ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4884, 15 kwietnia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

16 czerwca 2016r. godz. 18:09, odsłon: 17689, Bolec.Info
Awantura na spotkaniu dotyczącym szkoły specjalnej
Obrażeni nauczyciele opuścili spotkanie, podczas którego prezentowana była koncepcja umieszczenia szkoły w II LO.
Bolesławiec - Informacje: Awantura na spotkaniu dotyczącym szkoły specjalnej Spotkanie w starostwie (fot. Bolec.Info)

Temat nowej siedziby Szkoły Specjalnej wraca jak bumerang. Urzędnicy opracowali kolejną koncepcję - tym razem rozważają umieszczenie szkoły w budynku II Liceum Ogólnokształcącego (który ma zostać rozbudowany i dostosowany do potrzeb obu szkół). Pomysł miał zostać zaprezentowany nauczycielom z szkoły specjalnej oraz radnym rady powiatu podczas specjalnie zorganizowanego spotkania, na którym jednak pojawiło się sporo więcej osób zainteresowanych tematem, w tym również uczniowie i nauczyciele z II LO (którym pomysł został zaprezentowany wcześniej podczas rady pegadogicznej) 

Koncepcja zakłada jednoczesne funkcjonowanie w tym miejscu obu placówek. Pomysł nie podoba się uczniom i nauczycielom z ogólniaka, którzy nie chcą zgodzić się na związane z nim niedogodności (m.in. zmiana układu sal w szkole, pozbawienie II LO auli i kilku innych pomieszczeń oraz problemy z funkcjonowaniem podczas budowy). 

Pomysł skrytykowali również rodzice uczniów ze szkoły specjalnej, którzy przygotowali na tą okoliczność specjalne oświadczenie. Boją się oni m.in. szykan ze strony uczniów okolicznych szkół (przypomnijmy, że działa tam zarówno liceum jak również podstawówka i gimnazjum). - Integracja w Polsce nie istnieje - grzmiała przedstawicielka rodziców.

Spotkanie, jeszcze przed jego zakończeniem, opuścili zdenerwowani nauczyciele ze Szkoły Specjalnej. Podkreślali, że nie mieli pojęcia o otwartym charakterze spotkania oraz, że są oburzeni reakcją grona pedagogicznego i uczniów II Liceum.

Na spotkaniu obecni byli również radni. To właśnie decyzja rady już niedługo, miejmy nadzieję że raz na zawsze, rozwiąże dylemat związany z siedzibą szkoły. Pomysłów jest kilka m.in. budowa nowego budynku (na co nie bardzo Powiat stać), połączenie szkoły z inną istniejącą szkołą lub remont i rozbudowa obecnego obiektu. Do sprawy wrócimy. 

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

~   16 czerwca 2016r. o 21:03

~

Postów:

Blackjack napisał(a): Wiecie co.... kurcze wstyd, wstyd mi za tych naszych lokalnych włodarzy. Normalnie od szkoły do szkoły i szukanie kto się zgodzi na przyjęcie pod dach dzieci.
Panowie, pokażcie klasę, wybudujcie dla nich szkołę z prawdziwego zdarzenia, z pełnymi udogodnieniami. Pierdzielenie że kasy nie ma... Po tam jesteście, aby kasa się znalazła.
Dzieciakom się należy, zwłaszcza tym dla których los nie był łaskawy .....


Święte słowa! Ważniejsze były orliki i inne pierdoły niż niepełnosprawny CZŁOWIEK. Ważniejszy etatowy członek powiatu zgarniający sporą kasę, na to są pieniądze.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Joanna   16 czerwca 2016r. o 21:48

~Joanna

Postów:

Moim zdaniem powiat napuszcza na siebie Bogu ducha winnych rodziców, uczniów i nauczycieli obu szkół po to aby nie odpowiadać na pytanie Jak to się stało, że na remont nowej pięknej siedziby urzędu pieniądze sie znalazły a przez lata na remont szkoły specjalnej nie? Przecież to jest oczywiste, ze nie da sie zaspokoić potrzeb edukacyjnych tak rożnych grup uczniów jednym rozwiązaniem. Podopieczni szkoły specjalnej zasługują na obiekt, który pozwoli realizować różnorodne formy edukacyjne w przygotowanych specjalnie dla nich warunkach. Zamknięcie ich w budynku szkoły, która nie będzie zaspokajała ich indywidualnych potrzeb będzie tylko wprowadzeniem na rynek nieruchomosci pięknego choć zniszczonego obiektu za duże pieniądze i przepraszam za określenie upchnieciem dzieci w środowisku, które nie da im szans spokojnego rozwoju. Pomijam kwestie zupełnie oczywiste typu: jak zmieścić dzieci w jednej szkole skoro budynek dotychczas był wykorzystany na 100 %?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Mdm   16 czerwca 2016r. o 21:49

