r. o 8:01
alter napisał(a): Pedał to pedał nie ma co ściemniać. Określenie to jest potocznym na homo. Ja akurat nie uważam tego za ubliżanie :) A dlaczego ty tak uważasz?

O autorze takich slow jak powyzej tez mozna napisac potocznie: cham to cham. Ewentualnie: prostak to prostak.


Dopisane 31.12.2013r. o godz. 08:01:

~zacofany moher napisał(a): Napisałeś, że pokazanie kościoła nie może być promocją miasta. Może, to często bardzo ciekawe obiekty. A to, że Twoi znajomi nimi się nie interesują? No cóż mogę powiedzieć.

Gdzie tak napisalem? Napisalem, ze JA nie pokazuje kosciolow krakowskich. Nie pokazuje, bo po piewsze ich nie znam, po drugie nie jest to moj obszar zainteresowan.
Ale jesli ktos inny pokazuje - to jak najbardziej jest to promocja danego miasta. Pokazujac msze z kosciola w Boleslawcu na pewno telewizja promowala Boleslawiec.

~zacofany moher napisał(a):
Więc nie wysyłaj tam kobiet tym bardziej.

Nie wysylam.

~zacofany moher napisał(a):
emem napisał(a):
~zacofany moher napisał(a):
Do trzeciego roku życia dziecko potrzebuje matki i przede wszystkim matki. I żadne genderowe "nauki" tego nie zmienią.


Ten poglad wynika wlasnie z tych "trydycyjnych" podejsc.

Ja nie wyraziłem swojego poglądu. Ja stwierdziłem fakt. Fakt poparty tysiącletnimi doświadczeniami. Nie znam ludzkiej cywilizacji, gdzie to mężczyzna odpowiadał za wychowanie dziecka. U Słowian taką granicą był wiek 7 lat.
To nie tradycja, którą można zmieniać. To natura.


A badania gender wlasnie zajmuja sie tym jak pewne rzeczy zwiazane z tozsamoscia plciowa sie zmieniaja. Ze m.in. rola mezczyzny w wychowaniu dziecka sie zmienia, w zaleznosci od spolecznosci, kultury, zwyczajow. Nic zlego w tym, aby tego typu zachowania obserwowac i analizowac.

~zacofany moher napisał(a):
emem napisał(a):
Komu wstyd? Tobie, ze nie potrafisz sie odnalezc?
Slowa tablet czy laptop czy email tez nie ma w jezyku polskim, a mimo to miliony Polakow tych slow uzywaja.

Czym innym jest zapożyczenie, a czym innym tworzenie słów niezgodnie z tradycją i duchem języka, bez żadnego sensu.
To drugie - to po prostu nieuctwo. W moim świecie nieuctwa należy się wstydzić.

No to juz jest Twoj swiat. W moim swiecie zmiana tradycji to nic zle. Swiat idzie do przodu, wiec i tradycyje moga sie zmieniac.
Jezeli latwiej mi moze byc funkcjonowac, to i mozna upraszczac jezyk. Oczywiscie nikomu tego nie narzucac - chcesz to uzywaj takich slow jakich sobie tylko zyczysz. Ale mi nie zabraniaj porozumiewac sie na swoje sposoby.

~ napisał(a): Przeczytaj cały tok dyskusji. I oceń, kto tutaj (i wielu innych tematach) ubliża katolikom, księżom, obraża, rani słowem. Wszyscy stający w obronie normalności - wyrażają się kulturalnie. Przypadek?


Rozumiem, ze masz na mysli kolege altera, ktory obraza od ...ow?

Zastosowana autokorekta


Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
31 grudnia 2013r. o 8:37
emem napisał(a):
alter napisał(a): Pedał to pedał nie ma co ściemniać. Określenie to jest potocznym na homo. Ja akurat nie uważam tego za ubliżanie :) A dlaczego ty tak uważasz?

O autorze takich slow jak powyzej tez mozna napisac potocznie: cham to cham. Ewentualnie: prostak to prostak.

Rozumiem, ze masz na mysli kolege altera, ktory obraza od ...ow?


Nie przeginaj. Pedał to potoczne określenie wszystkim znane. Wcale nie gorsze od homoseksualisty. Normalny człowiek używa to w rozumieniu potocznym i to wcale nie musi oznaczać, że chce komuś ubliżać.

Natomiast określenie cham jest jednoznaczne w swojej wymowie, obliczone jest na ubliżanie komuś. Więc sobie nie pozwalaj za wiele.

