Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

HydePark

4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
10 sierpnia 2018r. o 5:58
~~Srebrzystoczarna Calibrachoa napisał(a): mir.ko - sam to ten mixokret niczego nie zrobi - podobnie jak betoniara - bez operatora ani rusz...

@panna i szczypior - pozdrawiam dyskutantów w temacie wolności i własności i do Piotra mam zdanie, może warto zrewidować słabość do Michalkiewicza jako autorytetu, bo przy uważnej analizie jego wypowiedzi, odkrywa się fakty, że człowiek ten o niezwykłej elokwencji, mówi tylko tyle ile chce powiedzieć, przy czym do sedna nigdy nie dochodzi i prawdziwych przyczyn katastrof, o których mówi, nie obnaża. Manipuluje za to widzem / słuchaczem tak, żeby wzbudzić określone nastroje i nastawienie. Jego wypowiedzi są o tyle wartościowe, że posiada mnóstwo informacji w tym historycznych, które sygnalizuje, ale tylko po to, żeby wciągnąć odbiorcę do kręgu swych wyznawców.
Piotrze, czy przywiązanie do autorytetów nie jest analogiczne jak przywiązanie do rzeczy, które również niewoli cię na tym świecie? taki autorytet, najczęściej sztucznie wykreowany, albo nawet rzeczywisty, autentyczny - prezentuje jedynie wycinek całego wszechświata - czemu Wędrowiec miałby się ograniczać do wycinka będącego najczęściej ślepą uliczką, zamiast odkrywać niezliczone ścieżki nieznanego? Czy "przywiązanie" do cudzych poglądów - jak samo słowo mówi PRZYWIĄZANIE - WIĄŻE CIE, NIEWOLI?, bo to również jest jeden z niezliczonych mechanizmów karmicznej niewoli na tym świecie.

Szczypior - bardzo upraszczasz własność (która nota bene nie jest gwarancją niczego) każdy idzie własną drogą i akurat prezentowany przez ciebie punkt widzenia wydaje mi się baaardzo mocno zawężony - bo np. nie zawsze właściciel rzeczy jest jej posiadaczem (!), nie zawsze właściciel rzeczy ma władzę nad swoją własnością - jak się okazuje - twoją, moją , naszą własnością dysponuje ktoś, komu na to nie zezwoliłeś, kto nawet się ciebie nie zapytał, czy może dysponować twoją własnością, a robi to od lat wbrew tobie, bez pozwolenia i na twoją szkodę, a sam czerpie z tego korzyści i w dodatku stosuje wobec ciebie szantaż, bo za to co robi, każe sobie płacić (podatki) pod groźbą kary (grzywna lub areszt). czysty obłęd, żeby twój pracownik, któremu płacisz pensję, traktował cie jak niewolnika. A głupki ryczące o demokracji wciąż domagają się więcej,,,niewoli, łudząc się kolejną opcją i wrzucając do tzw urny (naczynia na prochy) anonimowy świstek
odmienne spojrzenie na kwestie własności mają mądre plemiona aborygeńskie, które twierdzą, że to człowiek należy do ziemi, a nie odwrotnie, więc jak to jest z tą własnością? jesteś ciałem i masz duszę, czy jesteś duszą i chwilowo posiadasz ciało? to tylko kwestia posiadania, krótkotrwałego użycia, a później właściciel się zmienia. własność niczego ci nie gwarantuje, nie zabierzesz jej ze sobą po śmierci, a więc tak na prawdę jest tylko błyskotką i tylko pozornie własnością.
Ale już mówiąc o "chrześcijańskim traktowaniu własności" mówiąc przegiąłeś, chyba, że miałeś na myśli uczciwość / etyczność, tylko się przejęzyczyłeś.


O drugiej , to jeszcze nie myślałem , o szóstej zaczynam :D. Jest mi niezmiernie miło , że są Ludzie , którzy nie zgadzają się ze mną , bo różnorodność w Naturze , zaprojektowana przez Stwórcę to podstawa rozwoju . Piona Calibrocha :)

Łączyć , nie dzielić ...