~Mdm

Postów:

Problem stary jak powiat. Puki co żadnemu ze starostów nie udało się go rozwiązać. Uczniów jest coraz mniej,pytanie kiedy nauczycieli zacznie ubywać?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~dobra zmiana   16 czerwca 2016r. o 22:06

~dobra zmiana

Postów:

Ciemnogród rządzi.......dlaczego katoland jest przeciwny dzieciom niepełnosprawnym? Zaprosimy TVN do Bolesławca.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Tutejszy   16 czerwca 2016r. o 22:08

~Tutejszy

Postów:

Do prywatyzacji przedszkola niepubliczne świetnie dają sobie rade, u swietoświętoje... Pijarów by się dało, tylko trzeba było by normalnie pracować po 40h
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Blackjack   16 czerwca 2016r. o 22:23

Blackjack

Postów: 1357

~dobra zmiana napisał(a): Ciemnogród rządzi.......dlaczego katoland jest przeciwny dzieciom niepełnosprawnym? Zaprosimy TVN do Bolesławca.

No i nagrają program o tobie "z kamerą wśród......" pomyśl najpierw kto w starostwie rządzi.

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~uczennice 2lo   16 czerwca 2016r. o 23:43

~uczennice 2lo

Postów:

Witam, dzisiaj niestety wraz z koleżanką nie mogłyśmy dokończyć swojej wypowiedzi, ze względu na tragiczną organizacje spotkania i stres tez trochę zjadł. Postaram się w skrócie do kończyć to co moim zdaniem najbardziej powinno przemawiać za tym, daczego szkoła specjalna nie powinna zostać dołączona do jakiejkolwiek innej placówki. Nasze społeczeństwo jest nie tolerancyjne... zrobicie tym dziecią krzywde stawiając ich w obrębie gimnazjum i liceum, choć wizja i pomysł samego projektu są świetne, to kompletnie nie przemyślane ze strony ETYCZNEJ, bo z ekonomicznej z pewnością tak...a widac że tylko to się liczy dla starostwa : prestiż, tanio szybko i łatwo... jakim cudem przez 20 lat nie jesteście w stanie odłożyć na placówkę a na dziesiątki projektów przyłączenia budynków tak ? Wizja choć piękna jest nierealna. Zostałyśmy z koleżanką do końca by porozmawiać jeszcze raz z projektantem i starostwem, mimo to że ta sprawa nas za rok już nie będzie dotyczyć i pewnie do tego czasu nie dotknie, bo kończymy już liceum, to jednak szkoda mi bardzo tych dzieci które będą narażone na szykanowanie i obelgi, bo sorry, ale społeczności nie zmienimy tym, że rzucimy się na głęboką wode od razu stawiając szkołe specjalną wraz z ogólniakiem i gimnazjum....Pan projektant i Państwo ze starostwa powiedziali nam " że trzeba to zmieniać, trzeba iść na przód na zachodzie to jest normalne, że szkoły specjalne są połączone z publicznymi liceami itp " jasne że tak...ale na takie rzeczy pracuje się latami.. a nie porywając się na takie " pseudo dobre projekty " . Druga sprawa, to że 2 ogólniak zacznie tracić ucznów, z roku na rok będzie ich coraz mniej przychodziło, bo rodzice będą sie martwili o swoje dzieci ...i nikt nie chce ich urazić, ale okrutne jest to i prawdziwe. Sama mam rodzeństwo niepełnosprawne i nie wyobrażam sobie postawić go w takiej sytuacji ... Ogólniak straci uczniów aż w końcu zostanie zlikwidowani, ie dziwcie się że nauczyciele są oburzeni ! to chodzi też o ich przyszłość, prace , przecież to dotknie każdego nauczyciela z tej szkoły..ale przede wsyztskim pamiętajmy o dzieciach które ucierpią ...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~obiektywny   17 czerwca 2016r. o 0:25

~obiektywny

Postów:

Na boisko za dwadzieścia kilka milionów na którym nikt nie gra i bramek nie ma pieniadze były. Na szkołę dla najbardziej poszkodowanych pieniędzy nie ma (zdrowie podobno najważniejsze). Smutne
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Noclegi KlekusiowoKlekusiowoDomoExprtWeterynarz
Inne informacje z regionu