Prostak? można wiele o mnie powiedzieć ale nie prostak :) Już prędzej ty jesteś prostak, bo jeżeli prostych rzeczy nie łapiesz? To już twój problem. Twoje słownictwo i wiedza są dość ubogie, więc to naturalne. A menatalność dzieciaka też twoje zachowanie usprawiedliwia.

Inna rzecz, że każde słowo ma w sobie pewien łądunek, który obliczony jest na pewną określoną reakcję, i ty się właśnie popisałeś taką reakcją. Obrońca homo się znalazł. Tylko bronisz ich nie tam gdzie powinieneś, i nie przed tymi których powinieneś. Bo gdybyś się odezwał tam gdzie należy, to zwyczajnie byś zebrał wpierd###. Ale jak mniemam tego nie robisz bo jesteś raczej strachliwy. :) Więc, reasumując to że kogoś nazwiesz chamem wcale nie znaczy, że tym chamem jest, szczególnie ważne jest kto cię tak określa.

To, że nazwę kogoś pedałem, kto się przyznaje do homo będzie szczerą prawdą :)
EOT

Zastosowana autokorekta


<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
31 grudnia 2013r. o 9:45
alter napisał(a): Nie przeginaj. Pedał to potoczne określenie wszystkim znane. Wcale nie gorsze od homoseksualisty. Normalny człowiek używa to w rozumieniu potocznym i to wcale nie musi oznaczać, że chce komuś ubliżać.


Wrecz przeciwnie, jest nacechowane negatywnie i jest uznawane jako obrazajace. I doskonale o tym wiesz.

Pozdr,
emem

Do reszty Twojej wypowiedzi nie bede sie odnosil, bo to trolowanie. Trol - to lepsze okreslenie opisujace Ciebie - potoczne okreslenie wszystkim znane.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Papuga niezalogowany
31 grudnia 2013r. o 9:49
A to, że prostaka nazwie sie prostakiem, to też szczera prawda przecież :D I jeszcze jedno: NORMALNY człowiek nie nazywa, w rozumieniu potocznym, homoseksualistów "pedałami". Tak potocznie wyrażają się tylko prostaki :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
31 grudnia 2013r. o 10:38
emem napisał(a):
alter napisał(a): Nie przeginaj. Pedał to potoczne określenie wszystkim znane. Wcale nie gorsze od homoseksualisty. Normalny człowiek używa to w rozumieniu potocznym i to wcale nie musi oznaczać, że chce komuś ubliżać.


Wrecz przeciwnie, jest nacechowane negatywnie i jest uznawane jako obrazajace. I doskonale o tym wiesz.

Pozdr,
emem

Do reszty Twojej wypowiedzi nie bede sie odnosil, bo to trolowanie. Trol - to lepsze okreslenie opisujace Ciebie - potoczne okreslenie wszystkim znane.


Powtórzę bo zaczyna ci brakować argumentów?!

Jak na forum o duchownych pisze się klecha, to jakoś to ci nie przeszkadza?!

Trolowanie? Nie masz pojęcia o czym piszesz :)

Zmoderowano 31.12.2013 godz.10:35 - powód: (moderator)


Dopisane 31.12.2013r. o godz. 10:38:

EOT.

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
31 grudnia 2013r. o 12:56
dziwne ...jedna z grup zawodowych czyt. pan ksiądz chodzi w sukience a nikt nie pisze o nim jako promotorze ,,genderyzmu,, :D
wisi mi ,,gender,, i wszystko z nim związane...
:D
a to że ktoś homoseksualistów nazywa ,,pedałami,, ?
czy czasem w ten sposób nie pisze sam sobie ,,świadectwa,, :D

ale to też mi ,,wisi,, :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~F/X niezalogowany
31 grudnia 2013r. o 13:15
Z dewiantami należy walczyć w zarodku póki nie obrośli w piórka, tzn nie przejęli władzy. A w sejmie ich coraz więcej. Dążą do tego, aby normalni ludzie posiadający rodzinę składającą się z kobiety i mężczyzny byli zmuszeni do ukrywania tego faktu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
31 grudnia 2013r. o 13:16
falco napisał(a):
ale to też mi ,,wisi,, :D


Wisi ci? To nawet widać, bo jak zwykle niewiele masz do powiedzenia. Już nawet nie wspominam, że rozmijasz się z meritum :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza