ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4884, 15 kwietnia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

16 czerwca 2016r. godz. 18:09, odsłon: 17688, Bolec.Info
Awantura na spotkaniu dotyczącym szkoły specjalnej
Obrażeni nauczyciele opuścili spotkanie, podczas którego prezentowana była koncepcja umieszczenia szkoły w II LO.
Bolesławiec - Informacje: Awantura na spotkaniu dotyczącym szkoły specjalnej Spotkanie w starostwie (fot. Bolec.Info)

Temat nowej siedziby Szkoły Specjalnej wraca jak bumerang. Urzędnicy opracowali kolejną koncepcję - tym razem rozważają umieszczenie szkoły w budynku II Liceum Ogólnokształcącego (który ma zostać rozbudowany i dostosowany do potrzeb obu szkół). Pomysł miał zostać zaprezentowany nauczycielom z szkoły specjalnej oraz radnym rady powiatu podczas specjalnie zorganizowanego spotkania, na którym jednak pojawiło się sporo więcej osób zainteresowanych tematem, w tym również uczniowie i nauczyciele z II LO (którym pomysł został zaprezentowany wcześniej podczas rady pegadogicznej) 

Koncepcja zakłada jednoczesne funkcjonowanie w tym miejscu obu placówek. Pomysł nie podoba się uczniom i nauczycielom z ogólniaka, którzy nie chcą zgodzić się na związane z nim niedogodności (m.in. zmiana układu sal w szkole, pozbawienie II LO auli i kilku innych pomieszczeń oraz problemy z funkcjonowaniem podczas budowy). 

Pomysł skrytykowali również rodzice uczniów ze szkoły specjalnej, którzy przygotowali na tą okoliczność specjalne oświadczenie. Boją się oni m.in. szykan ze strony uczniów okolicznych szkół (przypomnijmy, że działa tam zarówno liceum jak również podstawówka i gimnazjum). - Integracja w Polsce nie istnieje - grzmiała przedstawicielka rodziców.

Spotkanie, jeszcze przed jego zakończeniem, opuścili zdenerwowani nauczyciele ze Szkoły Specjalnej. Podkreślali, że nie mieli pojęcia o otwartym charakterze spotkania oraz, że są oburzeni reakcją grona pedagogicznego i uczniów II Liceum.

Na spotkaniu obecni byli również radni. To właśnie decyzja rady już niedługo, miejmy nadzieję że raz na zawsze, rozwiąże dylemat związany z siedzibą szkoły. Pomysłów jest kilka m.in. budowa nowego budynku (na co nie bardzo Powiat stać), połączenie szkoły z inną istniejącą szkołą lub remont i rozbudowa obecnego obiektu. Do sprawy wrócimy. 

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

~Majka   17 czerwca 2016r. o 8:24

~Majka

Postów:

Starostwo nie ma pieniędzy na wybudowanie nowego budynku, dlatego chce połączyć szkołę specjalną z inną placówką, bo koszt remontu i dostosowania szkoły dla dzieci niepełnosprawnych będzie niższy niż koszt budowy. To ja się pytam, dlaczego nie można tych pieniędzy przeznaczyc na REMONT STAREGO BUDYNKU?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Pannazdzieckiem   17 czerwca 2016r. o 8:28

Pannazdzieckiem

Postów: 14007

~ napisał(a):
Blackjack napisał(a): Wiecie co.... kurcze wstyd, wstyd mi za tych naszych lokalnych włodarzy. Normalnie od szkoły do szkoły i szukanie kto się zgodzi na przyjęcie pod dach dzieci.
Panowie, pokażcie klasę, wybudujcie dla nich szkołę z prawdziwego zdarzenia, z pełnymi udogodnieniami. Pierdzielenie że kasy nie ma... Po tam jesteście, aby kasa się znalazła.
Dzieciakom się należy, zwłaszcza tym dla których los nie był łaskawy .....

dokladnie. za co biora wyplaty do roboty urzedasy! szukac kasy jak nie umiecie w urzedzie tego zrobic to moze trzeba wyjsc i poszukac sponsorow prezydencik tez ma to gdzies!


Dokładnie. Też tak myślę. Ale jako , że jestem zwolennikiem teorii spiskowych , to zastanawiam się , czy aby urzędasy nie dostały polecenia służbowego od dawnych właścicieli obecnej siedziby Szkoły Specjalnej i dlatego próbują pozbyć się nieszczęsnych ... gdziekolwiek. A może działa tylko niewidzialna ręka wolnego rynku ?

Panie Kwaśniewski , bo to chyba w pańskich kompetencjach. Idź pan do eurokołchozu , weź trochę mamony i wyremontuj. Będą pana chwalić ... albo skrzyknij pan Ludzi i wyremontuj w ramach czynu społecznego , zamiast szukać nowej siedziby. Niedziele mam wolne , to mogę pomóc ... przy betoniarze :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~ja   17 czerwca 2016r. o 8:38

~ja

Postów:

~Joanna napisał(a): Moim zdaniem powiat napuszcza na siebie Bogu ducha winnych rodziców, uczniów i nauczycieli obu szkół po to aby nie odpowiadać na pytanie Jak to się stało, że na remont nowej pięknej siedziby urzędu pieniądze sie znalazły a przez lata na remont szkoły specjalnej nie? Przecież to jest oczywiste, ze nie da sie zaspokoić potrzeb edukacyjnych tak rożnych grup uczniów jednym rozwiązaniem. Podopieczni szkoły specjalnej zasługują na obiekt, który pozwoli realizować różnorodne formy edukacyjne w przygotowanych specjalnie dla nich warunkach. Zamknięcie ich w budynku szkoły, która nie będzie zaspokajała ich indywidualnych potrzeb będzie tylko wprowadzeniem na rynek nieruchomosci pięknego choć zniszczonego obiektu za duże pieniądze i przepraszam za określenie upchnieciem dzieci w środowisku, które nie da im szans spokojnego rozwoju. Pomijam kwestie zupełnie oczywiste typu: jak zmieścić dzieci w jednej szkole skoro budynek dotychczas był wykorzystany na 100 %?