Miłego dnia Wam życzę :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Lawendowoniebieski Szczypiorek niezalogowany
10 sierpnia 2018r. o 7:10
~~Srebrzystoczarna Calibrachoa napisał(a): mir.ko - sam to ten mixokret niczego nie zrobi - podobnie jak betoniara - bez operatora ani rusz...

@panna i szczypior - pozdrawiam dyskutantów w temacie wolności i własności i do Piotra mam zdanie, może warto zrewidować słabość do Michalkiewicza jako autorytetu, bo przy uważnej analizie jego wypowiedzi, odkrywa się fakty, że człowiek ten o niezwykłej elokwencji, mówi tylko tyle ile chce powiedzieć, przy czym do sedna nigdy nie dochodzi i prawdziwych przyczyn katastrof, o których mówi, nie obnaża. Manipuluje za to widzem / słuchaczem tak, żeby wzbudzić określone nastroje i nastawienie. Jego wypowiedzi są o tyle wartościowe, że posiada mnóstwo informacji w tym historycznych, które sygnalizuje, ale tylko po to, żeby wciągnąć odbiorcę do kręgu swych wyznawców.
Piotrze, czy przywiązanie do autorytetów nie jest analogiczne jak przywiązanie do rzeczy, które również niewoli cię na tym świecie? taki autorytet, najczęściej sztucznie wykreowany, albo nawet rzeczywisty, autentyczny - prezentuje jedynie wycinek całego wszechświata - czemu Wędrowiec miałby się ograniczać do wycinka będącego najczęściej ślepą uliczką, zamiast odkrywać niezliczone ścieżki nieznanego? Czy "przywiązanie" do cudzych poglądów - jak samo słowo mówi PRZYWIĄZANIE - WIĄŻE CIE, NIEWOLI?, bo to również jest jeden z niezliczonych mechanizmów karmicznej niewoli na tym świecie.

Szczypior - bardzo upraszczasz własność (która nota bene nie jest gwarancją niczego) każdy idzie własną drogą i akurat prezentowany przez ciebie punkt widzenia wydaje mi się baaardzo mocno zawężony - bo np. nie zawsze właściciel rzeczy jest jej posiadaczem (!), nie zawsze właściciel rzeczy ma władzę nad swoją własnością - jak się okazuje - twoją, moją , naszą własnością dysponuje ktoś, komu na to nie zezwoliłeś, kto nawet się ciebie nie zapytał, czy może dysponować twoją własnością, a robi to od lat wbrew tobie, bez pozwolenia i na twoją szkodę, a sam czerpie z tego korzyści i w dodatku stosuje wobec ciebie szantaż, bo za to co robi, każe sobie płacić (podatki) pod groźbą kary (grzywna lub areszt). czysty obłęd, żeby twój pracownik, któremu płacisz pensję, traktował cie jak niewolnika. A głupki ryczące o demokracji wciąż domagają się więcej,,,niewoli, łudząc się kolejną opcją i wrzucając do tzw urny (naczynia na prochy) anonimowy świstek
odmienne spojrzenie na kwestie własności mają mądre plemiona aborygeńskie, które twierdzą, że to człowiek należy do ziemi, a nie odwrotnie, więc jak to jest z tą własnością? jesteś ciałem i masz duszę, czy jesteś duszą i chwilowo posiadasz ciało? to tylko kwestia posiadania, krótkotrwałego użycia, a później właściciel się zmienia. własność niczego ci nie gwarantuje, nie zabierzesz jej ze sobą po śmierci, a więc tak na prawdę jest tylko błyskotką i tylko pozornie własnością.
Ale już mówiąc o "chrześcijańskim traktowaniu własności" mówiąc przegiąłeś, chyba, że miałeś na myśli uczciwość / etyczność, tylko się przejęzyczyłeś.


