Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Diesel czy benzyna – jaki rodzaj paliwa wybrać?
3004
#masi nieaktywny
6 października 2015r. o 0:06
~ napisał(a): W porządku. Problem w tym czy ten samochód rzeczywiście nadaje się do jazdy i nie składa się z kilku samochodów ale to Ty odpowiadasz za swoje bezpieczeństwo. Osobiście nie przywiązuję wagi do samochodu ale życzę sobie aby był w miarę niezawodny. Kilka lat temu także miałem 3 tys. na samochód ale wolałem kupić Matiza od polskiego właściciela, który posłużył mi bezawaryjnie kilka lat a do tego nie uszczuplił kieszeni. Niektórzy pukali się w głowę co ja kupiłem ale kolega na stacji benzynowej robił do strupiałego bmw dolewki za 20 zł podczas gdy ja dumnie swojego Matiza tankowałem do pełna ;)

Od tego są chyba stacje diagnostyczne...
Ja leję za pięćdziesiąt złotych i się tego nie wstydzę. Po prostu mnie nie stać.
A autko mam nadzieję posłuży mi kilka ładnych lat.

<b>elektrykabudowlana.pl</b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Zdumiony i powalony zasobem rzetelnej wi niezalogowany
6 października 2015r. o 7:39
mir.ko napisał(a):
~ napisał(a):
masi napisał(a):
Dla myślących i robiących bardzo dużo km diesel

Jesteś w błędzie dzieciaku...ja mam dwuletniego benzyniaka i swoje pali ale stać mnie na to bo inaczej nie decydowałbym się na zakup...koszty jednak serwisu rekompensują mi to co wydaja na serwis właściciele diesla...na dopłacenie do diesla kilku tysięcy też było mnie stać ale świadomie wybrałem benzyniaka mimo, że robię dużo km, powiedzmy 30-40 tys. rocznie...


nie ma żadnych stalowych tu zasad. jeden tak jak ty zrobi 50 tys benzyną, drugi dieslem 10 tys rocznie. i nikt mu nie zabroni. kupić z niemiec 10 latka na rope z przebiegiem do 150 tys to żaden wyczyn. kwestia więcej jak 5 tys euro i tyle


Jejku jaki Ty jesteś mądry. Śmiem wnioskować, że lektura najobiektywniejszego medium motoryzacyjnego "AutoBild" wywarła niesamowity wpływ na poziom Twojej wiedzy na temat motoryzacji. Winszuję !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Andrzej niezalogowany
6 października 2015r. o 7:52
Diesel kopci diesel czadzi diesel nigdy cię nie zdradzi hehehe
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~kkkk niezalogowany
6 października 2015r. o 8:05
Stary diesel nie był zły, niezawodny - sprawdzony na własnym przykładzie. Bez zbędnej elektroniki.

Benzyna na pewno jest tańsza jeśli chodzi o części ale także jest benzynka prostsza mniej jest tam rzeczy do psucia. Chociaż jak jeździsz na benzynie to wskazówka poziomu paliwa szybko niestety spada.
W dieselu zwłaszcza po mieście możesz za tyle samo litrów paliwa przejechać więcej bo w benzynie na ssaniu będzie Ci jechać prawie całą trasę do pracy np. 2 km i spali dużo więcej.

Nie wiem czy to prawda bo zasłyszane od znajomego mechanika a nie sprawdzone samodzielnie - czy to prawda ze w niektórych miastach np. Ateny jest zakaz jazdy dieselem w centrum miasta? Z czasem to może przyjść i do nas..

p.s. zna ktoś może i ma namiary na dobrego elektronika samochodowego w Bolcu albo w okolicach? zapodajcie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 października 2015r. o 9:49
We Lwówku jest dobry i było o tym na forum...Bolesławiec odpuść.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 października 2015r. o 10:17
Juz teraz do wielu niemieckich miast jest zakaz wjazdu dla samochodów nie spełniających normy euro4, a ta obowiązywała od 2005r. Można za to sobie za 260€ zakupić filtr cząstek stalych by sobie taki wjazd umożliwić. Co tu sie zatem dziwic za diesel tańszy od benzyny.
Benzyniaki euro4 juz dużo wcześniej spelnialy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Hehe dobre sobie niezalogowany
6 października 2015r. o 10:41
CNC napisał(a): Dzisiaj na serpentynach w Szklarskiej moje 1.9tdi zrobione na 165km360nm pokazało pazury i dało wiele frajdy :D Benzyniak wolnossący ?? ?? Panowie kończcie z żartami :) no chyba ze r6 3.0 v8 4.4 ...niech Turbo będzie z wami...

Tak pokazało ze kłęby dymu byly widoczne w Jeleniej a klekot obudził nawet pjanych gosci w Golębiewskim w Karpaczu. I masz racje skoncz z zartami bo diesel to sie nadaje do ciagnika...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2820
#k1p nieaktywny
6 października 2015r. o 11:00
Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, co lepsze, co korzystniejsze. Każdy musi zdecydować według siebie. Tak się składa, że mam w tej chwili auto zasilane benzyną, ropą i gazem. Jazda ropniakiem wychodzi w moim przypadku najdrożej, a benzyną najtaniej. Zależy od pojemności, wieku auta, a również stylu jazdy. Diesel natomiast nie wymaga u mnie żadnych inwestycji oprócz okresowych wymian (oleju, filtrów itp.). Mam go od 12 lat.
Wiadomo, że każdy będzie chwalił swoje i najlepiej przekonać się na własnej skórze. W tej chwili stawiam na małolitrażową benzynę. Dużo jeżdżę po mieście na krótkich odcinkach. Ale może się coś zmienić, mogę zacząć dojeżdżać do pracy poza Bolesławiec - wtedy tylko auto z gazem lub nowszej generacji diesel.
Ile ludzi, tyle potrzeb i tyle różnych opinii.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.