Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Patrzy policjantom na ręce II
~Zdemotywowany niezalogowany
27 stycznia 2014r. o 10:13
Wszyscy złoci z p. łukaszem na czele. Te filmiki to tak trochę z dupy wzięte. Nagrywane mikrofalówką to raz, dwa nic się nie dzieję.
Trzeba było wziąć przykład z P. Emila i zapytać policjanta dlaczego odwozi dziecko w trakcie służby( o ile to prawda).
Mam nadzieję, że P. Panie gościu, łukaszu już nigdy nie popełnisz żadnego wykroczenia. Bo plecy będziesz miał, gwarantuję.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Policjant z bmw X5 niezalogowany
27 stycznia 2014r. o 10:27
A ten policjant co ma Bmw X5 to jego światła mijania, kierunkowskazy, pasy nie obowiązują ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
87
#assassin nieaktywny
27 stycznia 2014r. o 10:38
Policjant też człowiek, problemy robić, że dziecko podwiózł do domu???
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~he he niezalogowany
27 stycznia 2014r. o 11:29
~Policjant z bmw X5 napisał(a): A ten policjant co ma Bmw X5 to jego światła mijania, kierunkowskazy, pasy nie obowiązują ?



On teraz nie policjant tylko pracuje w ITD ! Musiał chyba uciekać z policji po potrąceniu kiedyś na ul .Widoku !...coś słyszałem
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8653
#jeden nieaktywny
27 stycznia 2014r. o 11:32
Idąc logicznym torem rozumowania o policji, trzeba zauważyć, że: policjanci są szkoleni do pilnowania i egzekwowania prawa przez pozostałe 99% obywateli. W ramach swoich obowiązków muszą czasem gonić za przestępcą łamiąc wszystkie przepisy ruchu drogowego, ponieważ tego wymaga sytuacja. Aby gonić za przestępcą efektywnie policjant musi być przeszkolony do jazdy niebezpiecznej ( i badany psychotechnicznie ), aby zminimalizować ryzyko wywołania wypadku - i swojego - i innych użytkowników drogi.
Jeśli nawet uznamy, że na drogach jest ów 1% ludzi często łamiących zasady ruchu drogowego, ale wyszkolonych do jego łamania, to i tak jest 100 razy bardziej bezpiecznie, niż gdyby tych policjantów nie było i pozostałe 99% kierowców niewyszkolonych (albo tylko 50% pozostałych kierowców ) zaczęłoby łamać sobie dowolnie zasady ruchu.
Nie jedziemy po ulicach miasta bardzo szybko, bo boimy się mandatu, (rozsądni boją się także wypadku, ale tych rozsądnych jest mniej)
Po to policje zostały wymyślone na świecie, aby narzucać pewne wymagane zachowania pozostałej większości.
Co by się zaczęło dziać w Bolcu, (na drogach i w marketach, i w bankach) gdyby nagle ogłoszono, że policja (i straż miejska:) zamyka komisariaty, wyłącza kamery i jedzie na wakacje na 2 tygodnie ?
Wszyscy młodzi rajdowcy w bmw i innych bolidach pokazaliby swą moc, na rynku, na innych samochodach i bolesławieckich drzewach, wszystkie bramki bezpieczeństwa w marketach byłyby wyłamane, jako niepotrzebne i głośne, a banki zamknięte z powodu braku gotówki.
Jeśli policjant jedzie za szybko, to albo ma poważny powód, aby tak robić, albo polecenie aby tak robić. Kwestia, czy ma koguty włączone, czy nie to już inna sprawa. Jeśli rozpracowuje się np. sprawę mega plantacji maryśki w okolicy, a działania operacyjne wymagają wielu zabiegów i czynności do wykonania to radiowozy będą kursować po okolicy 20 godzin na dobę, ale nie na kogutach, ale "prawie" jak z kogutami. I nie będą tłumaczyć nikomu postronnemu, że jadą prędko, dlatego że w okolicy jest jakaś meta/dziupla, którą zajęta jest cała komenda nie tylko bolesławiecka ... itp i td...

Zasada starorzymska mówi, że jeśli ustawi się strażników nad strażnikami, to pojawi się problem, kogo ustawić nad strażnikami tych strażników?

Jeśli policjant wyrusza na miasto, a po drodze wiezie dziecko, to traktuję to jak patrol. Samochody i paliwo policji w większym procencie służą do patrolowania. Wycieranie się w tym momencie pieniędzmi podatników to tandeta.
W Niemczech podobno nocne patrole policji odwożą do domów napotkanych "nie-mocnych" bywalców barów, ale w Polsce policja musiałaby chyba mieć kontrakt z MZK w tej sprawie, tak jak i w sprawie rozwózki dzieci tych którym samochody odmówiły posłuszeństwa w zimie.

znamienne jest, że kiedy policja łapie nas na radar, albo na złym parkowaniu, lub na innym powodzie na mandat to mówimy: "no bądź pan człowiekiem, przecież nic wielkiego się nie stało, ja tylko ...(tutaj tłumaczenie powodu wykroczenia)..." . Policjanci to też ludzie. Nie prześladujcie ludzi z powodu profesji.

A więc apeluję: szukacie człowieczeństwa, bądźcie więc ludźmi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Zdemotywowany niezalogowany
27 stycznia 2014r. o 11:40
~he he napisał(a):
~Policjant z bmw X5 napisał(a): A ten policjant co ma Bmw X5 to jego światła mijania, kierunkowskazy, pasy nie obowiązują ?



On teraz nie policjant tylko pracuje w ITD ! Musiał chyba uciekać z policji po potrąceniu kiedyś na ul .Widoku !...coś słyszałem


Mam nadzieję, że: ,,to słyszałem" potwierdzisz w sądzie. Dobre masz poparcie swoich słów?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5134
#TOjsienka nieaktywny
27 stycznia 2014r. o 11:56
jeden napisał(a):

znamienne jest, że kiedy policja łapie nas na radar, albo na złym parkowaniu, lub na innym powodzie na mandat to mówimy: "no bądź pan człowiekiem, przecież nic wielkiego się nie stało, ja tylko ...(tutaj tłumaczenie powodu wykroczenia)..." . Policjanci to też ludzie. Nie prześladujcie ludzi z powodu profesji.

A więc apeluję: szukacie człowieczeństwa, bądźcie więc ludźmi.

Zgadza się policja też ludzie.To jest ich praca i jak każdy kto chce pracować robi to co należy do jego obowiązków.
Ps;kurdesz nie rozpisujcie się tak bo dużo kasowania przy cytowaniu :|

Moja chata skraju-ja nyczoho ne znaju
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~do pani powyżej niezalogowany
27 stycznia 2014r. o 12:01
~Zdemotywowany napisał(a):
~he he napisał(a):
~Policjant z bmw X5 napisał(a): A ten policjant co ma Bmw X5 to jego światła mijania, kierunkowskazy, pasy nie obowiązują ?



On teraz nie policjant tylko pracuje w ITD ! Musiał chyba uciekać z policji po potrąceniu kiedyś na ul .Widoku !...coś słyszałem


Mam nadzieję, że: ,,to słyszałem" potwierdzisz w sądzie. Dobre masz poparcie swoich słów?


powtarzam słyszałem ..a nie ,ze wiem na pewno !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.