Oczywiście że bardzo, bardzo uprościłem. Żeby porozmawiać o tak trudnych tematach trzeba by albo się spotkać i parę godzin (na początek!) poświęcić na uzgodnienie znaczenia słów i ogólnie pojęć, którymi się posługujemy. Bo najczęściej każdy z nas inaczej rozumie pojęcia podstawowe takie jak wolność, sprawiedliwość, uczciwość, itd.
Takie dyskusje to nie na takie forum. Tutaj co najwyżej można, mocno upraszczając, zachęcić interlokutora do przemyślenia tematu i wzbudzić wątpliwość u niego, czy jednak nie należy zmienić podejścia do tematu.
Pisząc o chrześcijańskim podejściu miałem na myśli generalnie podejście zgodne z katolicką nauką społeczną. Tak począwszy mniej więcej od "Rerum novarum".

Ale miło, że ktoś znający temat to przeczytał i sensownie napisał :). To raczej rzadkość na tym forum, na którym inwektywy i równoważniki zdań wyczerpują możliwości twórcze większości piszących.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Granatowoszara Naparstnica niezalogowany
10 sierpnia 2018r. o 7:35
Tak jest w przewadze tematów
Napiszę że powstanie było zbrodnią na mieszkańcach zaraz ktoś mnie zwymyśla ,wyzwie od zdrajców ,napiszę że PiS to partia nieudaczników i oszustów zaraz znajdzie się tu wpis o odpowiedniej " kulturze"
Napiszę że że Smoleńska zrobiono hucpę polityczną zaraz...itd.
Kiedy napisałem tu jak widzę poczynania Antoniego M.i jego " wizje" tylko jedna!!! osoba pisała sensownie i to jak widzi stan polskiej armii
Wniosek?
Dla jednych to stan "umysłu" dla innych w jakimś sensie rozrywka ;)



Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czarniawa Ostróżka niezalogowany
10 sierpnia 2018r. o 7:50
osiołek
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
10 sierpnia 2018r. o 8:17
Panowie , stary już jestem i zniedołężniały . Ostatnie dziesięć , albo dwanaście lat klepię w klawisze , żeby człowieka ... Polaka umocnić w przekonaniu , że jeszcze nie jest niewolnikiem . Że świadomość określa byt. Właśnie postanowiłem pozbyć się jednego z mych Autorytetów , bo wobec Twojej argumentacji Kalibrocha nie mam nic .

Lubię pogadać z Mądrymi Ludźmi ,,, jeszcze raz miłego ... idę po piwo i przy okazji wyprowadzę psa :D

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Granatowoszara Naparstnica niezalogowany
10 sierpnia 2018r. o 8:49
Nie wydurniaj już się ostróżko
Wiem że masz to w sobie zakodowane i trudno ci to zwalczyć
Masz ze sobą poważny problem ale leczyć cię nie zamierzam bo do tego trzeba odpowiedniego specjalisty a zresztą jest za
późno..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szaropopielaty Zawciąg niezalogowany
10 sierpnia 2018r. o 10:05
Pannazdzieckiem napisał(a): Panowie , stary już jestem i zniedołężniały . Ostatnie dziesięć , albo dwanaście lat klepię w klawisze , żeby człowieka ... Polaka umocnić w przekonaniu , że jeszcze nie jest niewolnikiem . Że świadomość określa byt. Właśnie postanowiłem pozbyć się jednego z mych Autorytetów , bo wobec Twojej argumentacji Kalibrocha nie mam nic .

Lubię pogadać z Mądrymi Ludźmi ,,, jeszcze raz miłego ... idę po piwo i przy okazji wyprowadzę psa :D


A który to autorytet wyleciał z twojej listy? Może za szybko sobie co niektórych na tą listę wpisałeś?
Ale Marksa odwróciłeś, a to bardzo dobre posunięcie :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
10 sierpnia 2018r. o 15:15
Kieliszko-szachy może partyjka Panno. Rewanż mile widziany :

Zmoderowano 12.08.2018 godz.12:31 - powód: nieptrzebne (kazimierz)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.