Rany,o czym Wy piszecie?Nawet nie wiecie,że tam miałby powstać dodatkowy budynek dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych,a nie dwie szkoły w jednym budynku!(chociaż tegoroczny nabór do LO jast o wiele mniejszy niż w latach poprzdnich i to z innych powodów niż ten,że ma w sąsiedztwie powstać szkoła specjalna,a np.niż demograficzy i powstanie kolejnych prywatnych szkół)Nauczyciele walczcie o ucznia i pracę swoim zaangażowaniem i dobrą pracą,a nie angażujcie w tą walkę młodzieży i rodziców! Problem w tym,że nawet nie dano ludziom zapoznać się dokładnie z koncepcją, która jak wiadomo większości i tak się nie spodobała głównie z powodu braku wiedzy. Nauczyciele i rodzice szkoły specjalnej od lat pokreślają,że pracują w skandalicznych warunkach...więc tym bardziej martwi fakt,że rodzice bezwarunkowo odrzucają jakąkolwiek inną koncepcję niż ta żeby wybudować nową szkołę...czy naprawdę chcecie oddzielić swoje dzieci "murem" od reszty społeczności?...a gdzie dzieci i młodzież ma się uczyć tolerancji?z internetu? to właśnie nauczyciele-wszyscy- również Ci z II LO są w dużej mierze odpowiedzialni za nauczenie dzieci i młodzieży tolerancji i zrozumienia...czy widząc na ulicy niepełnosprawne dziecko przechodzicie na drugą stronę albo ubliżacie,czy wyzywacie te dzieci?NIE! więc czas by chociażby tak jak w innych krajach,jak chociażby w Niemczech łączyć różne społeczności szkolne,a nie dzielić.Tam właśnie są ogromne kompleksy szkolne,w których uczą się maluchy,dzieci starsze,młodzież i dzieci niepełnosprawne i jak dotąd nikt nikogo nie okaleczył,ani nie pozbawił życia. Wiadomo,że chcielibyśmy nowego obiektu dla każdego potrzebującego,ale na litość boską myślmy skąd na to wszystko wziąć pieniądze,skoro państwo na samorządy zrzuciło największą odpowiedzialność za najmniej rentowne instytucje takie jak szkolnictwo, służba zdrowia, czy np.drogi "obcinając" przy tym finanse kierowane do samorządów,jak chociażby subwencje oświatowe. My wam damy prawo samorządności,a Wy sobie radźcie Prawdziwe Państwo Polskie!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   17 czerwca 2016r. o 8:56

~

Postów:

~ napisał(a): Miałam wysłać dziecko do II - go ale teraz się zastanawiam .

A można wiedzieć dlaczego? Dlatego że siedzą tam nietolerancyjne i samolubne osoby? Bo chyba nie boisz się osób niepełnosprawnych?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~frodo   17 czerwca 2016r. o 9:09

~frodo

Postów:

Straszny strzał w kolano. To się nie mogło inaczej skończyć. Po co organizować spotkanie z udziałem wystraszonych o swoją prace nauczycieli II LO i sfrustrowanych beznadzieją nauczycieli szkoły specjalnej? Dobrze,że sobie zębów nie powybijali. Powtórka z budowlanki. Ludzie już mają dość serialu "Budujemy szkołę specjalną". Chce poznać "autora" tego pomysłu na spotkanie dwóch zwaśnionych już gron pedagogicznych.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   17 czerwca 2016r. o 9:16

~

Postów:
Rany,o czym Wy piszecie?........ Wiadomo,że chcielibyśmy nowego obiektu dla każdego potrzebującego,ale na litość boską myślmy skąd na to wszystko wziąć pieniądze,skoro państwo na samorządy zrzuciło największą odpowiedzialność za najmniej rentowne instytucje takie jak szkolnictwo, służba zdrowia, czy np.drogi "obcinając" przy tym finanse kierowane do samorządów,jak chociażby subwencje oświatowe. My wam damy prawo samorządności,a Wy sobie radźcie Prawdziwe Państwo Polskie!To może należy zrezygnować z funkcji jeśli ma się takie kłopoty. Na nowe starostwo pieniądze się jakoś znalazły . Widać jakie macie priorytety.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~xx   17 czerwca 2016r. o 9:20

~xx

Postów:

Powiat wykorzystał stary budynek szkoły na swoje urzędy, teraz czas zrobić coś dla dzieci , najlepiej wszystko burzyć i likwidować a teraz problemy brak szkół i przedszkoli .... nie ma lokalu to budować nie ma innego wyjścia ..
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Pannazdzieckiem   17 czerwca 2016r. o 9:28

Pannazdzieckiem

Postów: 14007

Przerobić Starostwo Powiatowe na Szkołę Specjalną i już . Będzie to zdecydowanie pożyteczniejsze dla społeczeństwa. Idea dwuwładzy nad lokalną społecznością , to żydowski wymysł ... marzy mi się czasami monarchia zamiast demokracji Budynek obecnego starostwa powstał bodajże w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia ... miał być szkołą ... niech więc będzie :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

WeterynarzNoclegi KlekusiowoKlekusiowoDomoExprt
reklama Mrowka zaprasza
Inne informacje z regionu